Nigérie zakázala obřízku klitorisu


Nigérie zakázala obřízku klitorisu

Zajímavá fakta Distortion klitoris obřízka, neboli „ženská obřízka“, jak se tomu říká v mnoha zemích - což je praxe, která zahrnuje částečné nebo úplné odstranění ženských pohlavních orgánů, včetně klitorisu.

V mnoha kulturách, zejména domorodé africká populace, aby tento brutální praxe od starověku, protože je to součást jejich víry a zvyků.

Díky úsilí Světové zdravotnické organizace v poslední době tato praxe bojovali a mnohé země a domorodé komunity ji zastavil, vzhledem k obrovské riziko pro ženy, které podstoupí tento bolestivý zákrok.

9. června 2015 Nigérie se stala 23. zemí v Africe, který zakázal obřízku klitorisu u žen.

Tato zpráva je určena pro ty, kteří bojují proti této praxi, protože Nigérie je nejlidnatější zemí v Africe velmi důležité. Podle odhadů žijí 20 milionů žen a dívek.

Jedná se o důležitý krok k úplnému vymýcení nechutné praktiky, které bohužel stále existuje ve 29 zemích v Africe a Asii.

Co je to obřízkáni klitorisu?

Tento zvyk platí pro dívky ve věku od 8 do 14 let. jejich matky doprovázet je ve staré temné místnosti, kde nejsou splněny zdravotní normy. Tam žena, která bude provádět obřízku, čeká ve tmě se svými noži a žiletky k provedení tohoto hrozného postupu, což může trvat až 15 minut.

Uvnitř tmavé místnosti, kterou považuje za genitálie a skoro slepý dívka pomocí malého nože nebo jiné ostré předměty, začne zcela nebo částečně odříznut klitoris a stydké pysky.

Za těchto okolností, a to bez jakékoliv anestezie nebo řádnou hygienu, žena ochromující dívka, která křičí a pláče z hrozných bolestech je způsobuje. Místnost prolévat krev a způsobit bolest, zatímco mimo rodinu oslavovat skutečnost, že ona je připravena stát se ženou.

Je-li tento „postup“ dokončil, spusťte vyhledávání pro člověka, který bude dávat dobré věno výměnou za pannu, který je nyní považován za „žena.“ K tomu dochází, když se dívka podaří přežít všechna rizika, která doprovázejí zmrzačení těla, která hraje důležitou roli u žen.

Mnoho mladých dívek umírá na krvácení nebo neurogenního šoku způsobeného silné bolesti a zranění. Další umírá strašným infekcí, které nevyhnutelně vznikají v důsledku nedostatku jakékoli řádné kanalizace.

Z tohoto důvodu, že Světová zdravotnická organizace již řadu let oficiálně odsoudil praktiky mrzačení ženských pohlavních řezání protože nemá žádnou lékařskou nezbytnost, a to obvyklezapojené třetí strany o zbavení ženy sexuální rozkoše v životě. Navíc

, klitorisu obřízka vyvolává vážné následky žen a dívek, jako je krvácení, problémy s močením, cysty, infekce, neplodnosti a komplikace v průběhu porodu.

skandál se předpokládá, že každá minuta 4 dívek ve věku do 15 let jsou oběťmi obřízku klitorisu. Podle nevládních organizací se počet zraněných žen je více než 137 milionů, i přes četné protesty a neustálém boji za zrušení tohoto hrozného praxe.

Nejhorší na tom je, že tato praxe je stále povoleno v 29 zemích v Africe a Asii, a do roku 2030 86 milionů dívek mohou trpět klitorisu obřízky.

Přestože zákon zakazuje praxi v mnoha zemích, neznamená to, že to bylo zcela eliminováno. Navzdory zákonnému zákazu, mnohé kultury nadále nelegálně praktikují. Naštěstí

, stálou práci WHO a dalších mezinárodních organizací se zdravotnímipřináší výsledky, o čemž svědčí rozhodnutí Nigérie.

opravdu důležité říci lidem o zdravotních rizicích spojených s tímto hrozné praxe je stále provádí.

Beze změny domorodou kulturu a tradice, je třeba zvýšit povědomí a změnit myšlení o této praxi, že vyžádala tisíce životů a stále má bolesti.


5 Typů gynekologické rakoviny

5 Typů gynekologické rakoviny

Zajímavá fakta Pokud jde o gynekologické rakoviny, se týká 5 typů onemocnění, které postihuje děložního čípku, vaječníků, dělohy, pochvy a vulvy. Každý rok se tisíce žen na celém světě diagnostikováno s určitým typem rakoviny spojené s pohlavních orgánů. Přestože lék každý den pokračuje a nabízí veškeré nejlepší léčbu je prevence šetří nejvíce životů.

(Zajímavosti)

Co to svědí? Zajímavosti

Co to svědí? Zajímavosti

By si to uvědomovali, vy Chukhai různé části těla. Po přečtení těchto řádků samozřejmě začnete a věnujete více pozornosti. Svědění kůže nemusí nutně indikující poruchu, je přirozená reakce (po obdržení signálu z mozku) zmírnit nějaký smysl. Proč kůže svědí? V průměru máme 2 metrů čtverečních kůže, proto je největším orgánem těla.

(Zajímavosti)