Hlavní příčiny rakoviny prsu


Hlavní příčiny rakoviny prsu

zajímavých informací Rakovina prsu dochází, když je v prsní tkáni vyvíjí zhoubný nádor. Ženy trpí tímto onemocněním v první řadě, ale to může mít vliv i na muže. Tisíce žen umírá na rakovinu prsu každý rok, protože, bohužel, ve většině případů zjištěna příliš pozdě.

s pokročilou technologií a moderní medicína rakoviny prsu může být léčena, a průměrná délka života u mnoha pacientů výrazně zvýšil. Ale onemocnění je stále velmi nebezpečné, protože to často nedokáže rozpoznat včas.

Znalost rizikových faktorů pro rakovinu prsu je klíčem k prevenci, tak v tomto článku se budeme zabývat některými z hlavních příčin rakoviny prsu, které je třeba mít na mysli.

Věk Jak jsme se již zmínili, tento typ rakoviny postihuje především ženy, ale může dojít také u mužů. Ve většině případů je pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu se zvyšuje s věkem, a to zejména u lidí nad 50 let. Muži jsou 100krát méně náchylní k rozvoji této nemoci. Rodinná anamnéza nemoci

Četné studie prokázaly, že nejvyšší riziko vzniku rakoviny prsu u lidí, kteří mají blízké příbuzné, kdo to byl, nebo kteří měli rakovinu dělohy, čípku děložního, vaječníků nebo tlustého střeva. Genetics

Rakovina prsu může být také způsobena vadným genem, který se dědí z rodičů. Často se jedná o vady genů BRCA1 a BRCA2, jsou zodpovědné za produkci proteinů, které chrání tělo před rakovinou. Defekt v jednom genu může zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu v určité fázi svého života až o 80%. Menstruační cyklus

Ženy, které začaly menstruovat 12 let mají nejvyšší riziko jako ženy v menopauze, které přichází po 55 letech.

Case Ženy, které měly rakovinu prsu v jednom vystavena vysokému riziku vzniku jej do druhého, nebo se může objevit na stejném místě. Konzumace alkoholu

Podle několika studií, denní konzumací jednoho nebo dvou alkoholických nápojů může zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu. Těhotenství

bezdětné ženy nebo ženy, které mají děti po věku 30 let mají zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.Těhotenství v mladším věku snižuje pravděpodobnost vývoje této nemoci.

Hormonální terapie Ženy, které se estrogeny po delší dobu mají vyšší riziko vzniku rakoviny prsu. Obezita

Ačkoli tento rizikový faktor není zcela znám, odborníci se domnívají, že tělo ženy, které trpí obezitou, produkuje více estrogenu, který může zvýšit rozvoji tohoto onemocnění. Riziko je ještě vyšší u žen ve věku nad 50 let je obézních.

Účinek záření rentgenového záření a CT výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Pokud byste měli radiační terapie v dětství nebo v dospělosti jako léčba rakoviny v hrudníku, pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu zvyšuje. Riziko se zvyšuje s dávkou přijatého záření a věkem, ve kterém jste ho obdrželi.

Food

I když studie prokázaly, konfliktní výsledky o vztahu mezi stravou a rizikem rakoviny prsu, většina vědců souhlasí s tím, že špatná strava může být významným rizikovým faktorem. Spotřeba velkých množství zpracovaných potravin, masa, nasycených tuků, cukr může zvýšit riziko vzniku onemocnění.

neověřené příčiny rakoviny prsu

Po celá léta, mnoho žen byl zděšen mýtus, že používají antiperspiranty a podprsenky jsou rizikové faktory vzniku rakoviny prsu, ale neexistuje žádná přímá souvislost mezi nimi a vývojem onemocnění. Další faktory, jako prsní implantáty a vlivu pesticidů nezvyšuje riziko.


Použití aspirin pro bělení oblečení

Použití aspirin pro bělení oblečení

Zajímavá fakta všichni v šatně najdete jeden nebo více bílé věci, protože splňuje oblékání v práci, nebo prostě proto, že světlo oděvní doplňky jakýkoliv styl. Ale snažíme se nosit bílé oblečení až příliš často, že nezůstaly skvrny od potu, , které by mohly nakonec stane neatraktivní žluté. Zatímco pračka může pomoci zbavit nečistot, který spadl na cestě z okolního prostředí, to není obnovit ztracené prostřednictvím pravidelného mytí lněné tkaniny.

(Zajímavosti)

Mbach Goto - muž, který říká, že má 145

Mbach Goto - muž, který říká, že má 145

Lidé říkají, že smrt zapomněla na MBHA Goto. Jsou také přesvědčeni, že jeho slova jsou pravdivá a že tento muž není starší než 145 let. Je těžké tomu uvěřit. Přestože jsme zvyklí na čtení příběhů o osobách starších , tento případ se stal skutečným pocitem. Příběh pana Gota má jeden důležitý detail, který je těžké chybět: muž říká, že už nechce žít.

(Zajímavosti)