Výhody spánku na levé straně


Výhody spánku na levé straně

Na které straně obvykle spíte? Vpravo nebo vlevo? Nebo snad raději spíte na zádech? Odborníci radí, že je nejlepší spát pro dobrý zdravý spánek na levé straně. Přečtěte si tento článek a dozvíte se, jaké jsou výhody spánku v této pozici.

Pět výhod spánku na levé straně

Možná název tohoto článku vás překvapil. A možná jste si nikdy nepřemýšleli o tom, že spánek v určité pozici je docela prospěšný pro vaše tělo a zdraví obecně. Není tajemstvím, že spánek je jednou z nejdůležitějších součástí tělesného a duševního zdraví člověka. Nicméně, málo lidí si uvědomuje, že kvalita spánku je stejně důležitá jako její výše.

Orientální medicína, která má mnoho originálních způsobů péče o zdraví, důrazně doporučuje, abychom spali pozdě na levé straně. Následná studie zveřejněná v časopise Journal of Clinical Gastroenterology a Dr. John Dullyard nám vysvětluje toto téma. V našem článku vám poskytneme stručný přehled tohoto problému, abyste mohli vyzkoušet vše v praxi. Jsme přesvědčeni, že když budete číst náš článek až do konce, uvidíte, že je nejlepší spát na levé straně.

1. Spánek na levé straně poskytuje správné lymfodrenáže

Doktor Dullyard vysvětluje, že spaní na levé straně je nejpřirozenější držení těla během spánku. Levá strana je dominantní stranou lymfatického systému. Lymfačka úzce souvisí s oběhovým systémem. Úkolem lymfy je odstranění a likvidace nejškodlivějšího odpadu, stejně jako odčerpávání přebytečné tekutiny z mezilehlého prostoru zpět do cévní lůžka. Že zůstane vybité buňky rozpadl různé bakterie, viry, toxiny, odpadní produkty koncové buněk, tkání a orgánů. Lymph nese všechny potřebné živiny pro tělo, jako jsou proteiny, glukóza, metabolitů a dalších prvků, které vidfiltruvatysya lymfatických uzlin a Rush na levou stranu těla.Vzpomeňte si, že první důvod, proč byste měli spát na levé straně, je usnadnit funkci lymfatického systému. 2.

anatomických důvodů Nyní nepamatujete školní kurz anatomie, ale i žaludku a slinivky u lidí jsou většinou na levé straně. Takže pokud spíte na levé straně, taková postoj pomůže zlepšit trávení v žaludku. Slinivka vylučovat enzymy bude jednodušší a žaludek - žaludeční šťávy. Tak trávení v žaludku dochází postupně, a to bez záškuby, jak se často stává, když spíte na pravé straně.

3. Výhody zdraví srdce

Překvapený? Samozřejmě. Výzkum na toto téma ukazuje, že více než 80% srdce je na levé straně těla a jednoduchý zvyk spát na levé straně, dostanete velký přínos pro jejich zdraví, zlepšení a zjednodušení přirozenou cestou srdce. Dalším aspektem, který si uvědomit, že aorta, která má obloukový tvar, pochází ze srdce a jde na levou stranu k dosažení žaludek. Takže když spát po levé straně, to zajistí optimální fungování kardiovaskulárního systému a usnadnit práci srdce, to bude snazší pumpovat krev. Nezapomeňte to vzít v úvahu!

4. Je na vás spát v odpoledních hodinách?

Pokud si po bohatém obědě a malém spánku užijete odpočinek, nezapomeňte, že nejlepší sen je sen na levé straně. Tímto způsobem podpoříte lepší trávení v žaludku. Poté, co spí budete cítit výbuch energie a vitality a zvýšit efektivitu, únava zmizí a bolesti břicha a nebude pamatovat. Zkuste tuto pozici během spánku, a uvidíte, jak dobře se cítíte po zdřímnutí na levé straně. 5.

Zdraví Výhody

slezina slezina - ne méně důležitým orgánem, který se nachází v blízkosti slinivky břišní. Takže slezina, jak rozumíte, je také na levé straně těla. Tento orgán je také hlavní částí lymfatického systému. Slezina je nezbytná pro to, aby člověk filtroval krev a udržel správné fungování lymfatického systému. Když spíte na levé straně, můžete pomoci pohybovat tekutina jednodušší střílet slezina a přirozený pocit těžkosti v těle. Většina funkcí lymfatického systému je přesně na levé straně.

Takže, víte, sen na levé straně je považován za nejužitečnější. Aktivuje trávicí systém, zejména žaludku a slinivky břišní, lymfatický systém pomáhá odstranit toxiny a odpady. Pokusíme se dnes večer usnout na levé straně!


Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice

Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice

Užitečné návyky herpes zoster (také známý jako herpes zoster) - infekce, která je způsobena virem VZV (varicella-zoster virus). Toto onemocnění postihuje především nervy pod kůží. Hlavními příznaky herpes zosteru jsou záněty a výskyt puchýřlivých vyrážek. Takové vyrážky se objevují podél postiženého nervu, takže jsou snadno viditelné.

(Užitečné návyky)

Incredible šťávu z granátového jablka a 7 svým jedinečným vlastnostem užitečné návyky

Incredible šťávu z granátového jablka a 7 svým jedinečným vlastnostem užitečné návyky

Možná jste slyšeli, že opakovaně šťávy jsou důležité pro lidské zdraví . Existuje ovšem množství ovoce, džusů, které jsou nejen užitečným nápojem, ale také silným zdrojem vitamínů a minerálů. Mezi nimi - šťávu z granátového jablka . Dnes budeme mluvit o jeho užitečných vlastnostech. Ujišťujeme vás, že po přečtení tohoto článku se tento nápoj stane nedílnou součástí vaší stravy.

(Užitečné návyky)