Tipy: Jak zastavit kousání nehty


Tipy: Jak zastavit kousání nehty

Health Ačkoliv některé to nemusí souhlasit, ale mnoho lidí kousat nehty nejsou v důsledku stresu, chování či neochoty se o sebe postarat. Je to velmi často proto, že tento špatný zvyk je psychologickým základem a ve většině případů dokonce poukazuje na traumatizované dětství.

Hryzinnya hřebíky nebo onykofahiya může mít negativní důsledky nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska zdravotního. Na nehty se vyskytují viry a bakterie, které mohou způsobit vážné onemocnění, jestliže skrz nehty padají do úst. Navíc můžete poškodit nehty, zuby a dokonce i dásně, pokud necháte nehty.

Ale nebojte se. Pokud budete mít trochu času a úsilí a použijete 10 tipů z tohoto článku, vaše nehty se opět stanou zdravými a krásnými.

Proč si nehty poškrábám?

V podstatě se vytvářejí nehty kvůli keratinizaci mrtvých buněk. Pro lidi jsou životně důležité z mnoha důvodů. Kromě toho můžete pomocí hřebíků dokonce úspěšně hrát na hudební nástroje, protože zvuk je jasnější.

proces hryzinnya hřebíky nebo onykofahiya se může spustit díky jednoduchému kontaktu rukou s ústy, obvykle jsou to právě děti často strčil prsty do úst. Přestože se kousání nehtů nepovažuje za samostatnou chorobu, jedná se o druh psychologické odchylky, a proto by mělo být pod dohledem odborníků. Existují dva faktory, které mohou způsobit, že tento zlozvyk: Outer

 • : konstantní úzkost a nadměrná nervozita způsobená každodenních problémů, jako je hádka s milovaného člověka, obtížný úkol, problémy v práci nebo nedostatek peněz. To vede k tomu, že člověk ztratí kontrolu nad sebou. Uvnitř
 • :změny v nervovém systému nebo emoční poruchu způsobenou traumatem z dětství, obrázky, zuřivosti, ponižování, problémy sebevědomí nebo konstantní touha potrestat sám sebe za něco. V takovém případě si člověk dlouhé roky poškrábal nehty a dělá to tak často a těžce, že se může ublížit.

Pokud si myslíte, že jen málo zkušeností není nic špatného, ​​a nehty rostou znovu, nezapomeňte, žeonykofahiya může mít takové negativní důsledky, které nelze ani představit.

Hryzinnya nehty negativní účinky

Hand odrážejí zdraví a pohodu, čisté a dobře upravené ruce mít dobrý dojem z vás v prostředí. Ale kousal nehty mohou způsobit problémy s komunikací, poškodit zdraví a způsobit emocionální úzkost.

Zdravotní problémy a vzhled:

 • nehty je velké množství mikrobů, které jsou v kontaktu se slinami vstoupit na trávicí trakt a může způsobit výskyt některých chorob.
 • poškozené pokožky a kůži prstů může vést k bakteriální a virové infekce rukou.
 • prsty jsou deformované nehty a můžete ztratit navždy.
 • může být chronický zánět v oblasti dorazu.
 • V zubů může být přídavné otvory v důsledku poškození jejich tvrdé nehty.

Problémy s dojetím:

 • nepříjemný pocit listovat jejich rukou.
 • nízké sebevědomí.
 • nedostatek sebeovládání.

problematika životního prostředí:

 • Osoba může cítit vyděděnce společnosti.
 • může změnit k horšímu osobních vztahů.
 • Problémy s zaměstnanosti: je to možné odmítnutí v rozhovoru.

Jestliže jste přestal kousat si nehty, bude to mít pozitivní dopad na sociální, emocionální a psychologické aspekty svého života. Nabízíme vám 10 tipů, jak se zbavit tohoto problému. Pamatovat si je a vedl je mít!

10 tipů, jak zastavit kousání nehty

Nechceme vám doporučujeme jakýchkoliv neobvyklých produktů nebo léky, které by mohly negativně ovlivnit vaše zdraví. Pokud opravdu převést těchto jednoduchých tipů na vaše každodenní návyky a pevně rozhodnout, jak se zbavit tohoto zlozvyku, jste si jisti, k dosažení úspěchu!

Tip číslo 1: Sebepoznání a osvobození od strachu

Za prvé, budete muset analyzovat situace, které podporují vás dotknout, nebo třít nehty, po kterém budou nevyhnutelně skončí v ústech. Pak budete muset vzpomenout na události, které vám způsobil takové nadšení, takové zkoušky, dělat důležité prohlášení, atd. Třetí a poslední etapa tohoto úkolu je definovat tyto akce nejsou součástí stresorů, ale spíše něco, co vám pomůže dát ruce namísto vysekávání. Může to být sport, tanec, hra na hudební nástroj. S těmito třídami, můžete uniknout a chránit vaše nehty před poškozením.

Tip číslo 2: Místo žvýkacích rostlin

Začněte žvýkat jedlé rostliny, například kořen mléka. Pomalu a důkladně ho žvýkat. To vám pomůže udělat něco namísto kousání nehtů. Používejte tyto rostliny s sebou vždy, pokud máte nějaký obtížný a stresující úkol: pomáhají vám zůstat hrudkovitě.

Hrot číslo 3. Žvýkací guma bez cukru

Pokud chcete naléhavě nechat nehty, stanete se žvýkačky nebo mátou lízátka. Tento způsob boje proti špatným návykům je třikrát vítězný: vaše ústa budou zaneprázdněná, váš dech bude čerstvý a vyhneme se předčasnému vzhledu vrásek v důsledku aktivních pohybů čelisti.

Tip # 4: Aloe Vera

Aloe Veraje známo pro své prospěšné vlastnosti, ale je to hrozné chuť. Vyčistěte jeden kus aloe a nakrájejte ho na kusy. Dejte je do ledničky a každé ráno omyjte nehty jedním kusem. Slibuji vám, že po prvním pokusu ozdobit nehty po takovém postupu se konečně zdráhají.

Tip číslo 5: Cvičení sebeovládání

Toto cvičení vám pomůže kontrolovat svou touhu žvýkat nehty:

Udržujte prsty ve vzdálenosti 5 cm od úst.

Odstraňte ruku.

Opakujte stejné akce několikrát, vždy když zvednete prsty blíž a blíž k ústům.

Dejte jeden prst do úst a držte ho tam na chvíli, aniž byste si kousli nehty. Opakujte

Proveďte toto cvičení několik minut každý den, a brzy budete ohromeni pozitivním výsledkem!

Hrot číslo 6: Falešné nehty

Vytvořte si vlastní akrylové nehty. To vám umožní růst vlastní nehty a zabránit jim poškrábání. Kromě toho, pokud vynaložíte peníze na péči o nehty, budete se snažit zdržet se kousání nehtů.

Tip # 7: lak na nehty pro nehty

Lepidlo lak na nehty a pokusit se plazit tolik dnů (můžete změnit na nové po každém sprchování). Význam této metody spočívá v tom, že po odstranění náplastí uvidíte, jak krásné a zdravé jsou vaše nehty, pokud je neškrtíte. Opakujte postup, dokud nevidíte efekt.

Tip č. 8: Najděte své koníčky

Rozptýlí vás, ochrání se před otoky nehtů a dokonce vám pomůže najít nové hobby. Může to být všechno: zdobení vlastního domova, pletení, běhání nebo jiných aktivních tříd, a kdo to ví, můžete dokonce udělat manikúru svým přítelkám s potěšením. Radil bych vám něco udělat, aby vaše ruce byly snadno špinavé, například keramika nebo zahradnictví.

Tip č. 9: Rukavice

Pokud chcete nosit rukavice, může být pro vás užitečné bojovat proti onkogagii.

Tip č. 10: Oslavte svůj úspěch

Oslavte krásný vzhled vašich nehtů a chválte své úspěchy před svými blízkými. Komplimenty od příbuzných a přátel vás povzbudí k tomu, abyste udrželi nehty čisté a dobře udržované.

Hlavní věc není schopnost, hlavní věc - touha

Nyní víte několik způsobů, jak zabránit a léčit oncofagias. Nenechte se předčasně zklamat. Kousek dosáhnete svého cíle, hlavní věc - je to trpělivost a zaměření se na výsledek. Vyberte tipy, které jsou pro vás to pravé, a nechte pera vždy zdravá a krásná!


Prostředky k posílení své nehty a ošetření

Prostředky k posílení své nehty a ošetření

Pokud často zlomené nehty, pak je naše článek bude pro vás. Tenký, křehké nehty a dokonce žlutá je častým problémem u žen. A nebojte se, v tomto článku se seznámíte s několika jednoduchých nástrojů, které vám pomohou obnovit a výrazně posílit nehty. Jednoduché prostředky, aby posílila své nehty a léčba 1.

(Krása)

Bursit stop - jak zabránit?

Bursit stop - jak zabránit?

Bursitida palce je jedním z nejbolestivějších a nejčastějších žaludečních onemocnění, která se může stát jenom. Taková nemoc je způsobena především nesprávnou obuví nebo přenosem dědičnosti. V tomto článku vám řekneme o přírodních prostředcích, které se používají k potírání výskytu burzititidy. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak se zbavit bursitidy nohou, je použití protizánětlivých a analgetik.

(Krása)