Výhody použité čajové sáčky


Výhody použité čajové sáčky

Ve skutečnosti to není jen sušené zbytky rostlin, které již nelze použít. Tento článek vám vysvětlí, jak úžasné je jejich použití: hnojivo pro rostliny ošetřují pytle pod očima, jak odstranit zápach z chladničky a skříní lék na komáry.

Ekologické vědomí

Každým dnem se stále více lidí snaží využívat věci co nejúčinněji a utrácet co nejméně. V tomto článku zjistíme, že denní konzumace čaje nebo infuze není jen užitečným zvykem, dozvídáme se také, jak ji používat v praxi. Hnojivo pro rostliny

Mnoho lidí, kteří mají k dispozici zahrada, kompost již mají: místo, kde se každý den, které vysílají organické nebo nepoužité výrobky za pár týdnů proměnily hnojivo pro rostliny. Je nepochybně zdrojem, který vám umožňuje méně odpadu a zároveň úrodnější půdu.

Stejně jako obsah čajových sáčků umožňuje oplodnění malých domácích rostlin.Můžete počkat a vyzdvihnout pár, ale je lepší použít každý sáček hned po čaji. Můžete jednoduše hodit obsah použitého čajového sáčku přímo do země v květináčích a míchat trochu. Pokud

čajové sáčky vyrobené z organického materiálu a neobsahují žádné kovové svorky, můžete je ponořit přímo do půdy a sypané trochu zem z výšky.

Protizánět

Většina čaje má příznivé vlastnosti nejen pro zdraví těla, ale také pro pokožku. Mezi nejčastější druhy černého nebo zeleného čaje, také mají protizánětlivé vlastnosti , pomoci zbavit, například, váčky pod očima, oční víčka opuhlosti nebo bodnutí hmyzem.

čajové sáčky budou účinnější, pokud jsou studené, protože studená pomáhá snižovat otoky, proto doporučujeme vždy několik použité čajové sáčky do mrazničky. Pokud je to nutné, můžete je získat a aplikovat přímo během několika minut.

Absorpce pachů

Možná je to jeden z nejméně známých způsobů, jak je použít. Staré čajové sáčky v sušené formě působí jako hydrogenuhličitan sodný (soda na pečení): absorbují nepříjemné zápachy. Z tohoto důvodu jsou ideální pro skladování v chladničce nebo skříňkách.

Jeden balíček čaje nestačí k odstranění špatných zápachů z velkého prostoru, proto doporučujeme umístit některé do krabice s otvory. Bude také vypadat estetičtěji.

Pro tentýž účel můžete také použít pro čistící koberce a ložní prádlo domácí zvířata.Stačí pouze posypat obsahy použitých čajových sáčků nahoře, nechat na několik minut a poté vyčistit vysavačem. Takže odstraníte prach a pachy současně. Prostředky proti komárů

Ti, kteří mají rádi kadidlo a parfémy, by měl vědět, že čajové lístky a výpisyvyužít i pro čistý vzduch a repelent proti komárům, zvláště pokud obsahují černý čaj, citrón, levandule, rozmarýn nebo eukalyptu.

opětovné použití čajové sáčky

Při pokusu zachránit co nejvíce, můžete použít tašku pro opětovné vaření, a to zejména v případě, že si zachoval svou chuť a vůni. Možná už podruhé můžete vzít dva použité čajové sáčky pro re-vaření, , protože dostanete vůni podobnou novým čajovým pytlům.

Můžete také vařit některé z použitých čajových sáčků a připravit si lázeň pro nohy nebo jednoduše nalijte tuto vodu do lázně. V tomto případě se objevují již zmíněné vlastnosti, jako je protizánětlivý účinek a odstranění nepříjemných pachů.


Hlubší emocionální rány, tím větší bolest schováme Zajímavosti

Hlubší emocionální rány, tím větší bolest schováme Zajímavosti

Hlubší emocionální rány, tím více lidí skrývají svou utrpení a pocit ještě více osamělá. Negativní emoce jsou společným nepřítelem lidské mysli, protože nás nejen ovlivňují, ale také nám neumožňují pokračovat dál. Docela často vnímáme psychologické "rány" jako situace, které zanechaly v našich myslích traumatizující stopu po celý život.

(Zajímavosti)

4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

4 Domácí prostředky k uklidnění kolik

Každý, kdo měl malé dítě ví, že kolik je jedním z největších problémů. Prostřednictvím nich děti křičí po celé hodiny, i když se zdá, že je s nimi dobré. Nemají žádnou horečku, plena je suchá, právě jíst, a přesto stále plakaly. A nemůžeš dělat nic jiného, ​​než se ptát, co je s nimi špatné. Cítíte spoustu stresu, dokonce si myslíte, že z vás jsou špatní rodiče.

(Zajímavosti)