Výstražné známky vysoké hladiny cukru v krvi a cukrovky


Výstražné známky vysoké hladiny cukru v krvi a cukrovky

Věděli jste, že diabetes je znám jako "tichý vrah", který vás může napadnout?Je to pravda, protože jeho znaky mohou být zaměňovány s jinými zdravotními problémy nebo dočasnými poruchami.

Z tohoto důvodu v dnešním článku vám chceme povědět o známkách vysokého obsahu cukru v krvi, abyste mohli věnovat pozornost a zjistit tuto nemoc včas. Buďte opatrní s hyperglykemií

Zvýšení hladiny cukru v krvi může být způsobeno různými změnami v těle. Většina z nich je spojena se změnami ve zpracování uhlohydrátů.

Všechny buňky potřebují glukózu pro energii. K dosažení jejich "vztahu" dochází k určitým procesům. Nicméně, když tento systém nefunguje z nějakého důvodu,

buňky vyžadují více jídla k výkonu své činnosti. Když se to stane, neexistují žádné zjevné negativní příznaky, ale v průběhu času,

příznaky mohou zvýšit. Pak se obvykle odvoláváte na lékaře, který předepisuje vhodnou léčbu, pokud skutečně trpíte cukrovkou.

Příznaky, které naznačují vysokou hladinu cukru v krvi

Když se glukóza zvyšuje, oslabuje imunitní systém.

V důsledku toho se tělo stává zranitelným vůči všem typům infekcí a ran, kůže a sliznic. Navíc ztrácíte malé cévy.

Proto je nesmírně důležité

věnovat pozornost těm signálům, které vám tělo pošle. Jestliže máte vysokou hladinu cukru v krvi, tělo se bude snažit, aby zobrazoval následující příznaky: nadměrná chuť k jídlu

Za prvé, musíte se naučit rozlišovat mezi fyziologickým hladem a emocionální hladem. Ten je charakterizován nedostatkem důvodů při výběru určité potraviny nebo jejího množství.

V případě "opravdové" touhy po jídle se může břicho bručet, vaše hlava bude nemocná a nezáleží na tom, co jíte: všechno je správné.

Pokud máte vysoké množství cukru v těle, vyplňuje schopnost vašich buněk konzumovat.

  • Tělo to chápe jako nedostatek živin a
  • "žádá" mozku, aby poslal správné signály, které vás hladí. To vám poskytne více glukózy, a tedy i energii, aby vše fungovalo správně.
  • Slow uzdravení

Pokud porizalysya během vaření, v nedávné době prodělal operaci nebo utrpěl v důsledku nehody, jeden způsob, jak zjistit vysoké hladiny cukru v krvi, je skutečnost, že vaše rány trvat déle léčit.

To je proto, že vaše tepny a žíly jsou tak plné cukru, které nemůže poskytnout

krev z oblastí, které vyžadují léčbu. Problémy s kůží

Jedním z hlavních příznaků diabetu je suchá kůže a svědění. V některých případech se na krku a pod paží objevují tmavé skvrny. Plísňové infekce

Protože diabetes oslabuje imunitní systém, tělo je schopen bránit před útoky škodlivých mikroorganismů.

To je důvod, proč jsou houby (včetně Candida) a bakteriální infekce častější.

Prostředí plné cukru je ideálním místem pro jejich reprodukci a rychlý vývoj. V případě žen, vaginální výtok může být dobrý způsob, jak určit, zda jsou infekce, jako je kandidóza.

Hmotnostní ztráta

Hmotnost ztráta bez diety nebo cvičení je špatným znamením, že byste neměli ignorovat.

Pokud zhubnout bez zjevného důvodu a na krátkou dobu (více než 3 kg za měsíc), může být spojena s vysokou hladinu cukru v krvi.

Když buňky nedostávají glukózu jako zdroj energie, oni

hledají toto "palivo" na jiných místech. Kde je V bílkovině vaší svalové hmoty. Kromě toho, ledviny musí snažit, aby se odstranil přebytek cukru způsobuje ztrátu hmotnosti (a způsobuje selhání ledvin). Nadměrná žízeň

Již víte, že pitná voda je nesmírně důležité pro vaše tělo, a za určitých okolností (například při teplé nebo když cvičíte), vaše tělo „žádosti“ tekutější.

Věnujte pozornost, pokud máte neustálou žízeň, i když pijete hodně vody.

Tento signál tělu, že potřebuje doplnit své tukové zásoby, protože to, co spotřebovává byl použit pro napájení buňky s cukrem.

Constant močení

Protože vaše tělo potřebuje více a více vody, všimnete si, že často je třeba jít na záchod.

Pokud jste někdy probudí v noci na močení, a teď to tak, nebo pokud máte přestat obchodovat, protože nelze tolerovat nebo více minut k vyprázdnění močového měchýře může

, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Nadměrná únava

Bez ohledu na to, kolik budete spát nebo si odpočinout, budete vždy cítit unavená a slabá.

Lidé s vysokým krevním cukrem se často cítí unaveni a letargicky. A pokud se často v noci zvedají, aby močili, je pravděpodobné, že se jejich tělo nemůže zotavit.

Další příznaky vysoké hladiny cukru v krvi: rozmazané vidění

  • podrážděnost, mravenčení v končetinách
  • křeče nohou, nevolnost a zvracení


4 Tipy, jak zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku

4 Tipy, jak zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku

Zajímavá fakta syndrom dráždivého tračníku se stala velmi častým problémem v dnešním světě. bolest způsobenou touto poruchou, někdy tak těžké a vysilující, aby pacienti měli jít do nemocnice. Nepravidelné stravovací návyky, které jsou dnes sdílí většina lidí vedly ke zvýšenému výskytu syndromu dráždivého tračníku.

(Zajímavosti)

Příznaky nerovnováhy štítné žlázy

Příznaky nerovnováhy štítné žlázy

ŠTítná žláza hraje klíčovou roli v práci a metabolismu těla. Má tvar motýlku a nachází se v krku nad klíční kostí. Nehybnost štítné žlázy může způsobit mnoho problémů. Zjistěte z dnešního článku své hlavní příznaky. Důležitá, ale zapomenutá: štítná žláza Většina lidí neví o tom, jaký vliv má tato žláza na každodenní život, dokud to "nezklame".

(Zajímavosti)