14 Nečekaných způsobů, jak používat máslo v domácnosti


14 Nečekaných způsobů, jak používat máslo v domácnosti

Obvykle doma udržujeme máslo pouze v kuchyni pro vaření. Ale pravděpodobně nevíte, že tento výrobek vám pomůže s běžnými domácími úkoly mimo kuchyň. Dnes vám ukáže 14 nečekaných způsobů použití oleje v každodenním životě mimo kuchyni a některé řešení problémů s použitím olejů, které jste neměli podezření!

Odstraňte oddělovače vody od dřevěných povrchů

Vlhkost může zanechat skvrny na vodě na dřevěných površích a obvykle je kupujeme drahé nástroje k jejich odstranění. mnohem levnější řešení: nechte trochu oleje na místě v noci a čistěte je ráno spolu s skvrnou.

Untie korálky

Svazky na náhrdelníky jsou obvykle obtížně rozpoznatelné a čím více náhrdelníků, tím snazší se objeví uzly a tím je obtížnější se je zbavit. Chcete-li zjednodušit tento složitý úkol, utřete řetězec malým množstvím oleje a oživte uzel. Olej pomůže uvolnit kov, aby byl kluzký a dá vám příležitost snadno odhalit.

Uložte cibuli

Někdy potřebujeme použít pouze polovinu luku. Chcete-li zabránit klíčení druhé poloviny nebo jejího zhoršení, na polovinu posypeme trochu oleje, které chcete zachovat.

polštář kůže

o kožené výrobky byste měli pečovat, stejně jako kůže, aby vypadali nové a čisté. Použijte látku k vyčištění kožených výrobků, jako jsou boty, opasky, nábytek a mnoho dalšího - je to perfektní nástroj pro leštění kůže.

Zabraňte úniku

Někdy voda vyteče, když je na sporáku. Jednoduchým tajemstvím je zabránit tomu: dát malý plátek másla ve vodě a rozloučit se s únikem.

odstranit inkoust skvrny z plastu

Ink skvrny na plast může být velký problém. Řešení je použít olej - olej z oleje změkčuje skvrnu, a sůl pomáhá extrahovat to. Chcete-li to udělat, umístěte máslo na plastový povrch a umístěte jej na sluneční světlo po celý den, poté vyčistěte inkoust.

Udělej si holení lehčí

Většina lidí si holení části těla mít hladkou pokožku a vypadat lépe. Ale holicí krémy mohou být drahé a mohou způsobit podráždění. Jedno levné tajemství, které není moc nákladné - aplikujte olej do oblasti, kterou si holíte. Díky tomu bude holicí stroj rychlejší a vaše pokožka hladká.

Vytáhněte vlasovou gumu

Pokus o odstranění řasenky z vlasů může být velmi problematický a někdy dokonce vyžaduje výlet do kosmetického salonu. Abyste však mohli vyřešit tento nepříjemný problém, musíte na vlasy dát velké množství másla a tuk v oleji vám pomůže uvolnit gumu. Před vyjmutím gumy nechte máslo na vlasy několik minut.

Odstraňte přilepený prstenec

Kroužek se může zaseknout na prstech z důvodu otoku, vysoké teploty a dalších faktorů. Třísknutí malého množství oleje na prst pomůže jí snadno sklouznout.

Smažte sýr

Sýr je jedním z těch produktů, které mají omezenou trvanlivost a udržuje ji v chladničce, vystavujeme tomu vlivu určitých faktorů, které mohou urychlit jeho poškození. Efektivní způsob, jak prodloužit životnost sýra - olej na něj a uložit do uzavřeného kontejneru.

Mazání vrzavých dveří

V průběhu času mohou dveře zvuk otravovat, když je otevíráme, nebo když se jim pohybuje vítr. Olejové smyčky se ošle, aby se zbavili těchto otravných šumivých zvuků.

Odstraňte lepivé stopy

Často je obtížné odstranit lepivé látky z povrchu. Dobrou myšlenkou je jemné potřísnění povrchu olejem a zbytek zmyjte mýdlem a vodou.

Řezání lepkavých produktů

Mnoho potravin může být lepivých přes složky, které obsahují. Abyste je mohli hladce rozřezat, stačí jen naložit máslo na nůž.

Prášky polykat lehce

Mnoho lidí se domnívá, že polykání pilulky je obtížné. Pro usnadnění tohoto postupu položte na tablety trochu másla a polkněte je vodou.


Máte stres nebo úzkostnou neurózu?

Máte stres nebo úzkostnou neurózu?

Dnes nás mohou mnoho obtíží obtěžovat a jakákoli situace může působit na naše nervy . Možná, že váš stres je jen stres. Nebojte se, jestli skončí úzkost. Ale úzkostná porucha může narušit náš každodenní život přes intenzivní obavy a překážky, které vytvoří. Například do práce může být velmi obtížné, pokud je vaše práce náročná, a šéf je velmi těžké potěšit.

(Zajímavosti)

Osm věci o tlustém střevě, které byste měli vědět

Osm věci o tlustém střevě, které byste měli vědět

Zajímavá fakta předposlední trávicí systém je tlustého střeva, která se nachází v dutině břišní a pokrývá oblast pánve. Jeho průměrná délka je 1,5 m, a tvar a umístění se může lišit v závislosti na věku. Hlavní funkce tlustého střeva je absorpce vody, nakládání s odpady, udržení rovnováhy vody v těle a vstřebávání důležitých vitamínů, jako je vitamin K.

(Zajímavosti)