Přesvědčivé důvody, proč používat plastové lahve znovu


Přesvědčivé důvody, proč používat plastové lahve znovu

Zajímavá fakta Pokud jste spokojeni znovu použít plastovou láhev po jednom pitné vody, doporučuji tento zvyk.

Jednorázové plastové výrobky je třeba recyklovat, protože jen tak můžete přispět k ochraně životního prostředí.

Bohužel, mnoho lidí není zvyklé házet plastové lahve do speciálních kontejnerů na odpad. Místo toho je ukládají doma a znovu je používají k ukládání domácích nápojů, které ohrožují sebe a další členy rodiny.

Pokud to také děláte a ještě neumělate, proč není nutné znovu použít plastové lahve, doporučujeme si pečlivě přečíst tento článek.

Byl založen na výzkumných datech z Národního ústavu pro zdraví a životní prostředí (USA).

Vědci analyzovali složení instituce plastových lahví od různých výrobců, a zjistili, že asi třetina z nich obsahují toxické a karcinogenní chemické látky, které znečišťují životní prostředí a negativní vliv na lidské tělo.

Domnívám se, nebo ne, je obsah karcinogenů v plastu, na kterém pokusy, výrazně překročila přípustnou normu stanovenou úroveň v potravinářském průmyslu.

Plastové lahve mohou uvolňovat nebezpečné chemikálie

Plastové lahve nejsou tak bezpečné, jak se mohou na první pohled zdát. Ve skutečnosti mohou dokonce poskytovat nebezpečné chemické látky při kontaktu s jinými sloučeninami. Proto musí vždy věnovat zvláštní pozornost údajům, které se nacházejí na dně každé láhve.

Jedna z těchto znaků je trojúhelník, uvnitř kterého je určité číslo. Toto číslo na spodní straně lahve se používá k označení typu plastu, z něhož byla vyrobena.

  • Láhve s číslem "1" lze použít pouze jednou. Opětovné použití je nebezpečné. Materiál, z něhož jsou tyto lahve vyrobeny, jsou polyethylentereftalát (PET).

Pokud umístíte takovou lahvičku do velmi horké místnosti nebo ji položíte na slunce, plast začne vylučovat toxické látky do obsahu lahve.

  • Snažte se vyhnout láhvím s čísly "3" a "7", protože jsou vyrobeny z polyvinylchloridu (PVC) a polychloridu. Výrobky z plastu z PVC jsou extrémně škodlivé pro zdraví. Mají schopnost vylučovat toxické látky do vody nebo do potravin, které uskladňují.

Pravidelné používání takových pokrmů významně zvyšuje riziko vážného onemocnění.

  • Plastové lahve, které lze znovu použít bez poškození zdraví, jsou označeny čísly "2" a "4". Surovina pro jejich výrobu - to je polyethylen. Je také relativně bezpečné pro lidi mít plastové nádobí označené "5", protože jsou vyrobeny z polypropylenu - relativně odolného a trvanlivého materiálu.

Láhve z polyethylenu a polypropylenu lze znovu použít k ukládání vody. Hlavní věc - je to pravidelné mytí a dezinfikovat takové pokrmy, a také nelejte horkou vodu a vařící vodu.

Dávejte pozor na bakterie

Jedním z hlavních důvodů, proč znovu nepoužívat plastové lahve, je jejich zranitelnost vůči řadě bakterií.

Jelikož je taková miska velmi obtížně čistitelná, úroveň bakterií v ní často překračuje maximální přípustnou normu pro lidské tělo.

Děláme podpořit rychlý růst a množení bakterií v plastovém obalu, jak často provádět láhev s špinavé ruce a nalijte do horké vody, která je živnou půdou pro růst bakterií.

Někdy nestačí jednoduše umýt láhev. Samozřejmě, péče o nádobí je nutná, ale často umývání pod tekoucí vodou nepomáhá zbavit se mikrobů.

Více plastových lahví na mytí na opětovné použití, riskujete, že jste užívali hepatitidu A a další virové nemoci.

Jelikož nevidíme bakterie a mikroby pouhým okem, je pro nás obtížné ocenit nebezpečí, které představují pro zdraví. To však neznamená, že pokud problém není viditelný, neexistuje.

Nejnebezpečnějším místem je hrdlo láhve, protože tam má zájem o usazování mikrobů. Proto doporučujeme, abyste se nedotýkali krku, ale pít vodu přes slámu.

Správně skladujte plastové lahve

Neskladujte plastové lahve na místech s vysokými teplotami vzduchu.

Za těchto podmínek začne plazát vypouštět škodlivé látky do vody a do potravin, které obsahují, a tím přemění výrobky na jed pro tělo.

V garáži nelze umístit plastové nádobí, protože pesticidy, výfukové plyny a výpary jiných chemikálií mohou zhoršit vůni a chuť vody.

Plasty mohou poskytnout průlom

Žaludek je toxický materiál, který se často používá při výrobě plastových lahví. Z tohoto důvodu, s plastovými příbory by měli být opatrní, protože čím déle budete ukládat a znovu použít tento obal, tím více antimon může dostat do vašeho těla.

Nadměrné stibium v ​​těle může způsobit nevolnost, zvracení a průjem. S cílem zabránit těmto nepříjemným příznaky, doporučujeme použít vodu ihned po zakoupení a neudrží plastové lahve po dlouhou dobu.


Albinismus: Dojemný příběh tandem modelu Hopa

Albinismus: Dojemný příběh tandem modelu Hopa

Zajímavá fakta V dnešním článku se budeme objevovat není známa téma. Je pravděpodobné, že jste už viděli obličej albino více než jednou, nebo dokonce mezi svými přáteli nebo známými jsou takoví lidé. Jak pravděpodobně již víte, albinismus je vrozená porucha charakterizovaná nedostatkem pigmentace ve vlasech, pokožce a očích.

(Zajímavosti)

Máte problémy se štítnou žlázou? Přečtěte si více o této nemoci

Máte problémy se štítnou žlázou? Přečtěte si více o této nemoci

Zajímavá fakta Navzdory svému velkému významu, štítná žláza obvykle nezajímá, jak je potřeba. Tato žláza se aktivně účastní několika procesů ve vašem těle. Většina z nich souvisí s metabolismem. Štítná žláza funguje prostřednictvím tvorby hormonů - tyroxinu a trijodthyroninu. Prostřednictvím krve jsou transportovány do periferního oběhového systému.

(Zajímavosti)