Optimismus posiluje imunitní systém


Optimismus posiluje imunitní systém

Věřte tomu nebo ne, je to pravda. Optimismus posiluje imunitní systém.

Pokud nedovolíte, aby všechny nepříznivé události vašeho života negativně ovlivnily sebe, pak začnete zmírňovat nemoc a užívat si zdravého života.Přečtěte si více v článku.

optimismus a imunitní systém

Lidé, kteří procházejí životem s úsměvem na tváři, i když věci jsou špatné, a ti, kteří vidí pozitivní v každé situaci, zřídka stěžují na zdravotní problémy a rychleji obnoví po infekci, jsou-li mám nemoc

Chcete se cítit šťastní, není potřeba popírat problém nebo dát, jako by se to, co se děje, není důležité. Tajemstvím je spatřit příležitosti a radost z života, které jsou na první pohled neviditelné.

Když vidíte svět šedivý, zaměřte se na chudé a žijte v neustálém stresu, tělo reaguje na něj a začne produkovat více steroidů. Na druhé straně tyto steroidy ovlivňují imunitní systém. Protože pokud jste pesimističtí a nadále se na světě díváte negativně, je možné, že vaše šance na onemocnění a křeče v různých nemocech jsou zvýšené.

Odolnost organismu vůči virům a bakteriím je nižší a mohou se snadno dostat dovnitř a poškodit.

Kromě toho

stav lidí s chronickými nebo těžkými nemocemi se může zhoršit nebo zlepšit v závislosti na jejich náladě. Například, pokud se cítí depresivní nebo vzrušení, onemocnění postupuje nebo je výraznější než v případě, že pacienti pocítí naději a optimismus.

Optimismus je nejlepší lék.

Když se člověk cítí šťastný, je to nejlepší prostředek jak pro prevenci, tak pro léčbu jakéhokoli onemocnění.

Nálada má obrovský dopad na tělesné a duševní zdraví. Negativní postoj k životu přitahuje nejen další problémy, ale i další nemoci.

Na začátku minulého století, francouzský psycholog, Emile Cue, vyvinul metodu psychoterapie, která zahrnuje používání technik léčby založené na self-hypnóza a hypnóza.

Požádal své pacienty, aby zopakovali následující mantru: "Jsem mnohem lepší, bolest je slabší a cítím se dobře."

O několik let později doktor Madan Catarrh vytvořil metodu známou jako "smihoga"

. Tato technika smíchu ukazuje spojení mezi duševním a fyzickým zdravím.Negativní emoce oslabují imunitní systém, zatímco pozitivní emoce slouží jako přírodní léčiva pro prevenci onemocnění.

Cesta k optimismu

Chcete-li cítit výhody optimismu, můžete trénovat a rozvíjet svou stabilitu, nebo jinými slovy

schopnost jít vpřed i přes všechny selhání. Do jisté míry tato schopnost existuje u každého z nás.Nejdůležitější je, že po těžkém pádu se musíte co nejdříve vyšplhat a zesílit.

K dosažení takového požadovaného štěstí a také k prevenci určité nemoci je třeba

motivovat, upřednostňovat pozitivní myšlenky a pocity a neplýtvat se negativními myšlenkami. Zigmund Freud řekl, že

"pesimisté jsou nemocní" (Můžeme také parafrázovat jeho slova jako: "Optimisté se zotavují!"). Podle tohoto prominentního psychoanalytika optimistický postoj je iluzí, která pomáhá přežít. Samozřejmě, neměli bychom upadnout do extrému a říkat, že dobrá nálada je jediný způsob, jak vyléčit. Vždy si pamatujte, že nemůžete zanedbávat moderní medicínu, psychologii a přírodní prostředky, které jsou také klíčem k léčbě.

Jak být optimističtější

Nyní, když víte o výhodách optimismu pro zdraví, dalším krokem je

učit se rozvíjet tento pocit v sobě. Pokud se naučíte lépe zacházet s pozitivním postojem, pak budete schopni zabránit jakémukoliv onemocnění nebo problému.

Zde jsou některé strategie a tipy, které pomohou být optimističtější.

Přijměte vše, co se děje ve vašem životě

Cílem optimismu není být vždy šťastný, ale

se cítí lépe, když je problém. Uchopte negativní emoce (hněv, smutek, vzrušení atd.) A zaměřte se na pocity, které jí pomohou překonat

. Tímto způsobem si vyberete z nepříznivé situace a budete se moci něco naučit.Než nějak reagujete, přemýšlejte:

Jak se cítím? Pokud se místo smutku cítím vděčný, jak to ovlivní situaci?Podívejte se do budoucnosti a

pamatujte, že optimismus je filozofií života. automaticky měnit své názory

Pokud jste určité situace ve vaší hlavě začnou stoupat pesimistické myšlenky,

převzít kontrolu nad svými emocemi a vrátit se na cestu dobrou náladu. Je možné, že ve vás je interní monolog, který stále zdůrazňuje negativitu, ale máte

řídit myšlení klidnějším a šťastnějším směrem. Vždy najít ve všem pozitivní

Možná se po práci cítit unavený, nebo se s vaším partnerem hádáte znovu, nebo neustále ztrácíte peníze.

Ale proč nevěnovat pozornost všem pozitivním věcem kolem? Rodina, doma, práce, zdraví, přátelství, postel, jídlo na stole ...

Máš štěstí mnohem víc, než si myslíš.Pokud se soustředíte na věci, které musíte být vděčné, pak se začnete cítit lépe a být šťastnější

. Vyhoďte své nemoci a myšlenky, které zasahují do osobního růstu a změňte to, co vás ruší.Můžete napsat seznam se všemi dobry, které vás obklopují, a přečíst si ho vždy, když ve vaší hlavě nejsou otřesy příliš optimistické myšlenky.

Smile

Co nejvíce můžete. Smát se Pokud je smích nekontrolovaný a nahlas, je ještě lepší.

Podívejte se do zrcadla a začněte dělat legrační grimasy, aby se úsměv, sledovat legrační videa na webu, poslouchat vtipy a pamatovat si legrační okamžiky.

Takže nejen okamžitě zlepšit svou náladu, ale můžete

zabránit vzniku onemocnění a deprese.


Příznaky, které vyžadují pozornost ve stáří

Příznaky, které vyžadují pozornost ve stáří

Užitečné návyky Pokud nechcete věnovat pozornost, můžete snadno minout důležité příznaky jsou náznaky, že něco může být se svým starším blízkými špatně. I když je normální cítit „bolest“ , když zestárnou, ale neznamená, že byste měli ignorovat všechny známky toho, že vaše tělo vám dává. Koneckonců, některé projevy mohou být příznaky vážného zdravotního problému.

(Užitečné návyky)

7 Tipů, jak zmírnit stres, když jste se vrátil domů

7 Tipů, jak zmírnit stres, když jste se vrátil domů

Užitečné návyky Stres je jedním z nejhorších nepřátel pro vaše zdraví. srdeční potíže, je riziko srdečního infarktu slabým imunitním systémem ... Jak se můžete chránit před ní? Nejprve musíte do značné míry změnit své návyky. Když se dostanete zase doma, tam jsou vždy nějaké nové věci, ale měli byste použít nějaké dobré místo k zastavení a odpočinku.

(Užitečné návyky)