Varovné příznaky mastných jaterních onemocnění


Varovné příznaky mastných jaterních onemocnění

Zajímavá fakta, která je známa v oblasti vědy jako steatózou, lidově zvaná ztučnění jater nemoci. Může se vyskytnout v důsledku nadměrné konzumace alkoholu nebo metabolického syndromu, jako je diabetes mellitus a hypertenze. Čtěte dále, abyste zjistili varovné příznaky onemocnění jater.

Co je tukové onemocnění jater?

Když se v hepatocytech nahromadí tuk, může se u člověka objevit mastné onemocnění jater.Tato porucha je úzce spojena s obezitou, zvýšeným cholesterolem a vysokým krevním tlakem. V mnoha případech jsou adipocytické buňky přeplněny tukem a "naliaty" přebytek do sousedních orgánů.

třeba vědět, že játra plní několik důležitých funkcí: produkovat proteiny, které regulují metabolismus tuků, odstraňuje toxiny z krve, a řídit množství aminokyselin. Je důležité se starat o jejich zdraví, aby tyto procesy probíhaly správně.

Někteří lidé mají zvýšené riziko vzniku tukových onemocnění jater, včetně:

  • žen středního věku;
  • lidé s nadváhou;
  • pacienti s diabetem nebo zvýšený cholesterol;
  • přívrženci určitých stravovacích návyků;
  • lidé s alkoholickou závislostí.

Viz také: přírodní extrakty proti ztučnění jater

onemocnění Příznaky onemocnění ztučnění jater

Špatnou zprávou je, že ve většině případů, mastné steatosis nemá žádné příznaky. Jinými slovy, pro dokončení lékařské prohlídky je obtížné toto onemocnění zjistit. Existují tři typy testů, které pomáhají potvrdit, zda vaše příznaky jsou ve skutečnosti příznaky tohoto onemocnění ztučnění jater:

  • krve (určuje hladina transamináz);
  • ultrazvukové vyšetření jater (čím lehčí a větší je játra, tím vyšší je pravděpodobnost onemocnění);
  • biopsie (určuje rozsah nemoci).

Někteří pacienti však stále vykazují známky onemocnění jaterního tuku nebo jiných souvisejících poruch.

1. Bolest břicha

Nepohodlí nebo piercing v horní části břicha. Tato bolest se nevyskytuje v důsledku nějaké fyzické aktivity nebo činnosti. Může se objevit po jídle, protože žaludek se rozšiřuje a tlačí na zvětšenou játra.

2. Otok břicha

Onemocnění jater způsobuje ascites. Jedná se o přítomnost tekutiny mezi viscerálním parietálním peritoneem. Mezi příznaky tohoto problému patří: nadýmání, poruchy zažívání, bolesti dolní části zad a obtížné dýchání. Může také vést k edému členků.

3. trávení

Pokud potravina (přes Užitečnost a malé velikosti porcí) způsobuje podráždění žaludku, nevolnost nebo plyny mohou vést k poruchám jater. Lidé s onemocněním jater mastné často jít k lékaři, věřit, že mají zažívací potíže, a teprve pak se objevit skutečnou diagnózu. 4. Únava

Pokud játra nefunguje ve shodě s metabolismem, to zpomaluje. To je v rozporu s prací všech důležitých orgánů. Tělo se snaží chránit před negativními situacemi a kompenzaci za to, čerpání méně krve.

Konkrétně v tomto případě, může to vést k vyčerpání bezohlednou, problémy s koncentrací, zmatenost, únavu a nedostatek energie. Osoba může také ztratit zájem o aktivity, které jí předtím netěšili, a neustále spát. 5. Tmavé

moč

Použití moči lze identifikovat poruch a onemocnění. Nezapomeňte, že tato tekutina dopravuje toxiny a odpad. S onemocněním jater mastné, tmavší moč než obvykle, a ne posvitliye během dne (ale obvykle tmavší moč ráno, obvykle před obědem se stává jasnější).

Cal může také změnit, například světlejší nebo jíl a má silnější vůni, než je obvyklé. 6.

změny na kůži, žloutenka se odkazuje na příznaky steatóza jater. Jeho typické příznaky jsou nažloutlé vzhled kůže a sliznice v důsledku zvýšené bilirubin, který se hromadí v tkáních. To může být způsobeno destrukcí červených krvinek nebo poruchy žlučníku.

steatóza jater, které způsobuje kožní změny, včetně ztráty barvy v krku a podpaží, rozbije obličejové cévy, zarudnutí dlaní nebo cévní oky na záda, hrudník a ramena. Navíc, pod nehty mohou objevit bílé skvrny.

dieta s

ztučnění jater nemoci Jednou diagnostikován s onemocněním ztučnění jater, k dalšímu kroku - k zahájení správné léčby. Kromě léků, které může předepsat lékař, je důležité dodržovat dietu s nízkým obsahem tuku a cvičení. Zde je několik tipů:

Doporučená literatura: Delicious pruh banány a kurkuma pro léčbu jater

1. Jezte méně rafinovaných potravin

Tato skupina produktů obsahuje mouku a bílý cukr. Měly by nahradit celozrnné a nezpracované potraviny. 2. Follow

Středomořská strava Středomořská strava - je jedním z nejzdravějších diet na světě, protože je založena potraviny s nízkým obsahem tuku nebo zdravých tuků. Například olivový olej hraje klíčovou roli v této dietě. 3.

konzumovat pití alkoholu mezi největšími nepřáteli jater. V případě jeho zneužití, může to vést nejen játra, ale také způsobit cirhózu.

4. Vyhněte se některé léky

poraďte se se svým lékařem, který léky mohou zhoršit Váš zdravotní stav. Lze předpokládat, že se mu doporučí přestat pít analgetické, protizánětlivé léky a estrogen. Takže známky proyavlyatymutsya ztučnění jater nemoci méně akutní. 5. Zapojit

sportovní cvičení - skvělý způsob, jak se cítit lépe a pomůže vaše játra fungují správně. Můžete se vydat na procházku do parku, a to i chodit se psem, jezdit na kole nebo plavat - vyberte si svou oblíbenou volbu a zapojit se do sportu alespoň třikrát týdně.

Jak jsou bolesti hlavy a játra

Bolesti hlavy mohou mít mnoho různých příčin: migréna, napětí a bolesti spojené s nezdravým nebo toxické játrech.


13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

Pivo má mnoho vlastností. Kromě toho, že je osvěžující a je příznivé pro vaše tělo v mírném množství, existují také některé nečekané způsoby, jak používat pivo doma. Nemusíte používat nejdražší dováženou třídu. Beer, který se prodává v místních obchodech jsou skvělé recepty, které jsou popsány níže: 1.

(Zajímavosti)

4 Nejčastější cerebrovaskulární onemocnění

4 Nejčastější cerebrovaskulární onemocnění

Zajímavých informací cerebrovaskulární onemocnění - vnitřní poruchy charakterizované dočasné potíže nebo úplné zastavení toku krve do jedné nebo více částí mozku. Zdá se, že každý z nás je přítel, který musí přežít mrtvici nebo aneuryzmatu. Tyto poruchy mají negativní vliv na práci vnitřních orgánů av některých případech mohou dokonce vést k smrtelným účinkům.

(Zajímavosti)