Pokořen a zvýšeném tlaku příčiny a příznaky


Pokořen a zvýšeném tlaku příčiny a příznaky

Zajímavá fakta hypotenze nebo hypertenze - dvě nemoci spojené s tlakem krve v tepnách. Je velmi důležité si uvědomit jejich příznaky. Chcete-li zjistit, zda máte zvýšený nebo snížený tlak a vědět, jak s ním zacházet, v tomto článku vysvětlíme jeho příčiny a příznaky. Příčiny hypotenze

sníží tlak krve přenášené dědičností a je častější, než je vysoký krevní tlak, a to zejména pokud jde o tenké nebo mladé ženy. Pokud vaše matka trpí takovou nemocí, máte všechny šance opakovat její osud. Poměrně často se s nimi neléčí, protože příznaky nízkého krevního tlaku nejsou dobře známy.

onemocnění, která mohou být projevem nízký krevní tlak, hypotyreózy, Addisonova choroba, hipoputuaryzm, srdeční selhání, perikarditidy, poruchy srdečního rytmu a dalších kardiovaskulárních chorob, stejně jako nedostatek soli nebo tekutiny. Některé léky mohou také způsobit hypotonii. Jmenovitě, například, psychotropní látky (nespavost nebo deprese), léky na srdeční arytmie, antihypertenziva (s vysokým krevním tlakem), diuretika, léky pro onemocnění srdce (angina, například), a vazodilatátorů.

Příčiny hypertenze

Zvýšený krevní tlak se může objevit v jakémkoli věku, bez ohledu na pohlaví. Obvykle se v této poruše zvyšuje kontrakce krevních cév a množství krve, která se čerpá ze srdce.

Tato nemoc patří do kardiovaskulárního systému a může se objevit po infarktu . Problémem je, že v 95% případů neexistují přirozeně se vyskytující příčiny hypertenze.Člověk může mít vysoký krevní tlak v důsledku nadměrné hmotnosti nebo obezity, nedostatek fyzické aktivity, nebo sedavý způsob života, nadměrné spotřebě sůl, tuk nebo alkohol, stres nebo kouření.

Chronicky vysoký krevní tlak ovlivňuje životně důležitých orgánů, jako je mozek, srdce, ledviny a oči , a to může vést k nemocem, srdeční selhání a ztráty zraku.Hypertenze může být přenášena dědičností. Muži mají větší pravděpodobnost vzniku takové poruchy, zvláště po 40. Nadváha a zvýšený cholesterol jsou bezprostřední příčinou tohoto onemocnění.

Příznaky hypotenze

za sníženého krevního tlaku, můžete obdržet jednu nebo více z následujících příznaků: vyčerpání, že je třeba spát déle zhoršující se zdravotní stav, problémy s koncentrací, deprese, apatie, poruchy spánku, nespavost, nedostatek energie, únava , závratě, nedostatek síly, bledost (zejména obličej)

a budete potřebovat více času, aby plně probudit v dopoledních hodinách, budete vyčerpávány rychleji a snadněji zmrazit (zvláště v rukou a nohou). Symptomy nízkého krevního tlaku se projeví, když krev nedosáhne mozku. To se může stát například v těch dnech, kdy je ulice velmi horká nebo když jste na večeři na večeři.

Únava a asténie jsou velmi časté příznaky, které se mohou objevit po jídle, když je koncentrace krve v oblasti žaludku .Závrat - další častý příznak arteriální hypotenze. A také silná bolest hlavy, slabost, ztráta pýchy, rozmazané vidění a poškození zraku obecně. To je zřejmé znamení, že je něco špatně.

Srdce může začít bojovat rychleji (tachykardie), krevní cévy klesají rychleji (proto můžete vypadat bledě a vaše paže a nohy vypadají chladně); bude působit jako studený pot a může dokonce ztratit vědomí (protože mozek nedostane dostatek kyslíku a neovládá svaly).Příznaky hypertenze

Zvýšený krevní tlak má také své příznaky, proto je důležité věnovat pozornost výstražným signálům, které vám dává vaše tělo. První známky hypertenze jsou však pro člověka neviditelné, protože jsou velmi specifické a postupně se rozvíjejí. Často

příznaky zahrnují problémy se spánkem v noci, mírné podrážděnost, nespavost, neklidný spánek, noční děs konstantní, opakované probouzení a problémy sluchu, jako tinitus, hučení v uších, a další.Závažné bolesti hlavy nebo závratě mohou naznačovat hypertenzi, zvláště pokud pravidelně trpíte stresem, nervozitou nebo často máte strach.

Pokud jste žena, která je více než 50 let, vysoký krevní tlak může znamenat menopauze (výkyvy nálad, problémy s dýcháním, bolesti hlavy a závratě), což je důvod, proč často choroba a není správně léčen. Muži ve středním věku mohou také zaznamenat příznaky, které indikují erektilní dysfunkci. V některých případech může dojít k bolesti na hrudi, dušnosti, hrudníku nebo dušnosti, které vyžadují lékařskou intervenci, neboť zvýšený krevní tlak může naznačovat srdeční problémy. Arytmie může také způsobit hypertenzi.


12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

12-Rok-stará dívka vytvoří app mluvit se svou babičkou s Alzheimerovou

Emma Young je zvláštní dívka. Ve věku 12 let se musí vyrovnat se složitostí života, které miliony lidí stále více prožívají. Téměř před pěti lety byla Emma babička diagnostikována s Alzheimerovou chorobou. V současné době žije v Hongkongu. Někdy Emma na dálku, a někdy i na osobních návštěvách, viděla, jak postupně babička zapomene na důležité věci.

(Zajímavosti)

Kubánci vytvořili vakcínu proti rakovině

Kubánci vytvořili vakcínu proti rakovině

Vzpomínáte si, kdy byla myšlenka vakcíny proti rakovině sci-fi? Každý den se blížíme k tomuto cíli. Nejlepší světoví vědci soustředí své úsilí na vymýcení této ničivé nemoci. Každá země na zemi sdílí své zdroje, aby nalezla nápravu proti této nemoci. Nejlepší mysli ve světě pracují na dosažení tohoto cíle.

(Zajímavosti)