Zde je nejdůležitější informace o fibromyalgie


Zde je nejdůležitější informace o fibromyalgie

Obvykle lidé nejsou příliš zájem o tyto nebo jiné nemoci, dokud se s nimi nenarazí ve svém vlastním životě. Je však důležité, abyste byli schopni rozpoznat různé nemoci, abyste se lépe postarali o své zdraví. Proto jsme se rozhodli říci o fibromyalgii. Fibromyalgie je chronická muskuloskeletální porucha, která je charakterizována zvýšenou citlivostí na bolest v některých částech těla, bez jakéhokoli zřejmého důvodu. Má řadu příznaků, jako je svalová bolest, nadměrná únava, poruchy spánku a změny nálady.

Předtím se málokdy mluvilo o fibromyalgii. Byla uznána jako zdravotní porucha až v 90. letech. Poté někteří odborníci považovali za somatickou odchylku. To znamená, že pacient trpí určitými příznaky bez fyzické příčiny.Nedávné studie naznačují, že se jedná o neurologickou poruchu, a to o nerovnováhu v centrální nervové soustavě.

Další informace o fibromyalgii Kdo je postižen fibromyalgií? Fibromyalgie se vyskytuje u 2-5% populace

. Více případů je diagnostikováno v zemích jako je Německo, Itálie, Portugalsko a Španělsko.

Ženy mají zvýšené riziko vzniku tohoto onemocnění. Ve skutečnosti trpí fibromyalgií 10 krát častěji než muži. Skupina s vysokým rizikem zahrnuje také:

osoby s revmatoidní artritidou;pacienti s autoimunitními chorobami; lidé ve věku 20-50 let. Doporučuje se číst: 7 známky srdečního záchvatu, který ženy často nevšimnou

  • Hlavní příčinou fibromyalgie
  • Pravděpodobně fibromyalgie je spojena se změnami centrálního nervového systému
  • . Nicméně, co přesně je mechanismus, který způsobuje onemocnění, je v současné době neznámý. K možným příčinám patří také neurohormonální změny, genetická predispozice a okolní faktory, jako je například příčiny nebo stres.

Obecně se fibromyalgie vyskytuje v důsledku nadměrné aktivity a citlivosti nociceptivních cest v centrálním nervovém systému

a. Jinými slovy, jde o centrální senzibilizaci, která obvykle vede k opakované bolestivé stimulaci. Bohužel takový proces způsobuje ještě větší bolest.

SymptomyBolesti hlavy

DepreseBolestivé pocity v kůži (allodynie)

Tuhost svalů

  • Poruchy spánku hyperalgezie
  • paroxysmální pohyby Únava a vyčerpání neuvěřitelné
  • Zvýšení Common hmatové citlivosti, intenzivní bolest svalů a kostí
  • změny sluchu (tinitus) a pohled (phosphene)
  • souvisejících onemocnění fibromyalgie je častější u lidí s revmatickými onemocnění, jako je revmatoidní artritida nebo ankylozující spondylitida. Je také pravděpodobné, že bude spojena s autoimunitními chorobami, jako je systémový lupus erythematosus. Navíc,
  • zvýšená náchylnost k fibromyalgii jsou pacienti s celiakií nebo lidé s nesnášenlivostí glukózy.
  • Související poruchy

Většina pacientů s fibromyalgií má současné spánkové problémy. Například, vždy spí neklidně, což jen zhoršuje další příznaky.

Také pacienti často zaznamenávají ospalost během dne nebo bolestivé noční záchvaty. Současně mohou trpět určitými změnami v náladě, depresi a krizi úzkosti. Diagnóza a kritéria

žádný jasný nebo rozhodující kritéria pro diagnózu, které by mohly být použity pro diagnózu „fibromyalgie“

. Lékaři obvykle jednají podle metody vyloučení. Jinými slovy, pro stanovení diagnózy by lékař měl odstranit všechny další možné poruchy. Nedostatek speciálních testů k detekci fibromyalgie zabraňuje normální diagnóze

. Zatím odborníci i nadále tvrdí, co je to fibromyalgie - porucha nebo syndrom. Nebo snad vzniká kvůli různým příznakům.

K diagnostice tohoto jevu by měl pacient zjistit nejméně 11 z 18 bolestivých tlakových bodů. Tyto body pomáhají diagnostikovat, protože tito pacienti jsou nejčastěji indikováni fibromyalgií. Významnými příznaky mohou být i obecná bolest, která trvá nejméně 3 měsíce.

Kritéria jsou však velmi fuzzy a specifické. Například ve více než 85% případů je další diagnóza spojena s revmatoidními onemocněními. Je také důležité si uvědomit, že mnoho pacientů s fibromyalgiíneznali přesnou příčinu bolesti

prostřednictvím složitého procesu stanovení diagnózy.Viz také: Symptomy fibromyalgie, které lze dnes ne ignorovány

Léčba klinické výživy a hubnutí patří k nejefektivnějších způsobů léčby fibromyalgie. Například bezlepková dieta pomohla zmírnit příznaky více než jednou.

Kromě hlavních lékových terapií pro léčbu

používat různé typy antidepresiv, nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) a prostředky k uvolnění svalů

. Transkraniální magnetická stimulace, která se používá k významnému snížení bolesti, také vykazuje dobré výsledky. A toto může zlepšit zdraví obecně. Fibromyalgie a lepka: jaké je spojení? Ačkoli

prozkoumat tento vztah vyžaduje další výzkum, pravdou je, že se sníží spotřeba lepku může zmírnit příznaky fibromyalgie.


Pravidelné testy v krvi mohou detekovat přítomnost nádoru v těle

Pravidelné testy v krvi mohou detekovat přítomnost nádoru v těle

Zajímavá fakta Včasná diagnóza rakoviny - je jedním z nejdůležitějších úkolů lékařské komunitě, protože je důležité, aby předčasně detekovat přítomnost nádoru. Navzdory pokroku v medicíně je stále potíže s prováděním speciálních studií, když lékaři podezřívají rakovinu. V současné době existují klinické studie a analýzy, které pomohou identifikovat maligních buněk v těle.

(Zajímavosti)

Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta

Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta

Denní konzumace zeleniny, můžete nejen zbavit nadbytečných kilogramů, ale provést změny ke zlepšení jejich zdraví a pohodu. Strava každého, kdo se stará o svůj vzhled a zdraví, měly by rozhodně být přítomny potraviny s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a živin. Nicméně, čerstvé zeleniny nelze vždy najít na prodej, protože jsou sezónní.

(Zajímavosti)