Ukazatele zvýšení výskytu rakoviny pankreatu


Ukazatele zvýšení výskytu rakoviny pankreatu

Nedávno došlo k výraznému zvýšení výskytu rakoviny pankreatu. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes patří mezi pět nejnebezpečnějších typů rakoviny: rakovina plic, mléčné žlázy, žaludku a tlustého střeva.

Ale podle studií publikovaných ve specializovaných časopisech, jako je Science Daily, v roce 2030 tento druh rakoviny může být druhým nejsmrtelnějším. To je vážné znepokojení, zejména vzhledem k tomu, že tento typ rakoviny se nejprve zpočátku rozvíjí nejasně a nejednoznačně.

Ale nemůžete zapomenout na tento důležitý fakt: Je-li rakovina slinivky stávají smrtící v nadcházejícím desetiletí, což znamená, že věda pokročila, a je snížena míra úmrtnosti na rakovinu prsu nebo rakoviny tlustého střeva.

Je to něco pozitivního. Nemůžeme zapomínat, že rakovina je onemocnění, které se má léčit, není rozsudkem smrti. To znamená, že musíme bojovat a věřit ve vědě, která se stále vyvíjí každý den.

Dnes bychom rádi mluvili o tom, co by mohlo být příčinou tohoto nárůstu rakoviny pankreatu.

Ukazatele rakoviny pankreatu se v příštích několika letech zvyšují

Neměli bychom ignorovat skutečnost, že se zvyšuje očekávaná délka života. To znamená, že se zvyšuje počet starších lidí, u kterých se mohou objevit určité nemoci.

Rakovina pankreatu se obvykle vyskytuje ve věku 46 až 75 let. Nejběžnější věk pro takovou diagnózu je 71 let. Od tohoto okamžiku se zvyšuje riziko vzniku rakoviny pankreatu.

Pokud přidáte určité rizikové faktory, jako je kouření, rodinná anamnéza nebo některé nemoci pankreatu, počet pacientů s rakovinou se zvyšuje.

Pokud jde o rakovinu pankreatu, nemůžete tyto faktory odepsat ve 100% případů. Odborníci poznamenávají, že v tuto chvíli ještě nevíme přesně, co způsobuje onemocnění.

Lidé ve věku kolem 40 let, kteří například vedou zdravý životní styl, mohou stále diagnostikovat rakovinu pankreatu.

To je důvod, proč vědci poukazují na to, že nejtěžší část boje proti této nemoci je způsobena následujícími faktory:

Obtížnost diagnostiky

Jak již bylo řečeno, jedním z důvodů, proč se rakovina slinivky břišní mohou být druhá nejnebezpečnější typ rakoviny (po rakovině plic) u lidí, kteří trpí rakovinou prsu, žaludku nebo tlustého střeva jsou více průměrná délka života v důsledku lepší léčby.

  • To je to, co se děje: pankreas je umístěn hluboko v břišní dutině. Je těžké ho zpřístupnit pomocí tradičních metod kontroly.
  • Je třeba také připomenout, že pacienti obvykle nemají žádné příznaky v počátečních fázích, to je, když je nemoc nejvíce snadno léčit. Rozhodně je to obtížné.

faktory byste měli mít na mysli

vědců zveřejnila tuto studii různými prostředky po celém světě s velmi jasným cílem: upoutat pozornost velkých organizací na potřebu investovat do lepších způsobů a lepší léčbě, stejně jako profesionálové, kteří dělají hlubší studii tento typ rakoviny. O pár let později se může stát jedním z nejhroznějších. Nicméně

hodiny pokračuje v boji za pomoci starší populace, která podléhá vyššímu riziku nákazy určitých typů onemocnění. Tyto nemoci jsou považovány za závažné a je nesmírně důležité investovat do zdraví a medicíny.

Víme, že neexistuje způsob, jak se 100% vyhnout tomuto nebo jinému typu rakoviny. Ale vždy postarat se o svých vlastních životních návyků k boji proti ní, zdravotní péči, používat jejich přirozené obranné mechanismy, protilátky a energie ...

Tyto faktory mohou pomoci v boji s rakovinou slinivky břišní:

  • Vyhněte se špatných návyků, jako je kouření nebo konzumace alkoholu.
  • vede k boji proti obezitě.
  • Vyhněte se sedavý způsob života, pohybovat každý den, jít na procházku nebo dělat jednoduché aerobní cvičení.
  • Rakovina pankreatu je častější u pacientů s diabetes mellitus. Je velmi důležité mít na paměti to.
  • Dalším faktorem je přítomnost chronické pankreatitidy. Pokud se jedná o váš případ, určitě budete muset dát více analýz a přijmout další opatření.
  • sání zvýšení vitaminu C, kapaliny, čerstvé potraviny a potraviny bohaté na antioxidanty. Navíc, poraďte se s lékařem o možnosti užívání vitamínu D.
  • vyhnout potraviny s vysokým obsahem tuku a nezapomeňte konzumovat olivový olej a zrna, které jsou snadno stravitelné.


Sebedůvěra. Dostaňte se do

Sebedůvěra. Dostaňte se do

Dříve nebo později Každý má pocit selhání nebo dokonce porážku. Neznamená to, že nemáte důvěru v sebe, i když to může znamenat, že jste ve svém životě upustili něco důležitého. Sebedůvěra vám dává to, co lidé potřebují k dosažení svých přání , protože jen ona zná své vlastní síly a omezení. Proč tedy dnes nezačnete sázet na sebe?

(Zajímavosti)

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace řekl, že virus Zika ohrožení zdraví po celém světě. Vzhledem k tomu, infekce se šíří přes komára Aedes aegypti, to je příčinou rostoucího počtu dětí s neurologickými poruchami. Výbor nezávislých odborníků na Organizaci spojených národů podnikl kroky k urychlení přijímání mezinárodních rozhodnutí ak podpoře příslušného výzkumu.

(Zajímavosti)