Nízká sebeúcta: když se stanete nepřítelem


Nízká sebeúcta: když se stanete nepřítelem

Vaše emoční rovnováha je velmi sebehodnotná. Pokud máte nízkou sebeúctu, může to negativně ovlivnit všechny aspekty života. Ale to není ani ta nejhorší věc. Věděli jste, že by vás mohlo stát nejhorším nepřítelem?

Sebehodnocení je jen v našich rukou, ale často záměrně dovolujeme ostatním manipulovat.

Nízká sebeúcta může paralyzovat vás

Sebevědomí je velmi důležité pro všeobecnou pohodu. Nemělo by být podceňováno. Mnoho lidí však má nízké sebevědomí, což způsobuje mnoho utrpení.

Nízká sebeúcta má neuvěřitelnou schopnost paralyzovat. Pokud máte špatnou představu o sobě, nejste schopni jednat pozitivně, pak je vše naopak. Je těžké, abyste se dostali z postele, všechno vás ovlivňuje negativně a jste zranitelní.

Zklamání a špatné myšlenky mohou nakonec vést k závažným problémům, jako je deprese. Proto je tak důležité zjistit příčiny problémů sebedegmentace a jak s nimi pracovat.

Nevíte, jak to udělat? Existují nějaké hlubší problémy, které se snažíte identifikovat? Pokud ano, je důležité požádat o pomoc odborného psychologa, aby odhalil skutečné problémy.

Nedovolte, aby vás nízká sebeúcta ochromila. Zasloužíš si být šťastný!

Myšlenky, které vás ovlivňují

První věcí, která může vyvolat sebevědomí, je hodnota, kterou dáváte myšlenkám jiných lidí. Nejhorší věc, kterou můžete udělat, je vnímat jejich názor na realitu, což povede k zbytečnému utrpení.

Proč přikládáš tak velký význam myšlenkám jiných lidí? Protože jste byli vyškoleni, abyste se snažili získat souhlas ostatních a chtěli byste mít pozitivní zpětnou vazbu. Negativní zpětná vazba bude znamenat, že děláte něco špatně.

Ale víš co? Realita není vůbec.

Nejzávažnější problém vzniká, když váš názor na sebe závisí na myšlenkách jiných lidí. To může změnit vaši představu o sobě a potlačit sebeúctu.

Chcete-li se dlouhodobě podívat na sebe, musíte se trochu vzdálit.

Vaše negativní emoce mohou zatmění vzhled reality. Přemýšlejte o správných myšlenkách jiných a zda máte pocit, že se pohybujete správným směrem. Budete překvapeni, co najdete!

Přestaňte být vaším nejhorším nepřítelem

Jak můžete vidět, můžete přestat být váš nejhorší nepřítel. Přijmete pro pravdu všechno, co vidíte a slyšíte, a najednou se vzbouřte proti sobě.

Co můžete udělat, abyste zlomili tento začarovaný kruh? Existuje způsob, jak zvýšit sebevědomí? Podívejme se na pár jednoduchých tipů, které dnes můžete uplatnit!

  • Nastavte realistické cíle.
  • Uvědomte si své vlastní omezení.
  • ocenit všechny své kvality.
  • Doprajte si lásku a buďte pozitivní.
  • Přijměte konstruktivní kritiku.
  • Udělejte si čas.
  • Snažte se být stálejší.
  • Proveďte spoustu fyzických cvičení.
  • Nikdy se porovnávat s ostatními lidmi.

Existuje mnoho dalších tipů, které bychom vám mohli dát zde, ale tyto malé kroky, které můžete provést, vám pomohou dosáhnout otáček mezi tím, kdo jste a kým chcete. Není vždy snadné uvěřit v sebe, ale je to vždy možné!

Navíc musíte sdílet své cíle s přáteli nebo rodinou. Někdy si myslíme, že můžeme dělat všechno sami, nebo nechceme rušit ostatní lidi s našimi problémy.

Diskuse může brzy přinést řešení.

Byl jsi někdy váš nejhorší nepřítel? Jaké byly důvody pro vaše nízké sebevědomí?

Absolutně normální mumlat čas od času, ale dlouhodobé částky nejsou nikdy užitečné. Naučte se věřit v sebe, a nikdy se nestanete nepřítelem.


Rány, která se nikdy nehojí: neuropsychologie obětí násilí

Rány, která se nikdy nehojí: neuropsychologie obětí násilí

Každý by se měl zapojit do boje proti násilí. Nedávno byla zřízena Organizace žen OSN na podporu rovnosti pohlaví a posílení postavení žen v boji proti sexuálnímu násilí na ženách v ozbrojených konfliktech. Ačkoli muži také trpí útoky, obtěžování a fyzické nebo psychické násilí, údaje OSN ukazují, že téměř 35% žen na celém světě trpí různými násilí.

(Sex a vztahy)

Kdo mě opravdu miluje, dává mír a důvěru

Kdo mě opravdu miluje, dává mír a důvěru

Všichni víme, že není vždy snadné najít takové emocionálně zralé osoby. Je těžké setkat se s někým, kdo dává skutečný pocit bezpečí, kde není místo pro podvod nebo polovinu pravdy. Ale existuje klíčový bod, který je třeba určit od začátku: nepochybně je vždy užitečné dát ostatním to, co potřebujeme sami.

(Sex a vztahy)