Tipy na mytí ovoce a zeleniny


Tipy na mytí ovoce a zeleniny

Zajímavá fakta pravidelná konzumace ovoce a zeleniny je nezbytné pro udržení dobrého zdravotního, protože jsou to právě tyto výrobky obsahují mnoho živin, které také pomáhají naše tělo správně fungovat. Kromě toho ovoce a zelenina posilují imunitní systém a naopak chrání tělo před onemocněním.

Plody jsou nejlépe konzumovány v surové formě nebo z nich vytlačené šťávy. Pokud to uděláte sami, můžete si být jisti, že tento nápoj neobsahuje žádné škodlivé aplikace a konzervační látky. Některá zelenina je také lepší jíst syrové, zatímco jiné by měly být vařené v mlékárně nebo vařené v malém množství vody, aby se udržely co nejvíce živin, jak je to možné. ◊ Navzdory skutečnosti, že zelenina a ovoce mají nesčetné příznivé vlastnosti, podmínky pro jejich pěstování často nejsou kvůli znečištěnému prostředí často velmi příznivé. Zemědělci navíc často ošetřují tyto rostliny pesticidy a dalšími chemikáliemi. Při nákupu ovoce a zeleniny na vás čeká méně nebezpečí - v obchodech s těmito produkty se dostanou ještě více bakterií v kontaktu s rukama prodejců a potenciálních kupců.

Metody praní a dezinfekce ovoce a zeleniny

Jedním z nejlepších prostředků pro dezinfekci

  • ovoce a zeleninyje ocet. Tento produkt je také známý díky svým antioxidačním vlastnostem, schopnosti ničit bakterie na povrchu předmětů a prodlužovat jejich trvanlivost. Vezměte misku s vodou, přidejte do ní jednu sklenici octa a před použitím ji namočte do této tekutiny po dobu 20 minut. Mít smíšené ocet s citronovou šťávou, dostanete další skvělý způsob, jak ukládat čerstvé potraviny
  • . Vezměte láhev se stříkací pistolí a mixujte ocet, vodu a citronovou šťávu ve stejných poměrech a pak s touto směsí ošetřete ovoce a zeleninu. Po 10 minutách umyjte výrobky pod tekoucí vodou.U dezinfekčních přípravků mohou být použity i přírodní mýdlo, ale nepřehánějte to, a vždy dobré si umýt ovoce a zeleninu s vodou opláchněte všechny zbytky z mýdla, které jim mohou poskytnout specifickou chuť.
  • Dalším dobrým způsobem čištění ovoce a zeleniny z bakterií je namočení
  • ve vodě s přídavkem pěti kapek oleje z čajovníku. Poté musíte sušit výrobky suché.Užitečné tipy

Abyste se zbavili bakterií, vždy před použitím omyjte ovoce a zeleninu.

  • Před vařením se ujistěte, že nádobí a kuchyňské náčiní, které používáte, jsou také čisté z nečistot a toxických látek . Před vařením nezapomeňte důkladně umyt ruce.Nepoužívejte horkou vodu a chemikálie k praní ovoce a zeleniny, protože to může vést ke zničení všech živin v těchto produktech.
  • Všimněte si, že některé ovoce a zelenina by se před použitím neměly oloupat, protože mohou obsahovat velmi užitečné a základní látky pro tělo. Vyčištěné výrobky by se však ještě před použitím měly umýt pod vodou, protože často bakterie, které se nacházejí na povrchu produktu, mohou otrávit a buničinu.
  • Při čištění salátu a zelí je vždy nutné odstranit několik horních listů. To je tam, kde obvykle obsahuje největší bakterie. Potom důkladně opláchněte každý list, abyste se zbavili zbytků chemikálií a hmyzích produktů.
  • Před použitím zeleniny, ovoce a jiných produktů se ujistěte, že jídlo, které se chystáte konzumovat, neobsahuje žádné škodlivé bakterie, které by mohly vést k vážnému onemocnění.
  • Pokud konzumujete potraviny, které dříve nebyly dobře promyty, můžete narazit na problémy, jako jsou poruchy trávení, špatné střevní pohyby, průjem nebo dokonce otravu jídlem. To je důvod, proč byste měli dodržovat hygienická pravidla a řádně dezinfikovat produkty před vařením a použitím. Surové ovoce a zelenina obsahují obrovské množství živin (bílkoviny, minerály a vitamíny), které mohou být během tepelného zpracování produktů zničeny. Avšak kontakt těchto produktů s bakteriemi a chemikáliemi může být ještě více škodlivý.

Proto, i když se vám nelíbí jíst ovoce a zeleninu syrové, a raději vaří a peče, stále musí splňovat výše uvedená doporučení a jsou v souladu s hygienickými předpisy, aby chránit vaše tělo od škodlivých látek a zlepšit jejich zdravotní stav.


Naučte se poslouchat, co říká tělo. Ví, co je to problém

Naučte se poslouchat, co říká tělo. Ví, co je to problém

Věděli jste, že tělo varuje, že se něco pokazilo? Vykřikuje o tom, co nemůže vyjádřit, když mysl odmítá uznat pravdu, aby se vyhnula největším strachům. Proto stojí za to poslouchat, co říká tělo. Protože čím delší dobu ignorujete, tím více negativních signálů získáte. Tělo bude ukazovat, že uvnitř něčeho je třeba vyléčit.

(Zajímavosti)

Vaporab 8 terapeutické aplikace

Vaporab 8 terapeutické aplikace

Zajímavá fakta Vaporab Weeks (mentolový krém lokální aplikace) je velmi známý mast, který je používán jako lék položen dýchacích cest a dalších příznaků nachlazení a chřipky. Je vyroben z několika olejových látek a rostlin, jako je mentol, eukalyptus a kafr. Pokud použijete tento nástroj na určitých částech těla včetně hrudníku, zad a nohou, člověk cítí silnou relaxace, která pomáhá překonat příznaky onemocnění.

(Zajímavosti)