Varovné příznaky rakoviny kůže


Varovné příznaky rakoviny kůže

zajímavých faktů rakoviny kůže se stala jednou z největších hrozeb v moderním světě. znečištění životního prostředí, UV záření a dokonce výživa jsou rizikové faktory, které mohou vést k růstu rakovinných buněk v kůži.Jedná se o jednu z nejčastějších onkologických onemocnění naší doby.

Existuje mnoho forem této nemoci. Ale rakovina kůže je nebezpečná, zvláště pro dlouhou dobu se může vyvinout v těle a nastat bez jakýchkoliv příznaků, aniž by to vyvolalo nějaké potíže. A to znamená, že rakovina kůže je obtížné odhalit v počátečních fázích.

Nejčastější typ nemelanomové rakoviny kůže v úvahu typ, protože tato skupina nádorů - soubor všech typů rakoviny kůže s výjimkou melanomu, který vznikne v melanocytech kůže. Příčiny rakoviny kůže

 • Jedním z hlavních příčin rakoviny kůže je často častým účinkem ultrafialového záření. Obvykle se to stane, když lidé stráví spoustu času na slunci. Ti, kteří jsou vystaveni intenzivnímu slunečnímu záření po dlouhou dobu, jsou vystaveni většímu riziku vzniku rakoviny kůže. Úroveň rizika závisí na intenzitě světla, době stráveném na slunci a na tom, zda je pokožka chráněna.
 • Použití slunečního světla nebo lehátka je dalším rizikovým faktorem, který může vést k rakovině kůže. Tyto obličej jsou zdrojem ultrafialového záření, které byly prokazatelně zvyšuje riziko vzniku různých typů rakoviny kůže.
 • rakoviny kůže může být spuštěno vliv na jejírůzných chemických látek, které mají karcinogenní účinek, dehet, maziva, arsen, tabák kouřové částice.
 • záření z radioterapie.
 • Zranění nebo vážné poškození kůže: těžké popáleniny, záněty, přítomnost kožních oblastí postižených infekcí kostí.
 • Genetické rizikové faktory.

Rakovina kůže: příznaky, které varují před onemocněním

Jakákoli změna na kůži, jako vředy, hrboly, skvrn, ochranných známek, značek nebo jiných neobvyklých formace - výstražnou znamení, které by mohly naznačovat nemelanomové rakoviny kůže, a v nejhorším případě případ, o jeho nejtěžší formě - melanom.

Výstražná značka nemelanomové rakoviny kůže může být na pokožce odlišná. Mezi nejdůležitější znaky patří vzhled skvrn, kuželů nebo jiné nevýhody, které se časem zvyšují. Jejich růst může trvat několik měsíců nebo dokonce let. Zvláštní pozornost by měla být věnována vředům nebo ranám, které se během tří měsíců nezhojí. Mohou také znamenat rakovinu kůže.

Karcinom bazálních buněk je jeden z typů nádorových nádorů, které rostou pomalu. Mezi příznaky tohoto zhoubného kožního onemocnění můžete zaznamenat výskyt červených plochých oblastí na kůži, které se loupají.

V tomto případě se mohou objevit malé, lesklé nebo průhledné formace, které se mohou snadno krvácet na kůži. Novotvary mohou mít také tmavě modrou, hnědou nebo černou barvu. Někdy mohou vidět nepravidelné krevní cévy, které obvykle nejsou viditelné pod kůží.

Spinocelulární karcinom se vyskytuje u 20% všech případů rakoviny kůže a rozvíjí se v horních vrstvách epidermis. Příznaky tohoto druhu jsou vzhled cizích kuželů, obvykle s drsným povrchem nebo plochými skvrnami červené barvy. Všechny nádory se pomalu zvětšují. Tento typ rakoviny se často vyskytuje na obličeji, krku, rtech a také na horní části dlaní.

Kaposiho sarkom začíná na kůži, ale může se také vyvinout ve vnitřních orgánech. Nejprve se zdá, že takové nádory jsou modřiny, ale nakonec se změní na nádory. Známky a příznaky

melanom důležitým znakem melanomu je vznik nových molů na kůži nebo změnit tvar nebo barvu, je už jedno, že už je dávno.

Další znamení, aby bylo v pohotovosti: jestliže jeden z krtků na kůži se liší od ostatních. V každém případě, pokud se mateřské znaménko zdá podezřelé, neodkládejte se, ale poraďte se s lékařem co nejdříve. Vždy je lepší být v bezpečí, než litovat později. Obecně se melanom léčí pouze chirurgicky. Nyní s léčbou v počáteční fázi, odstraňte pouze 1 centimetr normální tkáně kolem melanomu. V pozdějších stadiích může být vyžadována široká chirurgická intervence. Z různých důvodů (tloušťka nádoru, umístění, věk atd.) Může doporučit odstranění přilehlých lymfatických uzlin.

V pozdních stadiích onemocnění, například když melanom se rozšířil do jiných částí těla, doporučujeme imunoterapii.

Chemoterapie je předepsána pacientům, jejichž melanom se rozšířil do několika lymfatických uzlin nebo dokonce k jiným orgánům. Známky melanomu:

Asymetrie mateřského znamení:

 • Vzhled jedné poloviny narození je odlišný od druhého. Nerovnoměrné rozmazané hrany
 • Nerovná barva:
 • včetně odstínů hnědé nebo černé barvy. Stává se, že mateřské znaménka může být červená, modrá, bílá nebo růžová. Průměr
 • molů má více než 6 mm. Místo narození
 • změnil neočekávaně velikost , tvar nebo barvu.Léčba rakoviny kůže a její účinnost závisí na stupni jejího vývoje a obrátíte se na lékaře. Čím dříve to je, tím pravděpodobnější je absolutní zotavení. Po diagnostice rakoviny kůže se provádí chirurgické odstranění maligního nádoru.

Zpravidla chirurgický zákrok není pro pacienta nebezpečný a v nepřítomnosti metastáz vede k úplnému zotavení.


10 úžAsné prospěšné vlastnosti vína

10 úžAsné prospěšné vlastnosti vína

Zajímavých faktů sklenkou červeného vína denně může být prospěšné pro vaše zdraví. Nezapomeňte však, že vše musí být vyvážené a do té míry. Denní spotřeba jedné skleničce tohoto přírodního elixíru a lahodnou jídle může výrazně zlepšit kvalitu vašeho života. V tomto článku vysvětlíme proč. Výhody červeného vína 1.

(Zajímavosti)

Jak správně jít na toaletu?

Jak správně jít na toaletu?

Historicky, lidé, stejně jako ostatní savci, sedí v klidu odpočívat, pracovat a chodit na toaletu. Jak však toaleta dnes nesplňuje naše potřeby? Toaleta: předmět "luxusu" Toaleta se mnohokrát změnila od doby, co ji Sir John Harington vynalezl v roce 1591. Nejprve to bylo považováno za předmět "luxusu".

(Zajímavosti)