Varovné příznaky rakoviny děložního čípku


Varovné příznaky rakoviny děložního čípku

Zajímavá fakta Všechny druhy rakoviny jsou pro lidský život velmi nebezpečné, proto je třeba určit v rané fázi poskytnout odpovídající péči o pacienta a provádět pravidelné vyšetření pacienta. Tentokrát v článku budeme hovořit o rakovině děložního čípku nebo děloze.

byste měli určitě vědět, možné příznaky rakoviny děložního čípku nebo dělohy, vždy jít k přezkoumání a vyhledali lékařskou pomoc, jakmile zaznamenáte kterýkoli z. Dále budeme podrobněji diskutovat hlavní varovné příznaky rakoviny dělohy, takže si přečtěte. Varovné příznaky rakoviny

Různé skupiny vědců, kteří pracovali na problém rakoviny, se shodují v názoru, že existuje celá řada varovných příznaků, které by měly být všechny znát. Pokud některá z nich vytvořila začínají objevovat, doporučujeme co nejdříve navštívit lékaře.

Sedm příznaků rakoviny, které vám pomohou diagnostikovat onemocnění: změna

  • v potravě nebo
  • moč boláky na kůži, které se nehojí
  • krvácení nebo vypouštění bez jakéhokoliv zjevného důvodu přítomnosti
  • konkrecí
  • konstantní kašel nebo chrapot
  • trávení nebo potíže s polykáním změny

vzhledu krtků Hlavní rizikové faktory pro vznik rakoviny děložního čípku

Všichni by měli pochopit, že rizikové faktory uvedené na jakýkoliv faktor, který zvyšuje možnost onemocnění. Rizikové faktory se liší podle typu rakoviny, jako je rakovina kůže atd.

Po identifikaci rizikových faktorů by se měly soustředit na ty, které lze změnit nebo zamezení expozice, například kouření, infekce lidským papilomavirem, spíše než aby se soustředil svou pozornost na skutečnost, že, bohužel, nelze změnit sílu (jako věk nebo dědičnost). Nyní uvádíme některé rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost vzniku rakoviny děložního čípku.

lidského papilloma viru nebo viru HPV

Tento virus je jedním z hlavních rizikových faktorů pro rakovinu děložního hrdla. Lékaři se domnívají, že nejvíce cervikální rakoviny žena byla infikována papilomavirem, to může být také způsobena jiným druhem velmi nebezpečné nákazy. Zhruba dvě třetiny případů rakoviny děložního čípku jsou způsobeny papilomaviru 16 a 18. Tobacco

Ženy, které kouří, jsou velmi vysoké riziko vzniku rakoviny děložního čípku, dokonce dvakrát tolik žen kouření. Důvodem je, že cigarety obsahují mnoho karcinogenních chemických sloučenin, které kromě plic ovlivňují i ​​další orgány. Bohužel kvůli procesům výměny plynů se tyto sloučeniny dostávají do krevního řečiště. Kouření také způsobuje, že se imunitní systém vyrovná s papilomavirem horším. Imunosuprese

virus, který způsobuje AIDS Development, také známý jako HIV způsobuje značné poškození imunitního systému, a tím zvyšuje ženské riziko nákazy papilomaviru. To vysvětluje, proč ženy s AIDS mají výrazně vyšší riziko vzniku rakoviny dělohy.

Chlamydia

Je to druh bakterií, které mohou infikovat reprodukční systém a jsou přenášeny sexuálním přenosem. Studie zjistily, že ženy, které mají nebo mají chlamydii , riziko vzniku rakoviny děložního čípku je mnohem vyšší.

Dieta Ženy, které jedí správně

jedí málo ovoce, saláty a zelenina mají mnohem větší šanci na diagnostiku rakoviny děložního čípku .

pilulky na základě výsledků mnoha studií žen, které užívají antikoncepční pilulky jsou náchylnější k rakovině děložního čípku, a to zejména v případě, že je používat po delší dobu. Po ukončení užívání antikoncepce se však riziko snižuje. Při použití po dobu 5 let nebo déle je riziko vzniku tohoto onemocnění dokonce více než jen vysoké.

Příznaky a symptomy rakoviny děložního čípku Obvykle varovné příznaky se začínají objevovat, dokud se prekancerózní stupeň neprochází v reálném rakoviny, která může nakonec se šíří do sousední tkáně.

Pokud k tomu dojde, příznaky jsou následující

:nadměrné vaginální krvácení neobvyklý vaginální výtok

  • bolest při sexuálním
  • Tyto příznaky jsou poměrně složité, jak se mohou v dalších nemocí.


Subjekty, které trpí nejvíce stres

Subjekty, které trpí nejvíce stres

Zajímavá fakta stresu - pocit fyzického a psychického stresu, které mohou nastat v důsledku reakce na různé situace a pocity, často způsobuje frustraci, hněv nebo nervy . Do jisté míry může být stres považován za pozitivní, protože tato přirozená reakce těla nám pomáhá vyhnout se nebezpečí nebo riziku.

(Zajímavosti)

Mikrovlnná trouba: 8 zajímavých způsobů, jak používat

Mikrovlnná trouba: 8 zajímavých způsobů, jak používat

První mikrovlnná trouba přišla v prodeji v roce 1946. Nicméně trvalo téměř sedm desetiletí, kdy se stala jedním z nejdůležitějších prvků moderní kuchyně. S tímto spotřebičem můžete rychle ohřát jídlo a dokonce i vařit jednoduché nádobí. Nicméně, kromě jeho použití ve vaření, tam jsou další domácí použití mikrovlnné trouby, které mnoho lidí stále nevím.

(Zajímavosti)