Nigérie zakázala obřízku klitorisu


Nigérie zakázala obřízku klitorisu

Zajímavá fakta Distortion klitoris obřízka, neboli „ženská obřízka“, jak se tomu říká v mnoha zemích - což je praxe, která zahrnuje částečné nebo úplné odstranění ženských pohlavních orgánů, včetně klitorisu.

V mnoha kulturách, zejména domorodé africká populace, aby tento brutální praxe od starověku, protože je to součást jejich víry a zvyků.

Díky úsilí Světové zdravotnické organizace v poslední době tato praxe bojovali a mnohé země a domorodé komunity ji zastavil, vzhledem k obrovské riziko pro ženy, které podstoupí tento bolestivý zákrok.

9. června 2015 Nigérie se stala 23. zemí v Africe, který zakázal obřízku klitorisu u žen.

Tato zpráva je určena pro ty, kteří bojují proti této praxi, protože Nigérie je nejlidnatější zemí v Africe velmi důležité. Podle odhadů žijí 20 milionů žen a dívek.

Jedná se o důležitý krok k úplnému vymýcení nechutné praktiky, které bohužel stále existuje ve 29 zemích v Africe a Asii.

Co je to obřízkáni klitorisu?

Tento zvyk platí pro dívky ve věku od 8 do 14 let. jejich matky doprovázet je ve staré temné místnosti, kde nejsou splněny zdravotní normy. Tam žena, která bude provádět obřízku, čeká ve tmě se svými noži a žiletky k provedení tohoto hrozného postupu, což může trvat až 15 minut.

Uvnitř tmavé místnosti, kterou považuje za genitálie a skoro slepý dívka pomocí malého nože nebo jiné ostré předměty, začne zcela nebo částečně odříznut klitoris a stydké pysky.

Za těchto okolností, a to bez jakékoliv anestezie nebo řádnou hygienu, žena ochromující dívka, která křičí a pláče z hrozných bolestech je způsobuje. Místnost prolévat krev a způsobit bolest, zatímco mimo rodinu oslavovat skutečnost, že ona je připravena stát se ženou.

Je-li tento „postup“ dokončil, spusťte vyhledávání pro člověka, který bude dávat dobré věno výměnou za pannu, který je nyní považován za „žena.“ K tomu dochází, když se dívka podaří přežít všechna rizika, která doprovázejí zmrzačení těla, která hraje důležitou roli u žen.

Mnoho mladých dívek umírá na krvácení nebo neurogenního šoku způsobeného silné bolesti a zranění. Další umírá strašným infekcí, které nevyhnutelně vznikají v důsledku nedostatku jakékoli řádné kanalizace.

Z tohoto důvodu, že Světová zdravotnická organizace již řadu let oficiálně odsoudil praktiky mrzačení ženských pohlavních řezání protože nemá žádnou lékařskou nezbytnost, a to obvyklezapojené třetí strany o zbavení ženy sexuální rozkoše v životě. Navíc

, klitorisu obřízka vyvolává vážné následky žen a dívek, jako je krvácení, problémy s močením, cysty, infekce, neplodnosti a komplikace v průběhu porodu.

skandál se předpokládá, že každá minuta 4 dívek ve věku do 15 let jsou oběťmi obřízku klitorisu. Podle nevládních organizací se počet zraněných žen je více než 137 milionů, i přes četné protesty a neustálém boji za zrušení tohoto hrozného praxe.

Nejhorší na tom je, že tato praxe je stále povoleno v 29 zemích v Africe a Asii, a do roku 2030 86 milionů dívek mohou trpět klitorisu obřízky.

Přestože zákon zakazuje praxi v mnoha zemích, neznamená to, že to bylo zcela eliminováno. Navzdory zákonnému zákazu, mnohé kultury nadále nelegálně praktikují. Naštěstí

, stálou práci WHO a dalších mezinárodních organizací se zdravotnímipřináší výsledky, o čemž svědčí rozhodnutí Nigérie.

opravdu důležité říci lidem o zdravotních rizicích spojených s tímto hrozné praxe je stále provádí.

Beze změny domorodou kulturu a tradice, je třeba zvýšit povědomí a změnit myšlení o této praxi, že vyžádala tisíce životů a stále má bolesti.


Xanthelasmy: bílé skvrny kolem očí

Xanthelasmy: bílé skvrny kolem očí

Je možné, že jste nikdy neslyšeli o xanthelasmech. Jedná se o malé bílé skvrny, které se objevují kolem očí a pokud se s nimi nezačnou léčit, mohou se proměnit v velmi ošklivé benigní nádory. Akumulace malého tuku se vytváří kolem víček, slzného kanálu nebo face. Obvykle, když si člověk všimne takových skvrn v sobě, tato zpráva ji překvapila.

(Zajímavosti)

10 Varovné příznaky rakoviny prsu

10 Varovné příznaky rakoviny prsu

Zajímavosti Většina lidí ignorovat signály, které tělo pošle varovat, že něco není v pořádku. I když je pravda, že tam bude vždy zabývá výskytem některých příznaků, ale neměly by být zcela ignorovány, protože mohou být příznakem vážných zdravotních problémů. V případě odborníků rakoviny prsu na tom, že včasné odhalení je nejúčinnější způsob, jak snížit vliv nemoci a zvýšení šance na přežití.

(Zajímavosti)