Onychomycosis: houby nehty


Onychomycosis: houby nehty

Vědecké jméno houby nehty - onychomykóza. Tato infekce mění vzhled nehtu, zejména jeho barvu a tloušťku. Více informací o této problematice níže.

Příčiny a příznaky onychomykózy

Jedná se o velmi časté onemocnění u lidí po celém světě, které začíná jednou rukou nebo nohou a nakonec se rozšiřuje na všechny ostatní bez léčby. Někteří lidé mohou také mít epidermis zastavení, protože houba může začít k ovlivnění kůže také.

Onychomykóza může být viděn jednoduše změnami v nehtech, zda barvy nebo tloušťky, protože jeho symptomy ne bolest nebo nepohodlí. Mnoho lidí čekat příliš dlouho, než začne léčit houbu, a proto trvá několik měsíců nebo let, než se úplně zotaví.

Onychomykóza obvykle narušuje vzhled nehtů a v závažných případech může vést k chronické bolesti, které je obtížné se zbavit. Včasná diagnóza umožňuje snadné zbavit se houbových hřebíků jednou provždy.

Mezi příčiny onychomykózy jsou tři druhy houby, jedním z nejslavnějších je Candida albicans. Přenáší se prostřednictvím přímého kontaktu a může existovat v těle bez způsobení infekce, ale některé faktory, které oslabují imunitní systém, mohou zvýšit riziko vzniku této nemoci.

Stárnutí je jedním z důvodů, protože houba se může začít s tvorbou věku a systém ochrany těla oslabuje. Huba vzniká, když je noha stále vlhká, jak se často děje u plavců nebo lidí, kteří nepoužívají vhodné boty (gumové boty, ponožky z nylonu atd.). Také houba se vyskytuje u pacientů s psoriázou, mykózou atd. ❑ Diabetes je spojován s onychomykózou, protože ovlivňuje obranyschopnost těla. Onychomykóza je také častější, pokud je v rodinné anamnéze onemocnění v důsledku genetické predispozice nebo sdílením ručníky, lázně, boty, atd. Konečně, imunosuprese nebo použití biologických činidel může vést k houbám nehtů.

Předpokládá se, že hlavní věc je estetický problém způsobený změnami vzhledu nehtu. Existuje pět druhů hub:

Okraj hřebíku se stává žlutý a hustý, drsný a poškozený.

  • Zničený kořen nehtů, bílé a žluté oblasti se objevují.
  • Na povrchu nehtu vidíte malé bílé tečky nebo skvrny.
  • Fialová barva nehtů (ve vzácných případech melanonie).
  • Hřeb je deformován, je zakřivený, zhuštěný a kalený, snadno se rozbije na kusy.
  • Hygiena je velmi důležitá, aby se zabránilo vypuknutí onychomykózy, aby se zabránilo šíření hub a bakterií. Důležité je také umýt a důkladně osušit ruce. Používejte ponožky z bavlny, které nejsou příliš blízko nohou, a zajistěte správnou cirkulaci vzduchu.

Vyhýbejte se koupání bosých v šatnách a tělocvičích a nesdílejte ručník s někým, kdo je infikován. Pokud někdo už má onychomykózu, je důležité ořezat nehty tak, aby nevyšly za prsty. Po použití je musíte dezinfikovat. Nepoužívejte falešné nehty a nenalévejte je.

Domácí prostředky pro nehty hub

Tea Tree Oil je dobře známý přírodní lék pro onychomykózu. Pracuje v malých nebo středních případech, protože je silným fungicidem. Smíchejte stejné části oleje z čajovníku s olivovým olejem a tymiánovým olejem. Zakryjte postiženou oblast touto směsí pomocí vaty nebo štětce (která se nepoužívá pro nic jiného). Nechte působit po dobu 15 minut a očistěte zubní kartáček kartáčkem. Po vyčištění a vysušení nohy naneste několik kapek oleje z čajovníku na nehty.

Druhý lék, který je široce známý při léčbě houbových nehtů, - jablečný ocet. Chcete-li použít toto nápravě, připravte noční lázeň se stejným množstvím octa a teplé vody. Ponořte nohy a ruce (nebo alespoň namočte si nehty) po dobu 20 minut. Pečlivě utřete ručníkem nebo vysušte vysoušeč vlasů postiženým hřebíkem, stejně jako mezi prsty a prsty.

Další možnost: použijte ocet, který kombinuje dvě lžíce octa se dvěma lžícemi drcené rýžové mouky. Smíchejte směs na nehty po dobu 15 minut (opakujte proces sušení popsaný výše).

Soda a vodu promíchejte, dokud nezískáte pastu. Aplikujte tuto směs na rouno a rozdělujte ji podél nehtu, a také jej aplikujte na kůži pod postiženým hřebíkem. Nechte za pár minut, opláchněte a osušte nehty.

Do hrnce vložte dvě šálky vody a tři lžíce tymiánu. Vařte pět minut. Vypněte plyn, zakryjte pánvi a nechte infusi vychladnout.

Ponořte vatovou bavlnu nebo látku a zakryjte nehty postižené onychomykózou. Ventilat jeden litr vody s deseti skořicovými tyčinkami. Snížit teplotu a vařit po dobu pěti minut. Nechte ji ponechat 45 minut a nalijte ji do nádoby, dokud je voda ještě teplá, abyste tam mohli ponořit.

Namočte cibulovou džus z bavlny. Aplikujte na houby nehtů. Můžete také třít cibuli přímo do nehtu.

Smíchejte lžíci citronové šťávy, pět kapek peroxidu vodíku a dvě lžičky aloegelu. Umístěte ji na postižený nehet a nechte jej vyschnout.

V sklenici vody vaříme pět zubů česneku. Nalijte do misky studenou vodu a ponořte nohy po dobu 15 minut. Opakujte to každý den po dobu jednoho měsíce.


5 Neuvěřitelných akné masky

5 Neuvěřitelných akné masky

Kromě každodenního čištění obličeje s vhodnými léky můžete také tyto přírodní masky použít k odstranění akné a dalších defektů kůže. Akné je jedním z nejčastějších kožních problémů. Jsou charakterizovány přítomností malých skvrn, zejména v T-zóně obličeje (čelo, nos a brada). Vznikají, když jsou póry blokovány nadbytečným mazu, částicemi ve vzduchu a mrtvými buňkami , které zůstávají na povrchu pokožky.

(Lidových opravné)

5 Léčivých přípravků, které mohou zachránit život

5 Léčivých přípravků, které mohou zachránit život

Přírodní produkty věděli jste, že existují některé potraviny, protože léčivé účinky, které mohou zlepšit vaše zdraví a prodloužit život? To obvykle každodenní produkty, které mají velký přínos pro naše zdraví, ale často zapomínáme, je přidat do našeho jídelníčku. Přečtěte si o 5 léčivý přípravek zde a začít přidávat je do svého jídelníčku dnes!

(Lidových opravné)