Onychomycosis: houby nehty


Onychomycosis: houby nehty

Vědecké jméno houby nehty - onychomykóza. Tato infekce mění vzhled nehtu, zejména jeho barvu a tloušťku. Více informací o této problematice níže.

Příčiny a příznaky onychomykózy

Jedná se o velmi časté onemocnění u lidí po celém světě, které začíná jednou rukou nebo nohou a nakonec se rozšiřuje na všechny ostatní bez léčby. Někteří lidé mohou také mít epidermis zastavení, protože houba může začít k ovlivnění kůže také.

Onychomykóza může být viděn jednoduše změnami v nehtech, zda barvy nebo tloušťky, protože jeho symptomy ne bolest nebo nepohodlí. Mnoho lidí čekat příliš dlouho, než začne léčit houbu, a proto trvá několik měsíců nebo let, než se úplně zotaví.

Onychomykóza obvykle narušuje vzhled nehtů a v závažných případech může vést k chronické bolesti, které je obtížné se zbavit. Včasná diagnóza umožňuje snadné zbavit se houbových hřebíků jednou provždy.

Mezi příčiny onychomykózy jsou tři druhy houby, jedním z nejslavnějších je Candida albicans. Přenáší se prostřednictvím přímého kontaktu a může existovat v těle bez způsobení infekce, ale některé faktory, které oslabují imunitní systém, mohou zvýšit riziko vzniku této nemoci.

Stárnutí je jedním z důvodů, protože houba se může začít s tvorbou věku a systém ochrany těla oslabuje. Huba vzniká, když je noha stále vlhká, jak se často děje u plavců nebo lidí, kteří nepoužívají vhodné boty (gumové boty, ponožky z nylonu atd.). Také houba se vyskytuje u pacientů s psoriázou, mykózou atd. ❑ Diabetes je spojován s onychomykózou, protože ovlivňuje obranyschopnost těla. Onychomykóza je také častější, pokud je v rodinné anamnéze onemocnění v důsledku genetické predispozice nebo sdílením ručníky, lázně, boty, atd. Konečně, imunosuprese nebo použití biologických činidel může vést k houbám nehtů.

Předpokládá se, že hlavní věc je estetický problém způsobený změnami vzhledu nehtu. Existuje pět druhů hub:

Okraj hřebíku se stává žlutý a hustý, drsný a poškozený.

  • Zničený kořen nehtů, bílé a žluté oblasti se objevují.
  • Na povrchu nehtu vidíte malé bílé tečky nebo skvrny.
  • Fialová barva nehtů (ve vzácných případech melanonie).
  • Hřeb je deformován, je zakřivený, zhuštěný a kalený, snadno se rozbije na kusy.
  • Hygiena je velmi důležitá, aby se zabránilo vypuknutí onychomykózy, aby se zabránilo šíření hub a bakterií. Důležité je také umýt a důkladně osušit ruce. Používejte ponožky z bavlny, které nejsou příliš blízko nohou, a zajistěte správnou cirkulaci vzduchu.

Vyhýbejte se koupání bosých v šatnách a tělocvičích a nesdílejte ručník s někým, kdo je infikován. Pokud někdo už má onychomykózu, je důležité ořezat nehty tak, aby nevyšly za prsty. Po použití je musíte dezinfikovat. Nepoužívejte falešné nehty a nenalévejte je.

Domácí prostředky pro nehty hub

Tea Tree Oil je dobře známý přírodní lék pro onychomykózu. Pracuje v malých nebo středních případech, protože je silným fungicidem. Smíchejte stejné části oleje z čajovníku s olivovým olejem a tymiánovým olejem. Zakryjte postiženou oblast touto směsí pomocí vaty nebo štětce (která se nepoužívá pro nic jiného). Nechte působit po dobu 15 minut a očistěte zubní kartáček kartáčkem. Po vyčištění a vysušení nohy naneste několik kapek oleje z čajovníku na nehty.

Druhý lék, který je široce známý při léčbě houbových nehtů, - jablečný ocet. Chcete-li použít toto nápravě, připravte noční lázeň se stejným množstvím octa a teplé vody. Ponořte nohy a ruce (nebo alespoň namočte si nehty) po dobu 20 minut. Pečlivě utřete ručníkem nebo vysušte vysoušeč vlasů postiženým hřebíkem, stejně jako mezi prsty a prsty.

Další možnost: použijte ocet, který kombinuje dvě lžíce octa se dvěma lžícemi drcené rýžové mouky. Smíchejte směs na nehty po dobu 15 minut (opakujte proces sušení popsaný výše).

Soda a vodu promíchejte, dokud nezískáte pastu. Aplikujte tuto směs na rouno a rozdělujte ji podél nehtu, a také jej aplikujte na kůži pod postiženým hřebíkem. Nechte za pár minut, opláchněte a osušte nehty.

Do hrnce vložte dvě šálky vody a tři lžíce tymiánu. Vařte pět minut. Vypněte plyn, zakryjte pánvi a nechte infusi vychladnout.

Ponořte vatovou bavlnu nebo látku a zakryjte nehty postižené onychomykózou. Ventilat jeden litr vody s deseti skořicovými tyčinkami. Snížit teplotu a vařit po dobu pěti minut. Nechte ji ponechat 45 minut a nalijte ji do nádoby, dokud je voda ještě teplá, abyste tam mohli ponořit.

Namočte cibulovou džus z bavlny. Aplikujte na houby nehtů. Můžete také třít cibuli přímo do nehtu.

Smíchejte lžíci citronové šťávy, pět kapek peroxidu vodíku a dvě lžičky aloegelu. Umístěte ji na postižený nehet a nechte jej vyschnout.

V sklenici vody vaříme pět zubů česneku. Nalijte do misky studenou vodu a ponořte nohy po dobu 15 minut. Opakujte to každý den po dobu jednoho měsíce.


Neobvyklé způsoby, jak využít jablečného octa nástroje

Neobvyklé způsoby, jak využít jablečného octa nástroje

Přírodní jablečného octa je hlavní složkou v mnoha domácnostech. To bylo používáno po staletí jako přírodní lék v kuchyni a ekologicky čistší. Konečně, tam jsou některé neobvyklé způsoby použití jablečného octa! To je známé pro vysoké množství organických kyselin a antioxidantů, které společně pomoci zabránit různých onemocnění a jejich vytvrzení.

(Lidových opravné)

Náhlá srdeční zástava: skutečně se to děje bez varování?

Náhlá srdeční zástava: skutečně se to děje bez varování?

Přírodní produkty srdeční zástava - stav, kdy srdce není pumpovat krev do dalších orgánů a tkání v těle. Stop srdce vyžaduje okamžitou péči, aby se zabránilo smrtelným následkům. Existuje několik rizikových faktorů, které mohou vést ke zástavě srdce. Zvažte je. rizikovými faktory jsou: kouření Obezita Hypertenze vysoký cholesterol stravu s vysokým obsahem tuků hladina cukru v krvi sedavý způsob života Napětí Podle výzkumu většina lidí, kteří jsou ve skutečnosti trpí srdeční infarkt v některých způsobem vykazují známky skutečnost, že něco v nich je něco špatného se srdcem.

(Lidových opravné)