Příznaky fibromyalgie, které nelze ignorovat


Příznaky fibromyalgie, které nelze ignorovat

zajímavých informací fibromyalgie - syndrom charakterizovaný tím, že zvyšuje odezvu těla na bolest svalů a kloubů. Známky fibromyalgie jsou typicky únava, stejně jako trávicí problémy, přetrvávající bolesti hlavy a pocity brnění v končetinách.

Jeho přesná příčina ještě nebyla odhalena, ale lékaři ji často spojují s genetickými faktory, sedavým životním stylem a některými jinými nemocemi.

Je samozřejmé, že každý případ je jedinečný. Nicméně lze říci, že u pacientů s fibromyalgií obvykle zvyšuje úroveň zánětu v těle. To také způsobuje řadu dalších reakcí.

Jeden z největších problémů, pokud jde o diagnostiku fibromyalgie, je, že je snadno zaměňován s jinými běžnými poruchami. Pokud však nezačnete léčit v rané fázi, může to mít vážné důsledky. Takže je důležité zjistit, jak se tato podmínka projevuje a jaké známky fibromyalgie byste měli hledat, pokud máte podezření, že se vyvíjí.

Podívejte se na ně.

1. Příznaky fibromyalgie: tuhost kloubů

Jedním z nejčastějších problémů lidí trpících touto chorobou je často tuhost v těle, zvláště v brzkých ranních hodinách.

To je pocit podobný tomu, který se vyskytl u pacientů s artritidou, protože může také rušit pohyb.

2. Obtížnost Koncentrace

Tento příznak je známý jako "fibroblend" nebo "mlha mozku". Bohužel to vede k vážným problémům s koncentrací a pamětí.

Člověk se nemůže plně soustředit na svou činnost. Kromě toho někdy dochází i k krátké ztrátě paměti.

3. Pocit vyčerpání

Chronická únava nebo fyzické a duševní vyčerpání je dalším běžným příznakem tohoto syndromu.

Pocit těžkosti v těle, který se přidává k intenzivnímu duševnímu stresu, neumožňuje pacientům provádět každodenní práci. To vytváří pocit únavy, a to i během jednoduché činnosti, jako je například probuzení nebo provádění lehkých fyzických nebo intelektuálních úkolů.

4. Bolest v celém těle

Pacienti s fibromyalgií obvykle trpí bolesti, mírnými nebo intenzivními, v celém těle.

Tato bolest může být zpočátku ne příliš intenzivní a může se objevit pravidelně, ale obvykle se stává intenzivní, ostré a impulzivní.

Tato bolest postihuje vazy, svaly a šlachy. Bohužel to obvykle nemá rychle reagovat na nutit farmaceutických analgetika. 5.

Špatná kvalita spánku později odkazoval se na fyzické a psychické příznaky lidí s touto poruchou velmi obtížné dobře spát.

Tato porucha mění neurotransmitery v mozku. Tak, jak se stávají méně efektivní při stimulaci mozku, ovlivňuje spánek.

Nemluvě o tom, že tělesné nepohodlí způsobené bolestí může zhoršit určité polohy těla během spánku. To také způsobuje přerušení spánku.

6. necitlivost a brnění

silný pocit necitlivosti a brnění dráždidlo může být jasné příznaky raných fázích fibromyalgie.

Pacienti si často stěžují, že jejich kůže „pichlavý“, zvláště v rukou a nohou. Tento pocit někdy trvá jen několik minut. V některých případech však může trvat mnohem déle. Tyto příznaky fibromyalgie obvykle zvyšuje v noci, nebo když pacient je ve stejné pozici po dlouhou dobu. 7.

trávicí potíže nerovnováha do zánětlivých procesů způsobených fibromyalgie může být doprovázena poruchami trávení, jako je to, co způsobuje, syndromu dráždivého tračníku.

Podobně většina pacientů se také pozorují opakující se bolesti břicha a obav plynu a gastroesofageální reflux.

Také si přečtete: trpíte žaludečním refluxem? 8. citlivost životního prostředí

Často se lidé trpící touto nemocí hlášeny větší citlivost a alergickou reakci na faktory životního prostředí, jako je hluk a znečištění.

Nemocný může mít příznaky, jako je migréna. Tímto způsobem, může tělo reagovat negativně k nadměrnému světla nebo silného hluku chemických látek obsažených v některých výrobků. 9.

teplotní citlivost

Vzhledem k neustálým změnám, že tělo prochází v důsledku nerovnováhy v zánětlivých procesů u pacientů s fibromyalgie je obtížné regulovat tělesnou teplotu.

Tento příznak je někdy tak silná, že pacient nebude normálně odpočívat.

To je vzhledem k vysoké teploty nebo chladu pocity, které zažívají, když se snaží spát. Navíc náhlé změny okolní teploty, je obvykle silnější vliv na lidi s fibromyalgie. Nakonec jsou pro takové změny mnohem citlivější než zdravé lidi.

Deprese 10. Během diskuse, fibromyalgie nemůže zapomenout na záchvaty deprese, které se často u pacientů.

Bohužel tato porucha výrazně ovlivňuje kvalitu života. To často vede k citové změny a pocity hlubokým zármutkem a to z důvodu omezení, s nimiž se pacient musí naučit žít.

Nezapomeňte si přečíst 8 tipů pro překonání smutku a deprese

Zdá se, že sledovat vývoj fibromyalgie je poměrně obtížné. Každý, kdo trpí ne,

potřebují podporu a odborníci na duševní zdraví, stejně jako rodina nebo přátelé. Je důležité vzít v úvahu všechny možné příznaky fibromyalgie získat potvrzenou diagnózou nebo odmítnout ji co nejdříve, jak je to možné.

8 hlavní příznaky rakoviny děložního čípku děložního

rakoviny je jedním z nejčastějších typů rakoviny u žen. Naštěstí, to může být vyléčen za předpokladu včasné diagnózy.


Nedotýkejte se těchto 4 částí těla bez mytí rukou

Nedotýkejte se těchto 4 částí těla bez mytí rukou

Jako dítě vaše matka zřejmě vyvinula veškeré úsilí, aby vás naučila osobní hygienu. Ruční mytí je jedním z nejdůležitějších návyků. Důvodem je, že během dne se dotýkáme mnoha věcí, které jsou plné bakterií. Pokud nemáte dobrou hygienu, bakterie se hromadí ve vašich rukou a mohou snadno ohrozit vaše zdraví, pokud si nejste opatrní.

(Zajímavosti)

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Syndrom Anna Karenina: Oběť lásky

Slavný ruský autor Lev Tolstoj jednou napsal klasický román světové literatury - „Anna Karenina“ , což je jasným odrazem nejvíce vášnivý, silný a přesto nebezpečné lásky, která vždy vede tragický výsledek. Avšak v případě Anna Karenina syndromu, nemáme poklykayemos velmi dramatický konec hlavní postavy románu.

(Zajímavosti)