Nízké serotonin: 9 neočekávané účinky


Nízké serotonin: 9 neočekávané účinky

Serotonin je chemikálie, která nás dělá šťastná. Obecně nám dává pocit obecného blahobytu. Nízké hladiny serotoninu mohou významně ovlivnit vaše zdraví.

Jeho funkce jde daleko za emocionální stav.

Kromě skutečnosti, že serotonin působí jako neurotransmiter v mozku, je také znám jako 5-hydroxytryptamin, který může působit jako hormon při vstupu do krevního řečiště.

Serotonin ovlivňuje obrovskou rozmanitost fyzických a psychologických funkcí: ve skutečnosti je velmi důležitý pro kontrolu kostního metabolismu, regeneraci jater a dokonce i dělení buněk.

Chemické složky v našem těle jsou velmi neobvyklé.

Například v důsledku serotoninu se můžeme spoléhat na vnitřní rovnováhu, která poskytuje procesy, které zlepšují naše celkové zdraví.

Dnes chceme vysvětlit, jak nízká hladina serotoninu může ovlivnit vaše tělo.

Je vhodné vzít tyto příznaky v úvahu. Často jsou spojeny s dalšími problémy, když ve skutečnosti je na vině nerovnováha neurotransmiterů a hormonů.

1. Nízké hladiny serotoninu způsobují zažívací potíže

Možná jste nikdy neslyšeli o peristaltice dříve. Tento termín se týká svalových kontrakcí, které se vyskytují v celém našem gastrointestinálním traktu, s velmi specifickým účelem: efektivně přesouvat potravu a tekutinu trávicí systém.

Když jsou hladiny serotoninu nízké, naše buňky přestanou produkovat dostatečné množství vápníku.

S menším obsahem vápníku je sval tlustého systému poškozen a účinně přestal pracovat. V důsledku toho se náš trávicí proces stává mnohem obtížnější a mnohem pomalejší.

2. Nízká hladina serotoninu a dráždivého střevního prostředí

Zajímavá skutečnost: téměř 95% serotoninu se produkuje a uchovává ve střevě. Nedostatek tohoto neurotransmiteru způsobuje změnu ve fungování střeva.

  • To umožňuje pravidelný výskyt zácpy.
  • Navíc, kvůli zhoršení svalů v gastrointestinálním traktu také velmi často rozšiřuje syndrom "dráždivého střeva".

Za těchto okolností by měl lékař provést úplné posouzení našich příznaků, aby potvrdil, že váš problém je ve skutečnosti spojen s nízkou hladinou serotoninu.

3. Oslabený imunitní systém

Pokud máte svalovou slabost, těžkou únavu, závratě a jiné infekce nebo nachlazení, neváhejte kontaktovat svého lékaře.

Nízká hladina serotoninu může způsobit, že váš imunitní systém bude neúčinný a mnohem slabší.

4. Změny biologických hodin

Nízké hladiny serotoninu mohou také změnit cirkadiánní rytmus. Ve skutečnosti, často lidé jsou více ospalí během dne než v noci. Denní ospalost je také považována za běžný symptom deprese.

  • Je známo, že endogenní deprese způsobuje právě nedostatek serotoninu. 5.

chuť k jídlu slané To nepochybně velmi zajímavé: Lidé, kteří mají nízkou hladinu serotoninu v těle,

mají větší potřebu sodíku, protože chtějí jíst slané potraviny. Tento symptom však nemůžeme považovat za absolutní indikátor nedostatku 5-HT. Musí existovat i jiné faktory, jako jsou: neustálé morální rozpaky, únava, problémy s trávením atd.

6. Deprese

Jak již bylo řečeno, nedostatek serotoninu je spojen s poškozením naší nálady.

Ve skutečnosti existuje přímá vazba mezi nízkými hladinami serotoninu a vývojem deprese.

To vše vyplývá z nedostatku receptorů schopných přijímat serotonin nebo tryptofan - aminokyselinu schopnou regulovat serotonin.

V některých případech, pokud deprese není příliš závažné,

jednoduchá strava a cvičení může zlepšit náladu. Ve většině případů je však nutné uchýlit se k předepsaným lékům na obnovu serotoninu.

7. Posílení úzkosti

Naše tělo má nejméně 14 různých serotoninových receptorů a nejdůležitější je 5-HT1A.

Pokud v jakémkoli okamžiku v našem životě tento receptor přestane pracovat, okamžitě zaznamenáme zranitelnost, nervozitu, úzkost a úzkost.

To je velmi důležitý fakt, který je nutno vzít v úvahu, abychom pochopili, že často vznikají úzkost a deprese kvůli chemické nerovnováze.

8. Migréna

Úrovně serotoninu jsou také důležité pro vývoj a vznik migrén.

Příčinou takové vyčerpávající bolesti hlavy je často nedostatek tryptofanu - serotoninového mediátoru, který zprostředkuje jeho správné sekreci. 9. Poruchy Minor

paměti nedostatek pozornosti, únavy, potíže se soustředěním na konkrétních skutečnostech a skladování jsou také spojeny s nízkou hladinou serotoninu.

Tento příznak je velmi častý u lidí trpících depresí.

Tento problém lze efektivně řešit léčbou této nemoci. Závěrem, hladina serotoninu ovlivňuje nekonečný počet procesů. Ve skutečnosti je 9 z těch, které jsou uvedeny v tomto blogu, jen několik příkladů.

Proto, v případě jakéhokoli problému, fyzického nebo emocionálního nepohodlí, měli byste se poradit se svým lékařem.

Správná výživa, cvičení a vhodné léky mohou obnovit vaše zdraví.

„láska hormony“ oxytocin má své stinné stránky

podporovat uvolňování jiných látek, oxytocin může působit jako lék v našem mozku, ani popírat smysl života prostřednictvím koktejlu vjemů.


Strach dítěte odešel bez maminky: Příčiny a léčba

Strach dítěte odešel bez maminky: Příčiny a léčba

Zajímavá fakta Strach ponechány bez mé matky - to je velmi běžné u malých dětí a je jednou z etap vývoje dítěte jsou od sebe neoddělitelné. Obvykle se objevuje u dětí ve věku 8 až 12 měsíců a zmizí, když dítě dosáhne věku dvou. Nicméně, tam jsou vzácné případy, kdy se dítě cítí strach zůstat bez mámy a táty, jsou na základní škole a dospívání.

(Zajímavosti)

Potraviny, které mohou způsobit nadýmání

Potraviny, které mohou způsobit nadýmání

Zajímavých faktů Pocit nadýmání po vydatném jídle je zcela přirozené a velmi málo lidí jí dává velkou důležitost. Nicméně, to může způsobit problémy i pokud jde o oblečení, protože z nafouknutého břicha, nemůžete dostat do své oblíbené oblečení. Navíc pocit nepohodlí může zhoršit vaši náladu a dokonce vás obtěžovat.

(Zajímavosti)