Tipy pro boj s žaludečních šťáv


Tipy pro boj s žaludečních šťáv

Zajímavosti Věděli jste, že UStablety určené k léčbě žaludečních šťáv prodal nejvíce mezi? Problém spalování žaludku po jídle se však netýká pouze Američanů. Pokud jste mezi těmi, které ona bolí, tento článek s tipy pro boj s kyselinou reflux je pro vás to pravé.

několik slov o kyseliny

zpětným chladičem zpětného toku kyseliny a pálení žáhy - nejběžnějších poruch gastrointestinálního traktu. Téměř každý člověk se s nimi víceméně setkal. Problém nastane, pokud žaludeční šťávy (který je zodpovědný za trávení potravy) se dostává jícnem do krku. Nejčastějšími symptomy žaludečních šťáv:

  • kyselost (nepříjemný pocit pálení nebo tlaku v hrudníku a krku po požití)
  • regurgitace potravy (rvotni touhy)
  • Nevolnost s obtížemi kyselou chuť
  • při polykání potravy
  • Reflux

případě, že osoba je refluxní více než jednou týdně, je obvykle spojena s refluxním onemocněním ledvin. Polovina populace USA trpí kyselým refluxem a přibližně 20% - z gastroesofagie.

Ačkoli americká strava je velmi obtížné volat nejzdravější na světě, pravdou je, že počet pacientů v jiných rozvinutých zemích se příliš neliší, například ve Španělsku, například.

Pokud polykat potravu prochází dolů jícnem prostřednictvím dolního jícnového svěrače a do žaludku. Svěrák slouží jako bariéra nebo druh víčka, které se otevírá pokaždé, když se krmí. Jeho délka je asi 7 cm, řídí to vše, co jde do žaludku a brání zadní straně jídla. Vzhledem k tomu, že svěrač je sval, jeho síla nebo schopnost zůstat uzavřená se může lišit od člověka k člověku. Existuje mnoho případů kyselého refluxu kvůli tomu, že člověk jí příliš rychle. Také příčinou mohou být určité potraviny ve stravě nebo spánek ihned po jídle, dokonce i tlak v žaludku nebo fyzická aktivita může vést k refluxu.

Váš žaludek obsahuje velmi silné kyseliny, které při trávení rozdělují potravu. Pokud jsou tyto "brány" otevřeny, vznikají kyseliny nahoru k jícnu a způsobují pocit pálení v hrudi.

Přemýšlejte o tom, co se stane, když se zbavíte . Cítíte kyselou chuť v ústech a v krku je stejný slavný pocit pálení. Důvodem je, že jídlo bylo smíšeno se žaludečními kyselinami.Acid reflux se stává problémem, když je tak běžné, že se začínají objevovat v jícnu vředu a chronické záněty. U některých to vede k výskytu ezofagitidy a dokonce může způsobit onemocnění dýchacího systému. Kyselina, která se dostane do ústní dutiny, poškozuje zubní sklovinu a způsobuje dech.

důležité si uvědomit, že zatímco někteří pacienti jsou nuceni vyhledat lékařskou pomoc kvůli projevům žaludečních šťáv v jiných to nezpůsobí žádné příznaky. Toto se nazývá "tichý" reflux. Může být zjištěna změnami pH a endoskopickým vyšetřením.

Reflux ve svém životě

od narození mít určitý typ žaludečních šťáv, a to není špatné. Někdy se to stane s vaším dítětem, takže byste neměla paniku. Blues 85% novorozenců má po dojčení reflux nebo nadýmání.

Během prvního roku života je to naprosto normální. Také

těhotné ženy často trpí refluxem kyseliny kvůli zvýšenému tlaku na břišní dutiny. V podstatě je z tohoto důvodu kyselý reflux často spojován s obezitou. Nadbytečný tuk kolem břicha působí tlak na břišní dutinu. Lidé s nadváhou mohou také zneužívat produkty, které tento problém zhoršují. Při refluxu je možné se setkat jak v dětství, tak v dospívání a již v dospělosti.

Jak jsme již dříve uvedl, reflux - je nedílnou součástí života, tak také za zmínku, že se vyvíjí u lidí nad 60 let, protože

svaly „nad“ degenerovaného jícnu po letech práce. Jak zabránit žaludeční reflux

Podle správné výživy

Kdyby jen někteří lidé trpí žaludečních šťáv po konzumaci některých potravin nebo téměř všichni čelí rostoucí příznaky po vypití kávy, máty, čokolády, alkohol, rajčatové omáčky, koření nebo pikantní potraviny a zpracované mléčné výrobky. Proto je dobré jíst hodně ovoce, zeleniny, celozrnných plodů, ořechů a pít více vody. Jíst

ve správném režimu, neměli byste prostě snažit nepoužívat produkty, které by mohly zhoršit s žaludečních šťáv, a to by bylo hezké jíst méně naložit a zastavit na noc. Přejídání není v žádném případě prospěšné a nepomůže vám usnout.

Před spaním je lepší udělat volbu ve prospěch lehkých jídel s množstvím zeleniny a ovoce. Doporučuje se

omezit používání alkoholu , rychlé občerstvení a polotovary. Snažte se, aby jídlo nebylo příliš horké nebo studené, jíst pomalu, žvýkat jídlo několikrát před polykáním. No vysypaytesya

Po jídle (nebo v noci, nebo oběd) se snaží uvolnit dost cítit se dobře a plný síly. To pomůže svalům relaxovat, zejména jícnu, který pak bude fungovat mnohem lépe a efektivněji.

Musíte se také snažit vyhnout stresu

. Jinak se může stát, že při refluxu budete muset čelit každý den. A to může způsobit mnohem více zdravotních problémů, z nichž některé jsou velmi vážné a dokonce i nevyléčitelné.


Hypertenze a renální nedostatečnost

Hypertenze a renální nedostatečnost

Věděli jste, že hypertenze je nejhorším nepřítelem pro zdraví ledvin? Toto tiché onemocnění může pomalu poškodit tělo a vést k takovým účinkům, jako je selhání ledvin. Dnes na našich stránkách chceme nabídnout nejlepší strategie, abychom tomu zabránili a pomohli vám udržet váš krevní tlak pod kontrolou.

(Zajímavosti)

Barvy a jejich vliv na naše pocity

Barvy a jejich vliv na naše pocity

Zajímavých faktů různých barev ve vaší nálady ovlivňují , protože každý z nás alespoň trochu užitečné pochopit psychologii barev a jejich vliv. Taková znalost nám pomůže uspořádat vaši práci a domů, abychom mohli lépe pracovat a žít šťastně. Kromě toho, že každý z nás má své vlastní oblíbené barvy, existují také jisté tóny a odstíny, které nás definují jako osobu.

(Zajímavosti)