Nomofobie: jak rozpoznat závislost na mobilním telefonu


Nomofobie: jak rozpoznat závislost na mobilním telefonu

Cítíte se závislý na vašem mobilním telefonu? Panikajete-li gadget sedící baterie? Vždy máte s sebou nabíječku, když je telefon vypnutý? Pokud na tyto otázky zodpovíte kladně, musíme vás varovat - vy nomofobie.

Nikdo nezpochybňuje, že moderní technologie dělá lidem život mnohem jednodušší. Nicméně, pokud jsou používány nesprávně, výhody používání těchto zařízení zmizí. Namísto toho může být v životě člověka mnoho vážných problémů.

Samozřejmě, že ne všichni lidé jsou závislí na svých telefonech, ale každý den, všichni jsme v nebezpečí, protože může některé špatné návyky v průběhu času způsobit nepříjemné syndrom zvaný „nomofobie.“

Nomofobie: Jak rozpoznat závislost na mobilním telefonu?

Samozřejmě, nomofobie je vážné onemocnění, které se neobjeví přes noc.

Vzniká v důsledku určitých špatných návyků, zejména obsedantní touhy po telefonu v jakékoliv nepříjemné situaci.

V některých případech se mobilní telefon stává společníkem, který se v situacích necítí osaměle, když se ocitneme sám. Souhlasíte, telefon pomáhá zkrátit dobu cestování veřejnou dopravou nebo při čekání na přítele v restauraci. však časté používání mobilních telefonů může vést k závislosti, a pakhapatymetesya pro každý gadget v jakémkoli stresující situace

. V takových případech osoba kontroluje seznam hovorů a zpráv, i když neobdrželi žádný signál o jejich přijetí.nomofobie pacient okamžitě reagovat na jakékoliv oznámení nebo se cítí nesnesitelnou touhu protáhnout hovor a ztratit koncentraci při komunikaci s ostatními. z těchto příznaků základě může mít několik důležitých závěrů, které pomohou nomofobie včas rozpoznat a přijmout účinná opatření k odstranění tohoto syndromu:

často impulzivní a nechte

  • , pokud nikdo napsal SMS nebo e-mailovou zprávu. Pokud se telefon vypne kvůli nízké energii baterie, nebo pokud neexistuje žádný přístupový bod k internetu pro vás je stejné jako tragédii, protožeokamžitě se cítíte izolovaně od zbytku světa.
  • Pravidelně zveřejňujte informace o každém kroku, stejně jako o všech myšlenkách a plánech blízké budoucnosti.
  • Znáte vždy přesné množství preferencí , které vaše sociální média získala, a zvědavost ostatních uživatelů dále zvyšuje vaši aktivitu a potřebu vytvořit nový příspěvek. Někdy
  • uslyšíte zprávu o nové zprávě dokonce i tehdy, když jste nic nezískali.I když se setkáte s přáteli
  • nikdy telefon nechte z ruky . Často nemáte čas sledovat rozhovor, protože v té době komunikujete s někým z telefonu. Nemůžete se dostat ze sítě, ale stále se cítit osamoceně
  • Hlavním důvodem pro rozvoj nomofobie je potřeba toho, aby osoba pravidelně využívala komunikaci, s níž přistupuje moderními technologiemi. Samozřejměnemůžeme podceňovat úspěchy vědy a techniky, protože v dnešní době neexistuje žádný význam, jsou blízcí přátelé a přátelé v blízkosti nebo na druhém konci světa

. Technologie odstraňují všechny bariéry mezi lidmi, protože s jedním hovorem, zprávou nebo videohovorem můžete bez problémů chatovat s rodinou.

Navzdory skutečnosti, že mobilní telefon umožňuje zůstat v kontaktu, dělá také lidi, kteří se cítí neuvěřitelně osamělí.

Není nutné nyní opustit dům, aby si koupil jídlo nebo se s někým seznámil. A pokud pracujete doma, nemusíte opustit svůj domov, aniž byste vydělali peníze. Je však život ve světě technologie skutečný?Může mobilní telefon nahradit osobní komunikaci s příbuznými a přáteli?

Žijeme ve světě, který rozbíjí spojení s realitou

Lidé, kteří trpí nomofobií, oznamují každý svůj krok v sociálních sítích

a neuvěřitelně závisí na myšlenkách ostatních z okolí. Nicméně, to není vždy to, co se děje na internetu, zobrazující skutečnou realitu.

Například mnoho párů, kteří společensky vystavují své šťastné fotografie, skutečně prožívají obtížné období ve vztazích

. Osoba, která pravidelně zobrazuje obrázky s pozitivními a motivačními citacemi v reálném životě, může trpět těžkou depresí.

Nezapomeňte, že

  • vidíme jen to, co nám ostatní lidé umožňují vidět. Ale myslíte, co je skutečnost za šťastnou fotku v síti?
  • Když člověk trpí nomofobií, vždy porovnává své pracovní dny se životy ostatních lidí, jejichž fotografie a publikace jsou viděny on-line. Může negativně ovlivnit stav zdraví a nálady člověka, protože není příjemné vidět fotografii někoho, kdo cestuje do New Yorku nebo dovolenou, zatímco sedíte doma na pohovce v mobilní telefonní společnosti.

Takové fotografie však vždy správně nereprezentují realitu, protože by mohly být editovány ve Photoshopu, staženy z internetu nebo z těchto víkendů, ale před několika lety. Nomofobie je vážná závislost, s níž se musí bojovat o vzhled prvních rušivých zvonů.Pokud člověk nemůže žít bez telefonu bez telefonu, nakonec začne zažívat vážný stres a nadměrnou nervozitu, což může vést k prodloužené depresi.

Nezměňujte se na osobu, která je závislá na mobilním telefonu, neboť elektronické pomůcky vám nepomůže, abyste si mohli užít život co nejvíce.

Používání mobilního telefonu ovlivňuje vaše zdraví

Je těžké si představit život bez mobilních telefonů. Když jste v autě, pravděpodobně se zajímáte, jak se lidé bez GPS připojili, nebo žili bez připojení.


Jaké jsou kuřecí nugety vyrobené?

Jaké jsou kuřecí nugety vyrobené?

Možná jste někdy stálo za kuřecí Nuggets? Lze je zakoupit v různých supermarketech nebo si objednat v restauracích rychlého občerstvení (fast food). Chutné zlaté náplasti s křupavou kůrou lákají, aby se na nás dívaly plakáty. Ale co vlastně dělají kuřecí Nuggety? Dnes v našem článku vám o nich povíme.

(Zajímavosti)

5 Faktů, které možná nevíte o cholesterolu

5 Faktů, které možná nevíte o cholesterolu

Někdy , když je člověk diagnostikován s "zvýšený cholesterol", může se na ni převrátit . Jak mohu mít zvýšené hladiny cholesterolu, pokud jsem pro ně dobrý a nemáte nadváhu? Mnoho lidí nerozumí povaze této poruchy. Cholesterol se zvyšuje nejen u lidí s nadváhou nebo u některých věkových skupin. Tichý nepřítel srdečního zdraví se objeví, když očekáváte, že bude nejmenší.

(Zajímavosti)