Peroxid vodíku: výhody použití


Peroxid vodíku: výhody použití

Kyslíková voda dezinfikuje, bělí a má antiseptické vlastnosti, které jsou velmi prospěšné pro domácí, krásu a zdraví. Zjistěte více v tomto článku!

Peroxid vodíku, také známý jako kyslík-nasycená voda (H2O2) má mnoho vlastností. Může být použita k udržení domu čisté a pro vaši krásu.

Ale je velmi důležité si uvědomit, že tento výrobek nelze použít ve velkém množství, protože to může být toxické. Znalost tohoto, můžete bezpečně aplikovat své vlastnosti pro své vlastní účely, zejména pro dezinfekci a jako antiseptikum.

Kyslíková voda má v domácnosti několik proměnných. Tento výrobek je také používán v kosmetickém průmyslu, například pro vlasy.

11 výhod využívání kyslíkové vody

Vzhledem k tomu, že kyslík dezinfikuje, bělí a má antiseptické vlastnosti, existují takové variace jeho použití v jejich zájmu v našem domě.

Čištění ran

V domácnosti, na škole av mnoha zdravotnických zařízeních je kyslík používán k čištění a dezinfekci malých ran. Pro tyto účely se doporučuje použít 5% (nebo méně) roztoku peroxidu vodíku. U drobných řezů je třeba aplikovat na oblast oběti bavlněný tampon navlhčený roztokem peroxidu.

Bělení oblečení

Jako alternativa k bělení peroxid vodíku lze použít při praní prádla. Přidejte jednu sklenici peroxidu při namáčení. Je ideální pro odstranění skvrny krve, která se právě dostala na oblečení. Aplikujte peroxid vodíku přímo na oblečení - skvrna okamžitě zmizí!

houba nohou

S častými problémy s houbou na nohou a nehty, doporučit použití směsi 50/50 stejné části peroxidu a vody. Večer si namočte nohy několik minut a pak utírejte ručníkem.

Rány a vředy v ústech

Kyslíková voda je skvělá pro vyplachování úst. Jedná se o účinnou, ekonomickou a bohužel málo známou metodu léčby. Je ideální pro očištění úst a nezpůsobuje vnitřní podráždění.

Kromě dezinfekce ústní dutiny tento lék pomůže léčit záněty, jako jsou rány a vředy v ústech nebo krku. K léčbě tohoto problému, doporučujeme použití peroxidu v neředěné ji aplikovat přímo ke zdroji infekce.

léčba je rovněž účinné ústní vody, míchat peroxid vodíku a vodu (rovným dílem 1: 1), vypláchnout ústa několik sekund a pak vyplivnout.

Pokud bělení použití peroxidu jako alternativa k jiným léky pro vyplachování úst , nakonec zjistíte, že vaše zuby jsou bělejší. A to znamená, že peroxid vodíku dokonale bělí zuby! Pročištění tlustého střeva

doporučuje používat 1 šálek (240 ml), peroxid 19 litrů horké vody. Nepřekračujte tuto dávku. Klystýry

doporučuje klystýry, aby se lžíce 3% peroxidu vodíku v 1 litru horké destilované vody.

zbarvení kůže okysličená voda - skvělý pomocník při kožní nekrózy a jizvení. Tuto metodu důsledně používejte a výsledky můžete vidět za pouhé dva týdny! Vyčistěte postiženou oblast vatovým tamponem, aby se zabránilo oko, které mohou způsobit podráždění, protože je to - místo s velmi citlivou kůží.

Clean podpaží H2O2 je ideální pro čištění a bělení podpažní, byly poškozeny a obarví deodoranty. Peroxid může také pomoci v boji proti nepříjemným zápachům.

vysavače 60 ml 3% H2O2 se rozpustí prací prostředek nyní vaše nádobí bude opravdu skvělý! Toto řešení je vhodné pro čištění desek, dokonale zabíjí bakterie. Pro tyto účely můžete udělat další řešení: 3% peroxid smíchaný se stejnou částí octa.

Konečně, pro dezinfekci koupelen, dřezy, podlah a jiných povrchů, použít kombinaci vody a 3% H2O2 ve stejných částech 50/50. Většina

-

Mnoho vlasové přípravky a barvy na vlasy, které obsahují jiný peroxid vodíku. Ve vašem domě můžete také použít peroxid ve středně velkém množství pro přirozené světlo vlasů.

3% peroxidu s rovným dílem vodě a nalije se do spreje. Mokré vlasy a použít směs na vlasy pro jeho plošné osvětlení, pak hřeben je a postup pro suchou fénem.

Pokud tento postup opakovat v průběhu času, to povede k postupnému osvětlení sekcí vlasů, které budou vypadat přirozeněji.


5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků

5 Faktory ovlivňující zdraví vaječníků

Ovarie jsou součástí ženského reprodukčního systému. Tyto pohlavní žlázy jsou nezbytné nejen pro reprodukci, ale také pro regulaci mnoha funkcí v ženském těle, jako je menstruace a hormonů - estrogenu a progesteronu. Bohužel, jak už víte, vaječníky ovlivňují onemocnění, která nelze vždy vyhnout. Ovariální cysty, nádory a dokonce i předčasné selhání vaječníků jsou jen některá z rizik, kterým ženy čelí po celém světě.

(Zajímavosti)

Nigérie zakázala obřízku klitorisu

Nigérie zakázala obřízku klitorisu

Zajímavá fakta Distortion klitoris obřízka, neboli „ženská obřízka“, jak se tomu říká v mnoha zemích - což je praxe, která zahrnuje částečné nebo úplné odstranění ženských pohlavních orgánů, včetně klitorisu. V mnoha kulturách, zejména domorodé africká populace, aby tento brutální praxe od starověku, protože je to součást jejich víry a zvyků.

(Zajímavosti)