Tlustého polypy: fakta Zajímavá fakta


Tlustého polypy: fakta Zajímavá fakta

Pravděpodobně jste slyšeli o polypy v tlustého střeva nebo možná jste byli v minulosti, nebo znáte někoho, kdo je má. Vaše první otázka bude pravděpodobné: je to vážná nemoc? Navzdory skutečnosti, že polypy tlustého střeva jsou obvykle benigní, nelze je ignorovat, protože mohou být zhoubné.

Kolonoskopie je potřebná k detekci a odstranění polypů. Ale ... Jaké jsou příznaky, které způsobují? Co byste měli věnovat pozornost? Na tyto otázky zodpovíme nyní v našem článku.

1. Co jsou polypy hrubého čípku?

Pokud váš lékař diagnostikuje vaše polypy po tlustém střevě, možná se můžete vyděsit nebo překvapit, že máte zájem o to, co jsou polypy. Je to nádor? Je to typ infekce? ○ Polypy tlustého střeva jsou ve skutečnosti relativně častým jevem: abnormální růst na stěnách tlustého střeva nebo střeva. Poličky mohou být kulaté, jak je znázorněno na obrázku výše, nepravidelně tvarované a relativně ploché. Jak víte, tlustého střeva - orgánem orgán odpovědný za řízení a rozvoj výkalů, které mají být odstraněny konečníku a řitního otvoru venku. Tento orgán je velmi zranitelný a snadno se vznáší na bakterie a záněty ... proto není divu, že polypy jsou ve skutečnosti docela běžné. Nebojte se a nemyslete na nejhorší.

Jak jsme poznamenali na začátku článku, většina polypů je benigní. Nicméně vyžadují lékařskou intervenci, konkrétně kolonoskopii, následovanou jejich odstraněním z střev. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že lékaři tvrdí, že ploché polypy mají vyšší pravděpodobnost, že se stanou zhoubnými. Znovu bychom vám chtěli připomenout, že byste se neměli bát, protože ○ polypy jsou léčitelné a ve většině případů zcela benigní.

2. Kdo je nejvíce náchylný k riziku vzniku polypů rekta?

Někteří lidé pravděpodobně vyvíjejí polypy než jiní.

Rizikové faktory, o kterých diskutujeme, jsou pouze orientační, nikoliv determinantní. Někdy polypy diagnostikována u lidí, kteří nepatří do žádné z těchto kategorií, ale stále musí být vědomi těchto rizikových faktorů: Věk 50 let.

nadváha

Škodlivé návyky, jako je kouření. Genetická dědičnost. Pití alkoholu.

 • Většinou sedavý životní styl a používání nezdravých potravin s vysokým obsahem tuku.
 • 3. Jaké jsou příznaky polypů tlustého střeva?
 • Většina polypů tlustého střeva nevykazuje žádné příznaky,
 • zvláště v počátečních fázích, kdy se právě začínají tvořit. Jsou bezbolestné a protože jsou zpočátku velmi malé, nezhoršují funkci tlustého střeva.
 • Když polypy rostou ve větší míře, mohou interferovat s průchodem stolicí a otírat stěnami střeva a v důsledku toho dochází k krvácení. To je právě případ, kdy si většina lidí začíná uvědomovat, že je něco špatně se zdravím. Zde je několik dalších příznaků, které je třeba vzít v úvahu:
 • Feces tmavé barvy.

Krev během tření.

Pálení a bolest při pohybech střev. Vnitřní pálení po konzumaci akutních potravin.

Většina polypů je detekována náhodou v době screeningu příčin jiných onemocnění.

 • Když vám lékař říká, že by měl určit počet polypů a stupně, měli byste se připravit na kolonoskopii.
 • I když je to spíše nepříjemný postup, je to velmi efektivní. Nebojte se a postupujte podle pokynů svého lékaře.
 • Váš lékař vám s největší pravděpodobností poradí, abyste odstranili polypy chirurgickou metodou.
 • Časem se mohou stát zhoubnými, takže jejich odstranění je ve vašem nejlepším zájmu.

Nebojte se, chirurgické odstranění polypů obvykle končí úspěšně a statistiky ukazují vysoké procento dobrých výsledků. Pacienti ve většině případů se vrátí do normálního života.

Jak mohu zabránit vzniku polypů v tlustém střevě?

Polypy dvojtečky nelze vůbec zabránit 100%. Neexistují žádné výživové doplňky nebo drogy, které je možné užívat, aby se zabránilo jejich tvorbě. Nicméně, můžeme přijmout určitá opatření ke snížení pravděpodobnosti jejich vývoje, dodržování zdravého životního stylu a zdravé výživy, a tak se starat o tlustého střeva a podporovat zdraví trávicího systému. Zde je několik tipů:

Sledujte váhu, vyhněte se obezitě. Odložte špatné návyky, například kouření.

Jezte jedno zelené jablko každý den.

Ovesné vločky jsou důležité pro zdraví tlustého střeva - poskytuje ideální množství vlákniny pro tlusté střevo.

Napijte denně sklenici teplé vody citronem nebo jíst lžíce olivového oleje s citronem.

 • Infuze aloe vera a citronu jsou také velmi užitečné.
 • Jezte více zeleniny, jako je řepa, brokolice, artyčok atd.
 • Vezměte probiotika. Jsou potřebné k udržení naší střevní flóry.
 • Vezměte čajovou lžičku mátového oleje třikrát denně po jídle, což napomůže střevnímu zdraví a detoxikaci těla. Mátový olej navíc uzdraví celý gastrointestinální trakt.
 • Nezapomeňte také, že každodenní mírná fyzická aktivita podpoří zdraví nejen vašeho tlustého střeva, ale také celého těla jako celku.


  5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

  5 žIvin pro zdraví a aktivní mozku

  Zajímavá fakta Mysli vaše strava je ideální pro podporovat zdraví a aktivitu mozku ? Pravdou je, že nikdy nemůžete vědět jistě. Někdy je to velmi snadné, aby nesprávnou volbou stravy, a když to nejmíň čekat Kromě toho bude zvyk způsobovat vliv na cirkulaci spynu.Pohana což má za následek vznik klastrů, nebo kornatění tepen - jeden z faktorů, které by měly být vzaty v úvahu.

  (Zajímavosti)

  5 Důvodů bolesti na hrudi

  5 Důvodů bolesti na hrudi

  Bolest prsu, když se stanou citlivější na tlak nebo dotyk. Navíc může dojít k náhlé abnormální bolesti, i když může být také normální na konci menstruačního cyklu nebo během těhotenství. Bolest se může objevit v jedné nebo obou mléčných žlázách nebo dokonce v oblasti páteře. Jeho intenzita může být různá a existuje mnoho různých vysvětlení.

  (Zajímavosti)