Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní


Dusitanů přísady do klobás na párky v rohlíku jsou karcinogenní

Některá zajímavá fakta komponenty, které jsou používány v jedné z nejvíce konzumovaných potravin ve světě (zejména u dětí) - párky - může vést k rakovině. To bylo zjištěno prostřednictvím různých studií v posledních letech. Spotřeba hotových psů a zejména dusitanů, které obsahují, může představovat určitá zdravotní rizika, zejména pro mladé lidi.

fakta o vztahu mezi konzumací uzenin na párek v rohlíku a některými chorobami

Jedna studie ukazuje souvislost mezi konzumací párek v rohlíku a jiné podobné výrobky a touto nemocí, jako je leukémie. Byla analyzována dávka dětí od narození do 10 let. Ti, kteří jedli více než 12 horkých psů měsíčně, jsou devětkrát častěji postiženi touto chorobou krve.

A pamatujte na to, že riziko není také sníženo, když matka dětí konzumuje nejméně 12 horkých psů měsíčně před porodem nebo během těhotenství.

Na druhou stranu, studie provedená v Denveru, Colorado (USA) zjistili, že děti, jejichž matky jedli párky v rohlíku, alespoň jednou týdně v průběhu těhotenství byly dvakrát vyšší Riziko vzniku mozkových nádorů, která se rovná počet případů onemocnění mezi dětmi těch matek, kteří jedli toto jídlo pravidelně.

Proč horké psy způsobují rakovinu?

Jedním z hlavních problémů spojených s tímto jídlem, které děti opravdu užívají, je, že obsahuje dusitany používané jako konzervační látky pro boj proti botulismu. Když jsou hotdogs vařeni, jsou tyto nitrity propojeny s dalšími přírodními složkami masa a tvoří karcinogenní sloučeniny nazvané N-nitrosodné sloučeniny.

také věří, že dusitany v kombinaci s jinými látkami v žaludku a tvoří stejné látky, které mohou způsobit rakovinu močového měchýře, mozku, žaludku, ledvin, jícnu a ústní dutiny. Všechny továrně vyráběné masné výrobky obsahují nitrity, nikoliv pouze hot dogy. Totéž platí pro hamburgery a slaninu.

Je třeba poznamenat, že ne všechny klobásy, které najdeme na trhu, obsahují nitrity. Můžete vyvodit závěr, který z nich obsahuje tuto látku barvou jídla. Pokud mají salámy jasně červenou barvu (tak si představujeme barvu čerstvého masa), znamená to, že obsahují velké množství konzervačních látek.

Párky v rohlíku, kde žádné dusitany, mají světle hnědou barvu nebo kůže. Avšak nenechte se oklamat, protože někteří bezohlední výrobci potravin vědí, jak kombinovat různé ingredience dát svých výrobků zdravý vzhled a zamaskovat velké množství dusitanů ve svých produktech.

Pokud je obtížné opustit spotřeby vaření klobásu továrny, by měli být schopni jim vařit sami, nebo znáte někoho, komu důvěřujete a který rozhodně mohou vařit v kuchyni. Takže budete chránit před nadměrným vystavením konzervačních látek, jako jsou dusitany, které jsou široce používány v potravinářském průmyslu v souvislosti s masem.

Navíc důrazně doporučujeme nejíte více než 12 hot dog měsíc, bez ohledu na to, kde je koupit. Můžete požadovat certifikáty kvality od dodavatelů, kteří by potvrzují množství dusitanů používaných a zjistit jejich skutečný obsah ve výrobcích.

také nutné se ptát, zda prodávají párky v rohlíku do škol pro své děti, a pokud ano, samozřejmě, zjistit obsah tohoto nebezpečného výrobku.

Ve skutečnosti, některé druhy zeleniny obsahují také dusitan (zejména ti, kteří mají zelenou barvu, jako je salát, celer a špenát), ale spotřeba zeleniny snižuje riziko vzniku rakoviny. K tomu může dojít, protože dusitan v zelenině netvoří N-nitrososloučeniny, a to i po varu.

zelenina jsou velmi užitečné, protože obsahují vitaminy C a D, který ve skutečnosti inhibovat působení N-nitrososloučenin. To je důvod, proč nejsou nebezpečné pro naše zdraví, ale právě naopak.

Jak se klobásy pro páry v rožku?

Pokud si přesto chcete jíst toto jídlo, nebo je-li další studie na dusitan ještě není plně přesvědčen o tom, zříkáte párky v rohlíku, budete pravděpodobně mít zájem vědět, jak vyrobit párky v rohlíku. Od tohoto okamžiku udělejte svůj výběr: jíst je nebo ne.

Je to jeden z nejvíce konzumovaných potravin ve světě a zároveň jedním z nejstarších a produkt má tajemství odhalit stojí za námahu. Máme na mysli, samozřejmě, párky vyrobené v potravinářském průmyslu - ti, kteří obvykle koupit v obchodech a supermarketech a které ohrožují naše zdraví.

Lékaři, odborníci na výživu, vědci a výzkumníci analyzovali všechny komponenty z nichž každá obsahuje hot dog, , že v jiných zemích, které jsou známé pod jmény jako salchichas, salámy, párky v rohlíku, skladování, vídeňských párků či Frankfurter.

asi 35 různých druhů uzenin jsou k dispozici na světovém trhu, ale máme na mysli klasické „vídeňské párky“. Každý z těchto druhů má svou vlastní výraznou vůni, strukturu, chuť a především složení.

přísady a výrobní postupy, které jsou často používány v průmyslových výrobců uzenin, jsou následující:

mechanicky rozdělen klobása maso most - drůbeže vlastně různé druhy ptáků, ale ve většině případů - kuřecí a krůtí. Vytrhávat peří z ptáků a umístí v mechanickém systému, který odděluje maso od kostí.

Samozřejmě jako vepřové a telecí maso může být použit jako součást, ale tento druh masa, ve skutečnosti, těžko zvládnout. Máte-li zkoumat výsledky mikroskopické analýzy masa, lze uvést, že směs použitá v uzenin dostupné různé druhy drůbežího masa a kostí drtit, a tam jsou nervy, chrupavek, cév, kůže, atd Příchutě a voda

druhou hlavní složkou v uzenin pro hot dog - je voda. Regulační pokyny pro výrobu potravin, stanoví, že se množství vody na jednotku výroby by neměla překročit 10%. Nicméně některé značky uzenin obsahují 50% vody.

Můžeme si myslet, že je to dobré pro naše zdraví, ale problém není ve vodě, ale kvůli tomu, jak se mísí. umělé příchutě jen rozpouštějí ve vodě, a množství použití závisí na pravidla a předpisy platné v jednotlivých zemích.

mluví o chemikálie, trestí nebo příchuť, která se používá, aby se klobásy ostřejší chuť nebo jim silnější příchuť.

sůl a kukuřičný sirup

Tyto dvě složky jsou přítomny ve velkých množstvích ve všech rychlých potravinářských výrobků. Když už mluvíme o kukuřičného sirupu, se používá pro zlepšení konzistence, struktura a sladkost, a to jak v průmyslové výrobě, stejně jako připravit domácí klobásy na párky v rohlíku.

Navíc sůl (chlorid sodný) - potřebné pro výrobu potravinářských produktů, ale výrobci často zneužívané sůl a přidat v nadměrném množství. Například, klobása na párek v rohlíku obsahuje asi 500 mg soli, která se 20% RDA.

fosforečnan sodný laktát, fosfát draselný

sodný - směs sodných solí kyseliny fosforečné, který se používá jako přísada, účelem je v tomto případě v interakci s proteiny (které mimochodem činí „k ničemu“, tedy k ničemu) a zvýšení šťavnatost, čímž se snižuje ztráta vody.

Pokud jde o laktát draselný, tento typ soli se používá jako regulátor kyselosti a antioxidant. Tento ochranný pro masné výrobky, protože má antimikrobiální vlastnosti (zabíjí škodlivé bakterie).

Chápeme to tak těžké, jakmile se vzdal jakékoliv chutné, chutné vypadající jídlo. Nicméně, pokud vám jde o vaše zdraví, na informacích, které jste právě přečetli, měli přemýšlet a vybrat si bezpečnější jídlo pro sebe a své rodiny. Postarejte se o své zdraví, je to neocenitelné!


5 Způsobů, jak najít motivaci

5 Způsobů, jak najít motivaci

Z času na čas všichni cítíme nedostatek motivace pro rozhodující akce. Souhlasíte, že jste pravděpodobně také několikrát dostal do problémů, když se naplnil pocit osamělosti a zoufalství, a všechny negativní připomínky okolních svou vlastní cestu vnímáte velmi bolestivé. Takový stav je pro nás každý známý, takže není nutné předčasně porazit poplach.

(Zajímavosti)

Neznámé 15 způsobů, jak použít balzám na rty

Neznámé 15 způsobů, jak použít balzám na rty

Zajímavých faktů Tento balzám vynalezl chrání citlivou pokožku rtů před škodlivými faktory životního prostředí. Pomáhá pokožce udržet si přirozenou vlhkost, snižuje množství mrtvých buněk a vytváří ochrannou bariéru proti volným radikálům a destruktivní expozici slunce. Balzám má však mnohem více způsobů, než jak používat ochranu očí.

(Zajímavosti)