šPatné trávení a emocionální problémy


šPatné trávení a emocionální problémy

Zvědavost Když máte špatnou trávení, což má za následek kyselost, pálení žáhy, reflux, plyn, nadýmání nebo zácpa, první věc, kterou byste měli věnovat pozornost - je to váš způsob stravování. Obvykle způsobuje zdravotní potíže a zvláště zažívací potíže. Ale také musíte mít na paměti význam účinků emocí na trávení. Často jsou katalyzátory některých těchto funkčních poruch.

V tomto článku se budeme pokrývat vztah, který existuje mezi trávicí systém a emocionální problémy, a doporučí přírodní prostředky pro prevenci a léčbu, dejte jednoduchých tipů, které vám pomohou zlepšit trávení a kvalitu života.

Naše tělo nejen myslí, ale také cítí. To podnítilo své emoce, když musí reagovat a určit fyziologický stav v závislosti na okolnostech: schopnost být vášnivá, vztek, frustraci a strach.

Když jsme se červená zlostí hodit něco v místnosti v noci, nebo probudit ve strachu, když slyšíme nějaké divné zvuky, srdce je také zapojen v tomto případě, jak myslí. Dá se říci, co si myslíme a srdce a mysl, takže emoce a zdraví na hlubší úrovni vědomí neoddělitelný dohromady.

Uzavřený kruh

Lidský mozek je spojen s trávicí soustavou. Současně fungují a zdraví jednoho závisí na uspokojivém stavu druhého. Tedy, v případě, že trávicí systém dostane negativní účinek na nervový stresu je narušen trávení v tenkém střevě. A zároveň, pokud zneužíváte potraviny, můžete si všimnout, jak to ovlivňuje náladu.

Navzdory tomu, že řešení tohoto problému se zdá být velmi obtížné, je to vlastně docela jednoduché: pozitivní duševní zdraví nápovědy dobré zažívání a trávení zase přispívají k vyváženému psychické kondici. Toto je opravdu uzavřený kruh.

Stres a trávicí Kdo z nás necítil jednou ve svém životě a žaludeční bolesti žaludku po jídle něco špatného? Lékaři naznačují, že bolest , nadýmání a další zažívací problémy mohou být také důsledkem stresu, nedostatek pohybu, špatné spaní a nepravidelné stravování.

Obvykle, když je člověk nervózní, jí rychle a nekouří. To vede k špatnému trávení a abnormálnímu fungování žaludku. Emocionální stav má velký vliv na fyzické zdraví, zdůrazňují vědci. Čím méně je člověk vystaven stresu, tím je pravděpodobnější, že bude zdravá.

Lidské tělo má základní instinkty přežití, a je zřejmé, že trávicí systém není prioritou, když se setkají s nějakou obtížnou nebo kritické situaci. Proto lidské reakce lidského těla v tomto případě je podobná reakce zvířete a můžeme s jistotou říci, žečelí na své cestě s nějakým nebezpečím, tělo se připravuje na útěk se mu vyhnout, a proto další tělesné funkce, jako je trávení, vrátit se zpět na pozadí.

Z tohoto důvodu by mělo být jasné, že když se stresující situace trvá delší dobu (to vlastně připomíná stav nouze), a nejste schopni se zbavit stresu, je pravděpodobné, že vést k problémům s zažívacího traktu, mají problémy s trávením.

To se děje proto, že tělo reaguje okamžitě nervů emocionální přetížení, nastavení normalizaci mysli priority a další životně důležité funkce poskytují zbytkový. Toto je nebezpečí.

emoce, které ovlivňují

Kromě stresu stále můžete volat jiné emoce, které jsou snadno zažívání, narušuje normální funkci. Takže toto:

 • obavy
 • smutek
 • vzrušení
 • hněv či vztek

Ve skutečnosti, ne všichni lidé, kteří trpí těmito silnými emocemi jsou náchylné k zažívacím poruchám, ale ti, kteří jsou nervózní stresující nálada příčinou nepohodlí v zažívacím traktu, je třeba léčit toto nerovnováha.

To platí zejména pro situace, kdy pro normalizaci fungování trávicího systému mění jídlo již bylo dosaženo, ale přesto, zažívací problémy pokračovat.

Mezi nejčastější porušení

nejběžnější problémy s trávením, které mají psychosomatický počátek jsou následující:

 • dyspepsie nebo zažívací obtíže
 • Syndrom dráždivého tračníku nebo kolitida
  • Gastritida výhřez
  • Žaludeční vředy

  Přírodní léčba

  Jakmile si uvědomíte, že problémy s trávením mohou mít mnoho důvodů, měli byste pečlivě poslouchat své emoce. To je nejlepší poradit se s lékařem, který bude brát v úvahu různé aspekty nemoci (dieta, životní styl, psychologický stres, atd.), Ale měli byste také zkusit nějaké přírodní prostředky:

  • Léčivé vlastnosti rostlin relaxace vám pomůže regulovat stav nervového systému, nejslavnější z těchto bylin lze nazvat meduňka, mučenka, lípa nebo kozlík lékařský.
  • Přírodní doplňky a produkty, které jsou dobře pomůže vyrovnat nervový systém, rýže a celá zrna, pivovarské kvasnice, ořechy, zeleninu, data, fazolí nebo cizrny a banány.
  • Vyhýbejte se potravinám, které způsobují vzrušení, dráždivé nebo změnit váš nervový nebo trávicí systém: pražená káva, nealkoholické nápoje, guarana, alkohol, bílého cukru a chemických potravinářských přídatných látek (různé konzervanty, barviva a ochucovadla).
  • Velmi užitečné pro řešení tohoto problému bude fyzické cvičenínejméně třikrát týdně. Můžete dělat intenzivní sporty nebo méně vyčerpávající cvičení, v závislosti na tom, jak se cítíte.
  • Venkovní procházky také pomůže překonat nervové erupcealespoň jednou týdně. Američtí vědci zjistili, že chodí nejen vyvolat pozitivní emoce, ale že tato droga není náhradou za vážné problémy, jako je deprese. Studie zjistily, že lidé, kteří nedávno prožili stresující životní události, mají po procházkách vyšší náladu. Odborníci říkají, že chůze je in vivo, například v lese nebo v horách, je zvláště užitečná, protože k dispozici teorie, lidé jsou lepší koncentrátu poté, co strávil čas v přírodě, mají dobré zdraví a dobrou chuť k jídlu, a proto, a dobré trávení.

  jíst sama, pokud jste zjistili, že v důsledku emocionálních problémů, které mají problémy s trávením, v tomto případěměli uchýlit k triky, které používají přírodní prostředky, které pomáhají snižovat případné problémy s trávením.

  Je velmi důležité, když jíte, dodržujte určitá pravidla:

  • Jezte sám nebo s dobrým přítelem.
  • Nemluvte o nepříjemných nebo příliš důležitých tématech.
  • Vyhýbejte se jídlu na místech, jako je pracoviště, nebo kde se nemůžete uvolnit.
  • Nenechte se jíst, když jste napjatý a nervózní. Je lepší počkat trochu.
  • Nejedzte ve spěchu, když stojíte nebo děláte jiné aktivity.

  Obrázky s laskavým svolením Alessandra, Marketing Deluxe a Relaxing Music.


  Faktor strachu: proč se bojím řídit?

  Faktor strachu: proč se bojím řídit?

  Chování je strach, který někteří lidé zažívají při jízdě za jízdy autem. To může nastat v různých situacích a různých podmínkách a jednu z jeho vlastností - strach, že jim paralyzuje a využívá vozidla. Proč se lidé bojí řídit? Příčiny strachu z jízdy, které mohou někteří lidé zažít, jsou různé. V některých případech se lidé obávají, že způsobí nehodu nebo zmatení přenosu.

  (Zajímavosti)

  Jak identifikovat porušování štítné

  Jak identifikovat porušování štítné

  Zajímavá fakta všimnout určité porušování štítné žlázy? Dnes řekneme o některé z příznaků, které mohou pomoci identifikovat případné problémy s tímto úřadem. Jak víte, štítná žláza ve tvaru motýla a je umístěn v krku v přední části průdušnice. V první řadě chceme poukázat na to, že je důležité v těle, zejména zodpovědný za hormonů tyroxinu a trijodtyroninu a reguluje metabolismus a práci jiných agentur.

  (Zajímavosti)