Vysoký krevní tlak: 5 obvyklých důvodů


Vysoký krevní tlak: 5 obvyklých důvodů

Zajímavá fakta vysoký krevní tlak, také známý jako hypertenze - stav, který ohrožuje zdraví.

Krevní tlak je důležitý pro krevní oběh, transport kyslíku a živin, které tělo potřebuje. To je síla, která pohybuje krví našich tepen po celém těle, aby podpořila práci orgánů.

Zvýšený krevní tlak nastává, když jsou arterioly úzké, což způsobuje, že srdce pumpuje více krve. Účinky hypertenze se mohou pohybovat od srdečního selhání až po srdeční záchvat.

Pokud lékaři nemohou určit příčinu, riziko srdečního záchvatu nebo mrtvice se zvýší o 60%.

Zvýšený krevní tlak - "tichý vrah"

Vysoký krevní tlak nemá žádné příznaky, které vysvětluje, takže to často zůstává bez povšimnutí. Obvykle začínáme si toho všimnout pouze tehdy, když je to vážný zdravotní problém.

31% světové populace má vysoký krevní tlak. Téměř 16 000 lidí o tom vůbec neví. Existuje genetická předispozice k této poruše. Nedávné studie ukázaly, že některé genetické modifikace porušují úlohu ledvin při regulaci soli a dalších mutací.

Z tohoto důvodu se však vysoký krevní tlak nevyskytuje vždy. V každém případě je důležité vyhnout se sedavému životnímu stylu a dodržovat stravovací návyky.

Také vidět: Bylinné prostředky pro snížení krevního tlaku

5 důvodů, proč můžete mít vysoký krevní tlak

Každý případ hypertenze je jedinečný. Existují však

rizikové faktory, které mohou vést k této poruše. Většinou se týkají vašich každodenních zvyků. 1. Nadváha

Nedávné studie ukázaly, že lidé s nadváhou nebo obezitou mají vysoký krevní tlak. Výsledkem je, že srdce musí pracovat ještě tvrdší.

Hubnutí snižuje tlak, čímž snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

2. Nezdravý životní styl

Alkohol zneužívání, kouření, nadměrný příjem soli a nedostatek fyzické aktivity jsou všechny rizikové faktory pro vysoký krevní tlak.

Hluboké zakořenění sedavé cesty v životě naší kultury hraje důležitou roli v růstu hypertenze u dospělých a mladých lidí.

Zkuste

  • vlak každý den. Můžete začít s 30-minutovými každodenními procházkami a přidávat další kardio cvičení k tréninku. Dávejte pozor na vyváženou stravu.
  • Výběr ovoce a zeleniny, nízkotučné potraviny a celozrnné látky, můžete pozitivně ovlivnit vaše zdraví. Udržujte kontrolu nad stresem a emocí.
  • Klinické studie ukázaly, že hněv, nepřátelství, stres a další silné emoce a pocity přispívají ke zvýšení krevního tlaku. 3. Klinické příčiny

Zvýšený krevní tlak

může být také spojeno s chronickým onemocněním ledvin, problémy s štítnou žlázou, cukrovkou a spánkovou apnoe. Některé studie ukázaly, že 10% pacientů trpí sekundární hypertenzí. Jinými slovy, vysoký krevní tlak může být výsledkem jiného klinického problému.

Doporučujeme číst: 6 návyků, které poškozují ledviny 4. Léky

Některé léky, které léčí astma, stejně jako hormony, zejména antikoncepce, mohou zvýšit arteriální tlak. Také v tomto seznamu jsou určité

nesteroidní protizánětlivé léky, antidepresiva a léky proti bolesti.

Tyto léky mohou ovlivnit krevní tlak, protože mění rovnováhu sodíku a tekutiny v těle.

V důsledku toho dochází k poklesu krevních cév, což vede k hypertenzi. 5. Věk U lidí starších 40 let existuje vyšší riziko arteriálního tlaku.

Když stárneme, krevní cévy oslabují a ztrácejí svou elasticitu.

Tepny se mění a vytvrzují v průběhu času, což činí srdce více. Stejně jako všechny ostatní přetížené svaly se srdce zvětšuje tak, aby odolávalo dalšímu zatížení. Když srdce stoupá, potřebuje více krev a kyslík. Není však vždy schopen podporovat potřeby krevního oběhu. Z tohoto důvodu je velmi důležité dodržovat vaše každodenní zvyky, pokud chcete být zdraví po mnoho let.

Vyhýbejte se připravovaným jídlům a nadměrnému příjmu soli.

Pijte méně alkoholu a snažte se omezovat kouření více a více denně. Tím, že zlepšíte svůj životní styl a užíváte léky předepsané lékařem, můžete řídit vysoký krevní tlak a snížit jeho vedlejší účinky.

  • Hlavní obraz poskytnutý © wikiHow.com
  • Známky krevních sraženin, které by měly být monitorovány

Při tvorbě krevních sraženin v cévách se jedná o zdravotní riziko. Krevní sraženina je krevní hmota, ke které dochází kvůli změně kapalného stavu na želatinu nebo polotuhou látku. Zjistěte příznaky krevních sraženin, které je třeba sledovat.


13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

13 Nečekaných způsobů, jak používat pivo doma

Pivo má mnoho vlastností. Kromě toho, že je osvěžující a je příznivé pro vaše tělo v mírném množství, existují také některé nečekané způsoby, jak používat pivo doma. Nemusíte používat nejdražší dováženou třídu. Beer, který se prodává v místních obchodech jsou skvělé recepty, které jsou popsány níže: 1.

(Zajímavosti)

Zjistěte, jaké nové potravinové pyramidy Zajímavá fakta

Zjistěte, jaké nové potravinové pyramidy Zajímavá fakta

Pokud můžete volat jeden charakteristický rys posledního desetiletí - to se změní. To, co zůstalo stejné po téměř jedno století, se obrátilo vzhůru nohama kvůli tvrdé práci výzkumníků a inženýrů. Proto vědci začali mluvit, že je čas zjistit, co je nová pyramida. Protože se naše názory na jídlo také výrazně změnily.

(Zajímavosti)