Hugs skutečně zlepšit duševní zdraví a vztahy Sex


Hugs skutečně zlepšit duševní zdraví a vztahy Sex

ruce - to je jistě forma neverbální komunikace, že všichni bychom měli praktikovat častěji u těch, kteří jsou nám blízcí.

také jasné, že jsou prospěšné pro duševní zdraví.

Mluvíme o nejběžnějším gestu na světě. Hugs znát ani jazyk, ani kulturu, ani náboženství. Jsou dokonce vyšší než naše.

Zvířata také pochopit, obejmout nebo spíše tělesný kontakt jako způsob, jak komunikovat s ostatními členy své skupiny. Tento základní gesto vyjadřuje pocit bezpečí a blízkosti a vytváří spojení mezi členy skupiny.

lze říci, že objetí, že fyzická intimita je univerzální. A my všichni mluvíme tímto emocionálním jazykem určitým způsobem.

Zjistěte něco o tom víc.

1. fyzickou blízkost jako formu objetí

Některé aspekty určitě pocítili osoba.

Hugs smysl, když pocházejí od lidí, kteří mají pozitivní a zdravý vztah s vámi. Nicméně

cizí fyzická blízkost často vnímáno jako hrozba.

Když jsme se obejmout někoho, nebo držíme posiluje sociální vazby. Je to velmi jednoduché a elementární. To je zdravý zdroj osobního rozvoje.

vždy Ceníme si svou nezávislost, schopnost zlepšit sebe i možnost užít si chvíle samoty. Ale nikdo nemůže popřít, že tyto nejednoznačné gesta, abychom se cítili dobře.

Koneckonců, jsme společenské stvoření. Takže potřebujeme jazyk, který bude cítit, že jsme spojeni s někým a něčím, jako je například rodinu nebo skupinu přátel.

2. Náš mozek je třeba obejmout, a to zejména v raném dětství

Děti, které jsou obsazeny a rodiče, kteří cítili teplo při narození, rostou zralost a emoční rovnováhu.

mozek se vyvíjí „naruby“ a „obráceně“. To znamená, že mozkové struktury, které vyžadují větší pozornost u novorozenců spojené s emocemi.

Když dítě necítí strach a stále cítí bezpečné struktury, jako je hippocampus a amygdala mozku rozvíjet stres a spojené s pocitem opuštěnosti.

Hugs rodiče od narození do 3 let mají zásadní význam pro budoucí citový vývoj.

3. Když slova nevycházejí, nechte objímky zachránit

Pravděpodobně jste žil s partnerem, příbuzným nebo jinou osobou v určitém okamžiku vašeho života.

Jsou chvíle, kdy jsou emoce řízeny námi. Například můžeme argumentovat s těmi, které milujeme, a někdy nakonec něco říci něco, co neúmyslně způsobuje bolest, o které pak litujeme. Když si uvědomíme, že slova jsou v této situaci zbytečná a že jsme všichni pokazeni, můžeme použít ruce a

, abychom jim mohli zachránit. 4. Všichni víme, jak obejmout, ale ne vždy to děláme

Je mnoho lidí, kteří mají rád, když je objímají, ale ne vždy se ujali iniciativy k tomu.

Může to být kvůli nesmělosti, nerozhodnosti nebo nevědomosti, jak rozbít ledu a dostat se do vztahu, kde to není rozpaky.

Pokud jde o objetí, je jedno jednoduché pravidlo:

pokud se vám to líbí, pokud to potřebujete, a pokud chcete, udělejte to. Není nic lepšího než 5 objetí denně!

Přijmout rodiče, partnery, děti nebo přátele, kteří jsou špatní,

vždy pomáhat, uklidnit a utěšit každého. 5. Objetí se postará o emoční zdraví

Hugs mohou být také často vidět ve zvířecím světě. Jsou však zcela odlišné od člověka. Zvířata například nepoužívají objetí, aby pozdravili nebo se s námi rozloučili.


Zvířata hledají blízkost jako spojenectví a posilují sociální vazby.

Měli bychom je také použít pro tento účel. Tímto způsobem můžeme mnoho

uklidnit mnoho obav, snížit stres a kontrolovat úzkost.Přijmout osobu, kterou milujeme, nám pomáhá ocenit přítomnost. Jinými slovy,

nám pomáhají užívat si toho, co se tu děje a nyní, které nám zanechává prostor pro strach. V tomto okamžiku je pouze potvrzení spojení a endorfiny a oxytocin zvyšují intenzitu okamžiku.

Udělejte obejmutí pravidelnou část svého života!


Velkost člověka - v malých detailech

Velkost člověka - v malých detailech

Malé denní gesta vytváří silná emocionální spojení. Tyto akce, od jednoho gesta do druhého, umožňují, aby vaše srdce vytvořilo největší přátelský nebo romantický vztah. Abychom pochopili velikost člověka, nestačí jen podívat se na jeho vzhled. V některých případech dokonce slova neodhalují význam vztahů nebo rozhovorů.

(Sex a vztahy)

Alienace je forma osobní integrity

Alienace je forma osobní integrity

Slovo "odcizení" je nyní často používáno v knihách a článcích o svépomoci, osobním růstu a duchovnosti. Často můžeme zaměňovat některé pojmy a pojmy. Alienace neznamená "mít nic", ani to není vytváření citových vztahů, v nichž se pečlivě vyhýbáme emocionálnímu připoutanosti, které nám přináší bezpečnost a blahobyt.

(Sex a vztahy)