Ne pěstovat poslušnost ze strachu, vychovávat dítě s láskou a vztahy Sex


Ne pěstovat poslušnost ze strachu, vychovávat dítě s láskou a vztahy Sex

jsme rozdíl od všeobecného přesvědčení, nekompromisní vzdělání není zárukou úspěchu. Poslušnost způsobená křikem a drsnými pravidly má za následek strach a nejistotu.

Zajímavé je, že dokonce i v našem jazyce jsou slova "poslušné a poslušné dítě" spojovány s něčím dobrým a většina rodin doufá a očekává, že jejich děti budou právě takhle.

Nicméně, občas v jemný syn nebo dcera leží nízké sebeúcty a neštěstí. Tolik zdi je postaveno kolem takového dítěte, že vnímá život nejen jako vězení.

Navíc se jim nedaří podniknout iniciativu, protože očekávají, že budou vždycky informováni, co mají dělat nebo ne.

Šťastné dítě vždy zkoumá, hraje, směje se a komunikuje. A strach a vážnost rozdělují křídla růstu a sebeúcty.

Takže když vybíráte výchovný styl pro vaše děti, zaměřte se na ně, který jim umožní vyrůst jako integrální a soběstačné osobnosti. Jeden, který jim umožní respektovat život v tomto světě, být spokojeni se sebou a dělat štěstí ostatním.

Chceme s vámi sdílet několik jednoduchých pokynů a tipů.

Omezení výchovy

Každý chce mít děti, které poslouchají, dělají to, co od nich očekáváme, a splňují stanovené standardy.

Možná vás bude zajímat: 5 chyb, které rodiče dělají při výchově dětí

Samozřejmě, že to přirozenou touhu, ale nezapomeňte, že toto chování by měl být harmonický k dítěti a životní prostředí.

Soulad musí projít jejich porozuměním.

 • Vaše dítě by mělo vědět, že ho očekáváte a proč uplatňujete určitá pravidla.
 • Dělám to, co o mou matku žádá, protože ví, co je pro mě nejlepší. Každý večer čistím hračky v mém pokoji tak, aby byly čisté. Nechci přerušit a poslouchat ostatní, projevovat jim takovou úctu.

Děti by se neměly řídit pravidly kvůli strachu z trestu. Behaviorismus (behaviorální psychologie) v takových situacích vždy nefunguje.

Pokud je dítě zvyklé na křik nebo výtku za nějakou chybu nebo špatné chování, pak se budou vyvíjet strach a hněv vůči svým rodičům.

Zvažte to podrobněji.

Narozené v strachu, děti roste nešťastně

Dřívější dětství - od jednoho měsíce do sedmi let. Všechno, co se děje v této době, je velmi důležité pro budoucí vývoj.

Další zajímavý článek: Léčebná síla objetí

 • Všichni rodiče chtějí, aby jejich potomci poslouchali jejich požadavky.
 • Pomáhá dětem zapojit se do rodiny a vytváří pro ni i bezpečné prostředí.

Mladá generace se však vždy snaží překonat obrys rámce, aby se ukázala ... stejně jako my všichni.

 • Pokud je odpovědí na každý krok pro omezení trest, výkřik nebo výčitka, pak dítě má 2 možné reakce.
 • Zvýší svůj hněv a pak se dokonce pokusí provokovat ještě víc, nebo se zavře.
 • V raném dětství je prostě nepřijatelné, aby dítě pocívalo strach každý den.
 • Strach zničí sebevědomí a způsobuje nadměrný stres pro mladý mozek, který je stále v procesu dozrávání.
 • Vychovávání založené na trestu dítěti vede ve všem na vnějším uznání. Díky vaší síle vyrůstá nejistý a nerozhodný muž.

Všichni, kteří prostřednictvím své rodiny znají svět skrze hranici strachu, jsou nešťastní.

"Pokud mě lidé, kteří mě nejvíc milují, děsí mě, pak se musím neustále bránit ve vnějším světě."

Vzdělávejte se s láskou a respektem.

 • Vzdělávání s úctou znamená vždy říct dítě, co od ní očekáváte. Současně byste ji měli povzbudit k tomu, abyste byli sami, abyste prozkoumali svět a ukázali, že je před vámi bezpečný.
 • učení s láskou odmítá potřebu křičet, všechno lze vysvětlit klidným a normálním tónem.
 • Pokud chcete milovat poslušnost, musíte poslouchat a slyšet dítě. Věnujte pozornost jejím myšlenkám a na základě toho proveďte své návrhy, vysvětlete a radujte.
 • Nesnažte se pěstovat perfektní děti. Chcete mít šťastné syny a dcery, kteří znají pravidla rodiny a společnosti, ve které žijeme.
 • Dítě musí mít právo hlasovat. Pokud se soustředíte na tresty a výčitky, poukazujete pouze na chyby, pak vyrostou člověka, který není schopen postavit se za sebe.
 • Namísto projevů nadměrné důslednosti špatného chování se snažte vysvětlit, co je špatně a jak by to bylo správné. Pamatujte si, že mnoho požadavků nebude dobré. Nechcete vyrůstat jako pokorné a uzavřené dítě.
 • Venujte pozornost talentům vašeho dítěte. Takže ve správnou chvíli, když potřebují obnovit sebe, svou důvěru nebo pocit štěstí, budou vědět, že mohou pomoci.

Naučte se "sjednotit" se svými dětmi, než je potrestat. Pokud rozumíte jejich potřebám, můžete jim lépe pomoci růst a růst.


3 Fráze, aby se znovu milovali za 3 minuty

3 Fráze, aby se znovu milovali za 3 minuty

Někdy dáváme sebevědomí do rukou ostatních. Zapomínáme na to, co si zasloužíme a na co si zasloužíme tolik, že se znovu nemůžeme milovat. Je pravda, že takový psychologický fenomén je zakořeněn v dětských a minulých zkušenostech, které formují naši osobnost. Musíte však pochopit, že když přijde o lásku k sobě, je třeba věnovat pozornost každému dni.

(Sex a vztahy)

Formy emočního zneužívání, které nepoznáme vždycky

Formy emočního zneužívání, které nepoznáme vždycky

Emocionální násilí opouští hluboké stopy. I když nebudete vidět žádné rány nebo léze na kůži, to záludný vliv na psychiku člověka a trvat dlouhou dobu, aby ho všimnout. Lidé, kteří znají různé formy emočního zneužívání z vlastních zkušeností, obvykle potřebují spoustu času, aby se vrátili do normálu a přizpůsobili svůj život.

(Sex a vztahy)