Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice


Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice

užitečné návyky herpes zoster (také známý jako herpes zoster) - infekce, která je způsobena virem VZV (varicella-zoster virus). Toto onemocnění postihuje především nervy pod kůží. Hlavními příznaky herpes zosteru jsou záněty a výskyt puchýřlivých vyrážek. Takové vyrážky se objevují podél postiženého nervu, takže jsou snadno viditelné.

postižená kůže je podrážděná, pokrytá malými bublinami, které procházejí nervy. Proto v anglicky mluvících zemích se lidé na tuto infekci obvykle označují jako "gon". Lahvičky způsobují bolest, která je pociťována jako pálení dermis. Takže v některých částech světa je nemoc označována jako "oheň sv. Antonína".

Ve většině případů postihuje onemocnění starší osoby. Nicméně, mnoho dospívajících zažilo epizody herpes zoster, ačkoli, zpravidla, to jsou mírné případy. Komplikace se vyskytují častěji u starších lidí.

Příčiny herpes zoster

Trombóza způsobuje stejný virus jako kuřicová neštovice. Tento virus nikdy neopustí tělo. Místo toho zůstává v něm latentně. Při určitých zdravotních podmínkách se virus v nervových uzlech znovu aktivuje.

Ne každý, kdo má kuřecí neštovice, se ochorejí herpes zoster. Obvykle se virus znovu aktivuje u těch, kteří mají dočasné nebo trvalé změny v imunitním systému způsobené věkem, jiným onemocněním nebo užíváním drog. Mezi tyto léky patří kortikosteroidy, léky proti revmatismu a další.

Herpesvirus není nakažlivý. Nicméně, osoba, která je nemocná touto nemocí, může přenášet virus neštovice těm, kteří nikdy nepovolili kuřici. Virus může být přenášen pouze přímým kontaktem s bublinkami.

Lidé starší 50 let jsou náchylnější k této nemoci. Také zranitelná skupina zahrnuje osoby, jejichž imunitní systém je postižen HIV a ti, kteří utrpěli neštovic v prvním roce života.

Přečtěte si tento článek:

6 tipů, které posilují imunitní systém příznaky herpes zoster

Jeden z nejpozoruhodnějších příznakem je bolest herpes zoster. Může se objevit ještě před vznikem vezikul. To je způsobeno tím, že virus postihuje nervy v dermis. Ve většině případů bubliny se objeví během dvou týdnů po prvním pocitu bolesti. Bolest může být oba snadná a obtížná.

První příznaky pásového oparu zahrnují:

  1. Svědění
  2. Loskitlyvi pocit
  3. Brnění
  4. Místní

bolesti Kromě počáteční fázi herpes zoster může vyskytnout následující příznaky:

  • Fever
  • bolest hlavy nebo obecné nepohodlí
  • nepohodlí v zažívacím traktu

pochybnosti , hlavním příznakem herpes zoster je přítomnost bublin. Časné vyrážky jsou malé, ale mohou se zvyšovat a bubliny se spojují. Obvykle je doba růstu vyrážky 3-5 dní. Později se tvoří sbory, což znamená nástup poslední fáze onemocnění.

V případech, kdy se virus objeví na hlavě, může dojít k poškození zraku nebo k poslechu osoby. Pokud ovlivňuje mandibulární nerv, může být ovlivněna ústní dutina, jazyk nebo hrdlo. Ve vzácných případech může osoba ztratit schopnost ochutnat.

Diagnostika a komplikací herpes zoster diagnostikovaného po fyzické vyšetření pacienta, vzhledem k jeho historii.

Pokud existují pochybnosti o přesnosti diagnózy, může trvat vzorek ovlivněných buněk kůže pro přesnější laboratorní analýzy. Další dobrou metodou pro stanovení přesné diagnózy je krevní test.

Lumbální punkce může být použita k diagnostice onemocnění pouze tehdy, když je narušený nervový systém. Také v neobvyklých případech může být nezbytné provést Ttsanka test, který má analyzovat tekutiny obsažené v puchýře.

Věděli jste?

Proč se cítíš v paži a nohou?

Jednou z nejčastějších komplikací této nemoci je postherpetická neuralgie. Objevuje se u 50% pacientů a cítí se jako bolest, kterou mnozí popisují jako hořící, elektrický a netolerovatelný. V nejtěžších případech může bolest způsobit, že osoba je zcela neschopná. Nejhorší je, že tato bolest může trvat týdny, měsíce, roky a dokonce celý život.

Další komplikace zahrnují problémy se zrakem, když se optický opar objeví v blízkosti očí. V mnoha případech to může mít vážné negativní důsledky. Také mohou na pokožce existovat další infekce, jako je impetigo. V některých případech tento typ herpesu vyvolává nástup meningitidy.

Domácí anti-virus 5 recepty

Koneckonců, téměř všechny domácí anti-virus, který popisujeme v tomto článku je již ve vaší domácnosti. Chcete vědět více?


5 Přírodní způsoby, jak zlepšit svůj život, pokud máte endometriózy

5 Přírodní způsoby, jak zlepšit svůj život, pokud máte endometriózy

Užitečné návyky Jak všichni víme, Endometrióza je chronické onemocnění. V současné době neexistuje žádná účinná léčba, která by mohla odstranit tuto poruchu, která postihuje velké procento ženské populace. Navíc příčiny tohoto onemocnění, které se vyznačuje neobvyklou růstu endometriální tkáně mimo dělohy, je nejistá.

(Užitečné návyky)

11 Tipů spát dobře a probudit aktualizované

11 Tipů spát dobře a probudit aktualizované

Dobrý sen nejen poskytuje dobrý odpočinek. Dobrý spánek je také požadován pro aktivní následující den. Pokud budete postupovat podle těchto tipů, proberete se s pocitem obnovy a budete mnohem šťastnější. 1. Dobrý spánek Každé tělo je schopné regulovat množství potřebného spánku. Avšak průměr pro dospělou osobu je mezi 7 a 9 hodinami.

(Užitečné návyky)