Nedotýkejte se těchto 4 částí těla bez mytí rukou


Nedotýkejte se těchto 4 částí těla bez mytí rukou

Jako dítě vaše matka zřejmě vyvinula veškeré úsilí, aby vás naučila osobní hygienu. Ruční mytí je jedním z nejdůležitějších návyků.

Důvodem je, že během dne se dotýkáme mnoha věcí, které jsou plné bakterií.

Pokud nemáte dobrou hygienu, bakterie se hromadí ve vašich rukou a mohou snadno ohrozit vaše zdraví, pokud si nejste opatrní.

Které části těla se nemohou dotknout špinavých rukou? Co se stane, když to uděláte?

Tady to budeme diskutovat.

Proč je tak důležité umýt ruce?

15. prosince UNICEF vyhlásil Mezinárodní den mytí rukou. Tato iniciativa byla zahájena s myšlenkou na povědomí o důležitosti mytí rukou.

Organizace zdůraznila, že existuje mnoho nemocí, které jsou přenášeny dotykem na některé části těla, když se neprovádí správná hygiena.

Možná si myslíte, že máte nejlepší hygienu a neriskujete, protože se nedostáváte do styku s toxickými produkty. Ale zeptejte se sami sebe, zda je vše, co se dotknete, opravdu čisté. Pokud používáte svůj počítač každý den, pak můžete projít bakteriemi mezi klíči, obrazovku a ústa. Nemyslete si, že pokud je vaše kancelář "čistá", není problém.

Všechny druhy mikrobů jsou přenášeny vzduchem,

a to nemůžete ovládat. 1. Oči

Vize jsou jedním z nejcennějších pocitů, které máme, a z tohoto důvodu mohou být oční infekce velmi otravné.

Obvykle se dotýkáme očí, když je ztratíme, abychom odstranili řasy nebo některé laloky. Nicméně,

dotýkání se očí špinavými rukama může způsobit vážné infekce. Z větší části se dotýkáme oka, aniž bychom to věděli.

Zde jsou některá doporučení, která byste měli vždy dodržovat:

Před dotykem očí si umyjte ruce.

  • Použijte šátek nebo papírový ručník, pokud potřebujete vysušit slzy nebo odstranit řasy.
  • Zabraňte vnikání cizích předmětů.
  • Péče o kontaktní čočky

Nikdy se nedotýkejte očí přímo rukou, pokud jste je neprovinili neutrálním mýdlem a vodou.

  • Doporučujeme velmi dobře naučit se, jak odstranit čočky.
  • Požádejte očního lékaře, aby vás učil, abyste je správně odstranil a odstranil. Nečistěte oči z jakéhokoli důvodu, protože jsou velmi citlivé a mohou být snadno poškozeny.
  • Často lidé se po pracovním dni tak unaveni, že chtějí okamžitě odstranit kontaktní čočky. To byste neměli dělat za neoprávněných rukou za žádných okolností.

To je důležité, protože kapalina, kterou používáme pro kontaktní čočky, nevylučuje všechny mikroby, ale pouze ty, které jsou na povrchu.

Když si umyjete ruce pro odstranění kontaktních čoček, je důležité použít

neutrální mýdlo a teplou vodu. Tekuté mýdla mají tendenci opustit film složený z chemikálií. To může zanechat značku na objektivu. Následně se tento zbytek hromadí a čočky neslouží tak dlouho, dokud mají.

2. Intimní části těla

Samozřejmě, že je to velmi soukromá oblast, a je velmi důležité, než se jí dotknete, ujistěte se, že vaše ruce jsou čisté.

Vlečení do těchto částí těla špinavými rukama může dovolit mikrobům způsobit různé infekce.

Tato stránka je již vlhká a má vlastní ekosystém.

Kontakt s jinými bakteriemi může způsobit vážné problémy. Velmi častou chybou, kterou ženy způsobují, je umývání intimních částí těla mýdlem, vodou a vaginálními čisticími prostředky.

Doporučujeme omezit používání mýdla a vody na minimum a zcela se vyhnout použití vaginálních čisticích prostředků.

3. Uši

Jedna část těla, která by se nikdy neměla dotýkat rukou (nebo škrábanců) - uprostřed uší. To může způsobit poškození a později se mohou nakazit.

Za prvé,

nezapomeňte, že ucho obsahuje vosk, který slouží k zablokování bakterií. Nepokoušejte se odstranit veškerý vosk, který je uvnitř ucha. Pokud máte pocit, že máte příliš mnoho slzného síra, poraďte se s otolaryngologem - lékařem, který se specializuje v této oblasti.

Lékař vám pomůže odstranit přebytečný vosk bez problémů as pomocí bezpečných metod.

4. Tváře

Zkuste se nedotýkat obličeje. Víme, že lidé to téměř vždy dělají nedobrovolně, ale snaží se naučit, jak se tomu vyhnout co nejvíce.

Existuje několik důvodů.

Dotykem na obličej přenesete pozůstatky nečistot z ruky do obličeje. Pokud máte špatnou hygienu,

póry pokožky se mohou snadno znečistit. To způsobuje vzhled akné a červených skvrn na pokožce. Jediný čas, kdy se dotknete obličeje, je to, když jej umyjete a poté, co si umyjete ruce.

Jak můžete vidět, dotknutí se různých částí těla špinavými rukama může způsobit jak malé, tak velké problémy.

Vezměte si na vědomí a

již neděláte chyby.


Tipů pro správné skladování avokádo

Tipů pro správné skladování avokádo

Curiosity Pokud nebudeme používat celé ovoce, musíte se naučit, jak uložit avokádo. Můžete například posypat zbytkem citrónovou šťávou nebo olivovým olejem, aby nedošlo ke znehodnocení. Avokádo je jeden z nejvíce všestranných produktů. Lidé si to vychutnávají v receptech, samostatně nebo jako bramborová kaše.

(Zajímavosti)

9 Známky toho, že toxiny způsobit otravu jater

9 Známky toho, že toxiny způsobit otravu jater

Zajímavých faktů játra - jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla, druhý největší po kůži, který je zodpovědný za základní funkce zdravotních zdorov'ya.Kozhnoho den jater filtruje krev a odstraňuje toxiny a buňky, které již tělo nepotřebují. Je také zodpovědná za syntézu sacharidů a tuků. Také akumuluje vitamíny A, D, E, K, které jsou nezbytné pro udržení dobré fyzické a duševní energie.

(Zajímavosti)