Tenké vztahy a křehké vazby


Tenké vztahy a křehké vazby

Takové vztahy lze pozorovat mezi partnery v pár, mezi přáteli a dokonce i v rodinném kruhu.

No, v takovém plynulém vztahu je běžné? Oni trvají jen nějakou dobu a obvykle skončí rychleji, než můžete očekávat.

Doporučujeme číst: V pár je důležité, aby nebyl stejný, ale být dobrým týmem.

Zdá se, že se společnost změnila a my jsme s ní. Dříve byl vztah silnější a hlubší. A teď, aniž jsme se na ni věnovali pozornost, jsme začali budovat tok vztahů, který se dříve nebo později rozpadne.

Tenké vztahy ve společnosti

"Backstage" hry, zákeřnost, problémy s emocionální závislostí - to vše může otrávit a nakonec zničit vztahy. V takových situacích je velmi obtížné vyhnout se smutné končetině.

Vázanky, které jsme s ostatními postavili dříve nebo později, se rozpadají a máme jen vzpomínky. Jednou z největších tragédií je, že když se takové vztahy rozpadnou, musíme čelit strašné realitě: jsme sama.

Ale jak se lidé dostanou do pasti tekutinových vztahů? V moderním světě se každý snaží co nejdříve uspokojit své potřeby. Jakmile to uděláme, jděte dopředu a přepněte na něco jiného. Možná vypadá příliš povrchní a sobecký, ale mnoho lidí právě tak žije.

Za to stojí za to vidět: Známky, že jste v toxickém vztahu

Je také důležité si uvědomit, že mnozí se obávají pojmu "navždy". Každý si chce užít život v plné míře a "svázaný" s někým, kdo se často nezapadá do našich plánů. Snažíme se vyhnout se velké odpovědnosti, která je nedílnou součástí vytváření rodiny a narození dětí.

Možná, že lidé prostě nejsou připraveni "usadit se" nebo se chtějí cítit svobodní bez nadměrné zatěžující odpovědnosti. Nicméně, všechno má svou vlastní cenu, a v takových případech ztratí vztahy své síly.

Dokážeme dokonce vědět, co chceme?

Pravděpodobně se s takovými vztahy nespojujeme, ale my chceme, nebo ne, a moderní svět, v mnoha směrech, přímo a nepřímo, nás tlačí k tomu. Polský sociolog Sigmund Baumann věří, že cítíme tlak a potřebu přizpůsobit se rychle se měnící společnosti. Naše prostředí očekává flexibilitu a schopnost využít její transformace. Nicméně, to není jediný faktor, který nás tlačí k krátkodobému vztahu.

vědec tvrdí, že i naše identita je „tekutý“ , jen pro životní prostředí klademe na tzv výzbroji. Ukazuje se, že zvenčí se zdáme být silní a silní, a uvnitř můžeme být velmi zranitelní, slabí a trpící mentálním mučením.by měl být zajímavější: Maturity - schopnost usmívat při zmínce o uplynulém

reality v rychle se měnícím světě je velmi obtížné udržet silný vztah. Abyste se vyhnuli volným spojům, musíte cítit stabilitu a trvalost a nyní je téměř nemožné zajistit. Významný vliv na to, jak budeme vytvářet naše vztahy, mají sociální sítě. Bavili jste se alespoň jednou, kolik přátel máte na Facebooku? Sledovali jste "někoho na Twitteru, abyste rozšířili publikum na ty, kteří si přečetli příspěvky?

Jak vidíte,

množství často převažuje nad kvalitou a odráží se v reálných vztazích. Mladí lidé mají tendenci žít bezstarostně, rychle měnit své přátele a vztahy a důležitost rodiny postupně ztrácí význam. Vztahy, které se mění na vazby

Lidé v tekutých vztazích nevytvářejí dlouhodobé plány.

Rychlé změny, které mohou kdykoli přicházet, jsou schopny okamžitě změnit život o 180 stupňů. To je důvod, proč se mnoho lidí bojí převzít zodpovědnost a bojí se hlubokých pocitů. Uvědomují si, že to způsobuje určitou závislost, a právě to se snaží vyhnout.

Lidé také vědí, že "v moři je spousta ryb", takže jedna osoba může být snadno nahrazena někým jiným. nabídka se dozvědět více o: psychosomatická onemocnění, emoce a tělo

S ohledem na výše popsané, můžeme s jistotou říci, že jsme s větší pravděpodobností vytvoří

připojení, ne budovat vztahy. Neodpovídáme všem 100% vztahům a víme, že se dříve nebo později skončí. Jak uniknout z takové situace? Můžeme se vrátit k "tradičním" pevným vztahům? Je třeba poznamenat, že i v moderním světě ne všichni sledují tendenci plynulosti. Nicméně, pokud v určitém okamžiku jste si uvědomit, že je chycen v těchto vztazích a chtějí to napravit, máme tři návrhy:

posílit svou identitu.

 1. Podívejte se hluboko do duše a snažte se zjistit, co chcete a potřebujete. Takže najdete pravé. Změňte svůj pohled. ◊ Zeptejte se sami, co je pro vás cennější: kvalita nebo množství. To vám pomůže určit priority. Naučte se odhodlat.
 2. Zodpovědnost by se neměla brát pouze jako zátěž, stačí se připravit na rizika a plně se zavázat k vztahům. Nebojte se a nebojte se. Pouze ti, kteří jsou v nebezpečí, jsou vítězství. Máte relativní vztah? Co si o nich myslíte? Navzdory mnoha nedostatkům těchto vztahů má každé naše řešení vlastní pozitivní a negativní vlastnosti. Takže si můžeme vybrat, jaký druh vztahu potřebujeme: silný a dlouhý nebo lehký a křehký.

 3. 5 Znamení, že vztah s partnerem na pokraji prasknutí

  5 Znamení, že vztah s partnerem na pokraji prasknutí

  Sex a vztahy v každém vztahu je začátek a konec, ale ten budeme snažit, aby se zabránilo. Bez ohledu na to, jak moc se snažíme popřít to, může být čas, kdy je skutečně nutné zavřít dveře. Víte, jak se vypořádat s tím, kdy končí vztah? Doporučená číst vztahy: 7 pocity než láska Není snadné určit, že je čas ukončit vztah a je velmi ubírá špatným směrem, což by mohlo jít společně.

  (Sex a vztahy)

  Pasivně agresivní člověk - obrovský manipulátor

  Pasivně agresivní člověk - obrovský manipulátor

  Pasivně agresivní osoba je osoba s poruchou osobnosti. Mezi hlavní charakteristiky chování patří neustálé tvrdohlavost, touha jednat v rozporu s požadavky ostatních a neustálý negativní postoj. Žít s takovými lidmi je stejně obtížný, jak je vyčerpávající. Stejně jako u jiných poruch osobnosti někteří lidé mají méně příznaků, někteří mají více.

  (Sex a vztahy)