Výhody Ricin oleje


Výhody Ricin oleje

Ricinový olej je dobře známý pro své přirozené laxativní vlastnosti, ale má také některé další zajímavé výhody, které by měly být vzaty v úvahu. Ačkoli lékaři tvrdí, že může být toxický v poměrně velkém množství, už dlouho se používá v lidové medicíně. Další informace o výhody ricinového oleje z tohoto článku.

Co potřebuji vědět o ricinovém oleji?

Různé onemocnění lze vyléčit ricinovým olejem. Nejčastěji se používá jako projímadlo k usnadnění zácpy. Ricinus olej také snižuje bolest, stimuluje imunitní systém, léčí rány na pokožce a působí jako silné antibiotikum, antivirové činidlo a fungicid.

Oleje jsou získávány ze semen, také nazývané fazole, a skládají se z mastných kyselin (z nichž 90% jsou ricinoleové kyseliny). Předpokládá se, že v nich leží jedinečné léčivé vlastnosti rostliny. Ricina pochází z Indie a je známá jako "Dlaň Kristova", protože její listy připomínají Kristovy ruce. Možná to je důvod, proč rostlina má tolik léčebných vlastností.

Ricinus se začal pěstovat v mnoha zemích, včetně Egypta, Číny, Persie, Římu, Řecka, Afriky, Evropy a Ameriky. Dnes je široce používán v průmyslu, hlavně v textilním průmyslu, a v Rusku se používá k mazání mechanismů v chladném klimatu, protože tento olej je viskózní a nezmrazuje.

Jiné způsoby použití ricinového oleje: příchuť nebo výživový doplněk, přísada pro pokožku a kosmetické výrobky, pryž, vlákno, lak, barvivo, ošetření pleti atd.

Je důležité mít na paměti, že pór je smrtící. Fazole jsou připraveny k spotřebě pouze tehdy, když projdou zvláštním procesem extrakce oleje. Nebojte se, ricinový olej je bezpečný, toxiny se vyskytují pouze v syrových fazolích.

Vedlejší účinky: podráždění kůže a střevních poruch, které způsobují podráždění střevní sliznice. Oleje se nedoporučují těm, kteří trpí onemocněním, vředy, hemoroidy, prolaps nebo těmi, kteří nedávno podstoupili operaci.

Výhody konzumace a používání ricinového oleje

Některé vlastnosti ricinového oleje:

  • Vylučuje kolitidu:Chcete-li zmírnit nepříjemný pocit nerovnováhy ve střevě, zkomprimujte ho a vložte do žaludku. Jednoduše navlhčete hadřík olejem a nechte jednu až dvě hodiny. Opakovat dvakrát denně.
  • Odstraní kukuřice na nohou:ricinový olej pomáhá odstranit hromadění mrtvé pokožky na nohou. Namočte látku do malého množství oleje a aplikujte přímo na postiženou oblast. Omotat gázu a položit na ponožky, aby se komprese udrželo na místě. Opusťte gázu přes noc a další ráno zřeďte změkčovadlo mozaiky mnohem jednodušší.
  • Odstraňuje krtky: to je velmi populární domácí lék. Připravte směs sody a ricinového oleje. Aplikujte na narozeniny a zakryjte obvazem. Nechte na noc a vypláchněte teplou vodou ráno. Opakujte každý den, dokud není mateřský prvek pryč.
  • Eliminuje příznaky artritidy: Pokud jsou vaše klouby bolavé artritidou, ricinový olej může pomoci. Položte tři lžíce ricinového oleje do hrnce a zahřejte tři minuty. Umyjte hadřík nebo bavlněný tampón a protřepte v bolestivých oblastech. Zakryjte suchým hadříkem a použijte ho, abyste ho udrželi v teple. Nechte půlhodinu nebo méně (maximálně za hodinu). Nepoužívejte, pokud je oblast osvětlena.
  • prodlužování řas: to je jeden z mnoha způsobů, jak používat ricinový olej pro vnější krásu. Díky ní řasy vypadají plnější a delší. Může se také aplikovat na obočí. Použijte kartáč z řasenky. Opakujte každou noc před spaním, neoplachujte.

  • Péče o kůži: protože ricínový olej má zvlhčující účinek, je součástí mnoha kosmetických přípravků a krémů. Ve formě lotion, rtěnky, mýdla atd. změkčuje změkčení a ochranu pokožky. Pomáhá, pokud máte suchou kůži, ekzém, loupání, opar, vředy, popáleniny a kožní léze.
  • Živí vlasy:to může být vyrobeno z mýdla nebo šampon, který bude vlasy hladké, zdravé a lesklé. Používá se také k ošetřování ječmene, lupů a kousnutí hmyzu, včetně komárů. Je také skvělý pro pokožku proti stárnutí.
  • Zpevňuje nehty:Pokud máte křehké nehty, použijte odlévací olej s bavlněným tamponem pro každý hřebík. Ricinus olej, který je vynikajícím zdrojem vitamínu E, udržuje krásný vzhled vašich nehtů.
  • Masáž těla: Může být použita pro protizánětlivé masáže se zbavit bolesti svalů a kloubů. Ricinus olej je široce používán v aromaterapii.


10 Způsobů, jak používat kukuřičný škrob

10 Způsobů, jak používat kukuřičný škrob

Slyšeli jste někdy o všech úžasné způsoby, jak používat kukuřičný škrob? kukuřičný škrob - produkt, který obvykle v kuchyni připravujeme na vaření lahodných pokrmů. Dnes však objevíme několik tajemství kukuřičného škrobu, které mohou být skutečně užitečné ve vašem každodenním životě. Záznam! 1. Odstranění olejových skvrn Kukuřičný škrob může být váš nejlepší přítel pro odstranění skvrn tuku z míst, jako jsou pohovky, křesla nebo koberec.

(Lidových opravné)

12 Nejlepších přirozených laxativ

12 Nejlepších přirozených laxativ

Zácpa - frustrující a extrémně nepříjemný problém, kterým čelí mnoho lidí. Naštěstí existuje mnoho přirozených projímadel , které účinně bojují s onemocněním a zabraňují tomu, aby se znovu objevil. V tomto článku se seznámíte s 12 nejlepšími ○ laxativy , které jsou navíc zcela přirozené. Zácpa je běžný problém, který může být způsoben špatnou výživou, může být vedlejším účinkem některých léků nebo může signalizovat problémy s gastrointestinálním traktem.

(Lidových opravné)