Nezvyklé způsoby použití vaječné skořápky


Nezvyklé způsoby použití vaječné skořápky

Většina lidí prostě hodí vaječné skořápky do odpadků. Nicméně, může to být opravdu užitečné ve vašem každodenním životě. V tomto článku se podíváme na některé z nejúžasnějších aplikací vaječného skořápce.

Několik zajímavých skutečností o vaječné skořápce

Pokud hledáte vitaminový produkt přírodního původu, který je tělem snadno stravitelný, věnujte pozornost vaječnému skořápce. V obvyklém obalu, který odhodíme, obsahuje užitečnější vlastnosti než celý balík multivitamínů.

Vaječná skořápka se skládá z uhličitanu vápenatého, který se také vyskytuje v některých antacidách. Střední vajíčko obsahuje asi 750-800 mg vápníku.

Plášť je 9-12% celkové hmotnosti vajec. Na jeho povrchu jsou póry, které poskytují přístup k kyslíku ve středu vajíčka, stejně jako výnos vlhkosti a oxidu uhličitého venku.

Barva pláště vajec závisí na chovu kuřat. Bílé kuřata nesou vejce v bílém a hnědé kuřata jsou hnědé vejce.

Jak mohu použít vaječné skořápky?

Použití vaječné skořápky jako přirozeného obvazu

Membrána pláště vajec (lehce průhledná fólie uvnitř) se používá k vyléčení řezů a poškrábání. Takže, když to potřebujete, zkuste jej dát na místo.

Zlepšuje vůni kávy

Tento způsob, jak se zbavit kávy hořké chuti byl používán po mnoho staletí. Spočívá v tom, že během přípravy kávy v nápoji byl přidán vaječný skořápkový.

Chcete-li zlepšit chuť kávy, přidejte do krému nebo na mletou kávu ve filtru kávovar trochu nakrájené vaječné skořápky. Chuť bude znatelně měkčí, nebude to hořká, protože vápník neutralizuje kyselinu.

Navíc při přidání shellu klesne hloubka na dno Turků. Nejdůležitější věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že byste měli důkladně umýt skořápku a po vaření napnout kávu, aby se zabránilo požití částeček vaječných skořápků.

Vyděsit škůdce na zahradě

Taková plíseň, jako jsou hlemýždi a hlemýždi, nemůže cestovat přes ostré kusy vaječných skořápek, které by měly být posypány půdou. Tento jednoduchý způsob zachrání vaše stromy a květiny od těchto bytostí.

Vápník pro rajčata

Pokud máte zahradu, pravděpodobně jste již slyšeli o problému: nedostatek vápníku může ztratit rajčata, jako v tomto případě, závod neměl dost síly na podporu těžký ovoce.

's, proč zkušení zahradníci často dají skořápku vejce v půdě, kde se pěstovat rajčata pomoci vyrovnat se s problémem. Kulinářské

Mnozí lidé jedí skořápku, protože obsahuje velké množství vápníku. jíst, by měl být rozdrcen shell prášek a přidat do potravin, polévky, dezerty, omáčky, krémy, saláty, atd

Tato látka nebude mít vliv na chuť a kvalitu potravin, ale zlepšují zdraví vašich kostí. Složení skořápka téměř shoduje s lidským kostech a zubech.

Péče o stromků Pokud chcete mít krásnou zahradu a se teprve začíná učit zahradnictví radu přidejte vaječné skořápky do půdy, jako je tomu v případě rajčat.

shell Mix s kompostu nebo hnojiva do půdy. můžete jen posypeme vaječné skořápky na povrch půdy v zahradě či záhon mezi rostlinami.

do kuchyňského náčiní Pokuste se zachránit co nejvíce, stejně jako skořápky a dát je do mrazáku. Později, můžete je použít k čištění a ostření nožů mixéru a mixér. Stačí přidat vodu a vaječné skořápky mixéru běh.

léčbě průjmu u psů

Pokud váš pes snědl něco, co by se jíst trochu shell brousit a smícháme s huscheyu kávy. Přidejte několik lžiček potravin a psí průjem by měl zmizet během jednoho dne. Zdroj minerálů

skořápka je přirozeným zdrojem vápníku, který je pro správný vývoj a fungování těla velmi důležité. Jen část z vaječných skořápek vápníku je téměř úplně vstřebává do těla. Namočit

malý shell ve vodě s citrónovou šťávou po dobu několika týdnů. Směs se požadovaný v chladničce udržovat. měli přidat trochu vaječné skořápky do ovocných a zeleninových koktejlů. Shell bude poskytovat své tělo s dalšími minerály.

dekorace pro váš domov

Pokud hosteska po uvaření večeře skořápka zůstává, že bude nevyhnutelně spadnout do koše. Ale můžete ukázat fantazii a tento nežádoucí materiál je skvělá dekorace pro mnoho věcí.

Vejce mohou ozdobit vázy, rámy pro fotografie, kazety, kreslit obrazy nebo udělat krásný neobvyklý květináč.

Můžete také udělat různé dekorace z vaječné skořápky na Velikonoce nebo Vánoce. Musíte být trpěliví a být opatrní. To je skvělý způsob, jak děti bavit, stejně jako ideální způsob, jak trávit méně v této prázdninové sezóně.

Odstraňte zbytky potravin

Skartované vaječné skořápky - skvělý nástroj pro čištění kuchyňských předmětů. Například pokud chcete vyčistit dno nebo stěny pánve od zbytků potravin, které vysušily nebo dokonce spálily. Zkuste použít shell jako myčku.

Posilování nehtů

Narezte skořápku do prášku a trochu přidáme do laku na nehty. To posílí vaše nehty. Pokud se stanou křehkými nebo rostou velmi pomalu, pak je to dokonalý způsob, jak se s těmito problémy vyrovnat.

Zmenšete vzhled vrásek

Rozdrťte malou skořápku na prášek a přidejte trochu vody do misky na kostky ledu a zmrazte. Otřete kostkami ledu. Tento kosmetický postup pomůže zpomalit vzhled vrásek.

Použití jako výživná maska ​​

Důkladně skartujte skořápku v maltě. Smíchejte prášek se syrovou bílkovinou. Maska na obličeji. Tento postup učiní pokožku napjatou a zdravou.

Bělidlo oblečení

Bílé mušle má bělící účinek. Přejděte dobře, přilepte je do plátěného pytle a umístěte pračku do bubnu, když projdete bílým oděvem nebo prádlem. Místa zmizí a vaše bílé věci budou svítit bělostí.

Připravte svíčky

Když vaříte vajíčka, snažte se udržet celou skořápku. Pak můžete tento obal naplnit voskem ze svíčky. Vaření svíčky vlastním rukama je velmi jednoduché: musíte vložit útlak a nalijte vosk.

Když je vosk zmrzlý, vyjměte plášť: vaše svíčka je připravená. Takové vejce ve tvaru vejce budou vyzdobeny slavnostním stolem.


Tmavé skvrny v oblasti podpaží: 6 opravných prostředků, jak se je zbavit

Tmavé skvrny v oblasti podpaží: 6 opravných prostředků, jak se je zbavit

Buďte upřímní: mnozí z nás obtěžují tmavé skvrny v oblasti podpaží? Jsou vyráběny na pokožce v důsledku nadměrného používání deodorantů, nepřetržitého holení a slunečního světla. ◊ Navzdory skutečnosti, že to není vážný zdravotní problém, nikdo nemá rád tmavé skvrny. Mohli bychom zabránit tomu, abychom se cítili pohodlně v některých oděvech.

(Lidových opravné)

10 úžAsné výhody zeleného čaje užitečných přírodních prostředků

10 úžAsné výhody zeleného čaje užitečných přírodních prostředků

Existuje mnoho důvodů, které vysvětlují, proč zelený čaj je významnou součástí asijských kulturách po mnoho staletí. Tento nápoj je bohatá na antioxidanty a živiny, které mají nespočet výhod pro tělo, posilují imunitní systém a předcházet nemocem. Kromě toho víme, že zelený čaj vám pomůže zhubnout a prevenci chronických problémů, jako je rakovina.

(Lidových opravné)