Přestaňte jíst tyto 7 produktů, které způsobují rakovinu!


Přestaňte jíst tyto 7 produktů, které způsobují rakovinu!

Výživa hraje důležitou roli v našem zdraví. Existuje mnoho výživných potravin, které mají mnoho užitečných vlastností a chrání tělo před nemocemi. Existují však i škodlivé produkty, které saturají tělo nebezpečnými sloučeninami a vedou k vzniku tak závažných onemocnění jako je rakovina.

Výrobky, které způsobují rakovinu, lze nalézt v mnoha chladničkách a lidé nevědí, co způsobují jejich zdraví při každém jídle. V tomto článku budeme diskutovat o 7 karcinogenních přípravcích, které byste měli okamžitě vyloučit ze stravy.

mikrovlnný popcorn z vaku mikrovlnného popcornu obsahuje nebezpečné prvky, kteří v průběhu vaření v mikrovlnné troubě, samostatnýperftoroktanovu kyseliny.

Jaké je řešení?

Pokud máte rádi popkorn, protože chcete něco žvýkat při sledování filmu, pokuste se vařit doma z organického kukuřice a oleje. Je to velmi zdravé, hospodárnější a snadné vaření .Suché maso

V posledních letech je suché maso prodáváno jako zdravé svačiny s vysokým obsahem bílkovin. To stačilo k přesvědčení mnoha spotřebitelů.

Nicméně,

podle různých studií, tento typ masa obsahuje mnoho dusitů, které již prokázaly, že podporují rakovinu. Dusitan je něco, co pomáhá udržet čerstvý vzhled masa na skladových pultech měsíce.Jaké je řešení?

Snažte se jíst sušené maso, stejně jako volby ve prospěch hospodářských zvířat krmených trávou. Potraviny v konzervách

Mnohé studie prokázaly, že konzervované potraviny mohou být karcinogenní, protože tzv bisfenol A (BPA), který je obsažen uvnitř plechovky

. Přestože je stále ještě jednomyslné, zda je v konzervách dostatek bisfenolu k vyvolání rakoviny a zda se tento karcinogen přenáší na produkty uvnitř.Jaké je řešení?

Zkuste snížit spotřebu konzervovaných potravin a koupit ty, které naznačují, že neobsahují bisfenol.

Geneticky modifikované potraviny Geneticky modifikované produkty modifikované geneticky a během vegetačního zpracovány herbicidů a pesticidů, a to může mít vliv na kvalitu výrobku, ačkoliv nepostřehnutelné pro spotřebitele.

Chemické prvky nalezené v těchto produktech jsou spojeny s výskytem rakoviny a dalších nemocí

.Jaké je řešení?

Podporujte místní farmáře a nakupujte pouze ekologické produkty.

Šumivé nápoje

Šumivé nápoje jsou údajně osvěžující, když jsme horké a chtějí pít. Nicméně,

jsou škodlivé, protože obsahují více než 8 sáčků cukru na porci, stejně jako různé chemické prvky, které ovlivňují vývoj rakoviny.sloučenina 4-MI (4 metilimidazol), která poskytuje charakteristický kruh hnědý v tisících různých případů byla jednou z příčin rakoviny.

Tyto nápoje také obsahují kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, který pomáhá vyživovat rakovinné buňky .Jaké je řešení?

Místo toho, abyste pili sýtené nápoje, rozhodněte se pro vodu nebo přírodní džusy.

"Světlo" nebo dietní výrobky

Mnoho věří, že výrobky označené "snadné" jim pomůže udržet zdravou a vyváženou stravu. Smutnou pravdou je, že tyto výrobky mají jen nižší obsah cukru a tuku a nepomáhají se zbavit dalších kilogramů.

Kromě toho obsahují umělé sladidla, která mohou být spojena se zvýšeným rizikem rakoviny

.Jaké je řešení?

Dodržujte zdravou výživu s vysokým ovocem, obilovinami a zeleninou.

Občerstvení

Rychlé snap snack, když chcete jíst, a získat sílu prodloužit celý den - nejjednodušší řešení. Nicméně

smažené občerstvení, které lze zakoupit v supermarketech a obchodech, obsahují mnoho karcinogenní složky, vytvořené v průběhu vaření při vysokých teplotách.Jeden z nich, známý jako glycinamid, je výsledkem štěpení akrylamidu, dalšího tvořeného vysokou teplotou sloučeniny.


Alternativní využití cukru, které možná nevíte

Alternativní využití cukru, které možná nevíte

Vzhledem k tomu, cukr je zvýšena mnohem negativní humbuk v posledních letech, někdy zapomínáme, že může dělat mnohem víc pro nás, než jen osladit naše jídlo a pití. Následují některé alternativy k použití cukru , které vás mohou překvapit. Jaké druhy cukru máte? Z vašich zkušeností možná víte, že ve vašem obchodě se nejčastěji prodává pouze běžný rafinovaný cukr.

(Zajímavosti)

ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

ŽIvot už není to, co bylo před ztrátou rodičů

Je to všechno přirozené: když děti žijí déle než jejich rodiče. Ale to neznamená, že je snadné přijmout ztrátu nejstarších lidí, kteří nám v životě dali vše. Pokud máte dobrý a teplý rodinný vztah, jakákoliv ztráta se stane nesmírně bolestivá. Smrt rodičů je prázdnota, kterou nikdy nezhojíme. Můžete se však naučit žít s ním a ulehčit své utrpení s příjemnými vzpomínkami, fotografiemi a vzpomínkami na rodiče, které budeme vždy držet v našich srdcích.

(Zajímavosti)