Zelenina, která pomáhá zlepšit funkci ledvin


Zelenina, která pomáhá zlepšit funkci ledvin

Vaše strava by měla sestávat ze zdravých potravin, které by tělo a tělo jako celek. A ledviny jsou životně důležité orgány, jejichž činnost ovlivňuje kvalitu života, takže nutně potřebují zdravou výživu. Strava by měla vždy obsahovat živiny, zejména zeleninu, která pomáhá zlepšit funkci ledvin .

Zelenina, která zlepšuje zdraví ledvin

Dosažení nádherného zdravotního stavu prostřednictvím zdravé a vyvážené výživy. Nejíst mastné potraviny, sůl, cukr a potraviny, které jsou těžko stravitelné, to bude první krok ke zlepšení funkce ledvin.

Pokud chcete změnit dietu ve vaší stravě pro zdraví výhody, odborníci a odborníci na výživu vždy doporučují některé produkty, které těží z jiných.

Výrobky, které čistí tělo, odstraňují toxiny, chrání vnitřní orgány a zlepšují funkci ledvin. Nyní můžete číst o zelenině, která stimuluje orgány, aby pracovaly v plné síle.

1. Chřest

Po konzumaci chřestu je jedním z vedlejších účinků specifický zápach moči. Přítomnost asparaginu v chřestu, která způsobuje tento silný zápach, vylučuje ledviny. Chcete-li udržet ledviny silné a zdravé, zahrnujte chřest ve své každodenní stravě.

Další přínos bude další dávka vitamínů a minerálů obsažených v chřestu. Chřest neobsahuje tuky a skládá se z rostlinných bílkovin. Také je to silný zdroj antioxidantů, bohatý na vitamín C a vlákninu. A kromě toho, kdo dokáže odolat takovému lahodnému jídlu?

2. Červený bulharský pepř

Jako červená paprika? Vzhledem k nízkému obsahu draslíku je červená paprika perfektním prostředkem pro zlepšení zdraví ledvin. A kromě toho v drtě bulharského pepře obsahuje lykopen, vitamíny A, C, B6, kyselinu listovou a vlákninu.

připravit vhodný pro ledviny jídlo, aby salát s červenou paprikou a tuňákem, nebo pepř přidat jiný salát, můžete také pečené papriky nebo jíst syrové.

3. Zelí Zelí je chutné a zdravé jako brokolice, bohatý na fitohimikaliyi, které chrání tělo před volnými radikály. Neobsahuje draslík, a proto vaše ledviny a játra budou vděčné, pokud je přidáte do vaší stravy. Je to zdroj vitamínů K a C, s vysokými koncentracemi bílkovin, B6 a kyseliny listové, čímž se zelí stává produktem, který nelze vyloučit z jeho stravy.

4.Cabbage

Barevné zelí je stejně chutné a užitečné jako bílý kaviár, je také skvělý doplněk stravy. Kromě toho pozitivně ovlivňuje zdraví ledvin. Z květáku si můžete udělat bramborovou kaši, saláty, jíst syrové nebo smažit octem a olejem.

Květák je velmi výživný kvůli vysokému obsahu vitamínu C a vlákniny. S ní bude talíř plný mnoha živin, jako je kyselina listová a vláknina, které pomáhají očistit a posilovat ledviny. Kromě toho tyto látky pomáhají játrech eliminovat tělo z strusky a toxinů. To je důvod, proč, ujistěte se, že přidat květák do vaší stravy.

5. Česnek - nejlepší přírodní lék

Česnek - dobře známý lék, který je široce používán v boji proti různým nemocem. Pomáhá snížit zánět, bojovat s infekcemi, čistí, snižuje hladinu cholesterolu a je přirozeným antibiotikem. Kromě toho má česnek správné množství antioxidantů a antikoagulancia.

Není možné se obávat, že v procesu přípravy česnek ztratí své vlastnosti. Může být vařeno a smaženo, zatímco bude udržovat obsah všech živin. Česnek je nedílnou součástí přípravy mnoha jídel: ať už je to rýže, ryby, maso nebo omáčka, přidává neuvěřitelnou chuť k jídlu, takže v kuchyni to bez něj nemůže udělat.

6. Cibule - staré léky pro mnoho nemocí

Hledáte produkty, které pomáhají očistit tělo? Cibule - dokonalá volba pro vás. Je bohatý na flavonoidy, jako je quercetin, které pomáhají očistit tělo před toxickými a dalšími škodlivými látkami, které konzumujete, a těmi, které jsou v těle přirozeně přítomné, například ve formě tuků. Cibule pomáhají vylučovat tepny z tuků, zabraňují tvorbě krevních sraženin a zlepšují krevní oběh. Obličky budou také těžit z používání cibule, protože pomůže ochránit ledviny a stimulovat jejich práci. Kromě toho jsou cibule účinným protizánětlivým činidlem.

Přidejte cibuli do salátu a budete se cítit jako skvělý doplněk k jakémukoli pokrmu.

Cibule je ideální pro zlepšení zdraví ledvin, protože má velmi nízký obsah draslíku. Kromě toho výrazně zlepšuje metabolismus a pomáhá recyklovat bílkoviny a sacharidy. Pokud se chcete starat o své zdraví ledvin, přidejte pár výše uvedených zeleniny do vaší stravy. Můžete je používat surové nebo vařit jídla z nich, a velmi brzy budete cítit, jak skvěle ovlivňují zdraví celého těla.


Roztroušená skleróza, onemocnění mnohostranný

Roztroušená skleróza, onemocnění mnohostranný

Zajímavá fakta Roztroušená skleróza - onemocnění centrálního nervového systému, které mají vliv na kostní dřeň, mozkový kmen a samotný mozek. Je častější u žen než u mužů a věk většiny lidí, kteří trpí, je mezi 20 a 40 lety. To má vliv na myelin, nebo bílé hmotě mozku a kostní dřeně, která obklopuje nervová vlákna a příčiny poškození a změny v práci, když tam sklerozna plak.

(Zajímavosti)

8 Produktů, které způsobují zánět břicha

8 Produktů, které způsobují zánět břicha

Každý má sklon mít plochý žaludek a mnoho lidí se snaží dosáhnout tohoto cíle prostřednictvím stravy a cvičení. Ale když se zdá, že všechno probíhá dobře, najednou zjistíte, že vaše tělo je nafouklé a džíny a jiné šaty se už nebudou držet. Někteří lidé se o tento symptom nestará, zatímco jiní se zajímají o to, jak vypadá jejich tělo, protože se zdají být těžší než skutečně.

(Zajímavosti)