Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta


Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta

Znovu a znovu, varují experti o návyky, které mohou narušovat kvalitu spánku, včetně opožděného večeři, sledování televizespaním a používat notebook nebo smartphone v posteli. Většina lidí ignoruje tyto faktory, ale změny v biologických hodinách mohou mít vážné důsledky.

Nedostatek spánku a poruchy spánku mohou ovlivnit tělesné a duševní zdraví. Navíc, nedávná studie zjistila, že nedostatek spánku a dalších zdravotních problémů může způsobit vývoj mozkových abnormalit podobných těm, které se vyskytují u pacientů s demencí.

Tento objev byl učiněn skupinou výzkumníků na Havaji, které shromažďují údaje o 167 lidí ve věku 84 let, kteří byli sledováni, dokud nezemřou v průměru do šesti let.

posmrtná část zaměřenou na mozku při hledání malých výdutí nebo změny v mozkové tkáni, které se vyskytují častěji u lidí, kteří spí špatně, protože faktorů, jako je spánkové apnoe a rozedma plic. Studie ukázala, že lidé se změnami v mozkové tkáni měli také nízkou hladinu kyslíku v krvi spojenou s nástupem demence.

Nízké hladiny kyslíku spojená s abnormalitami mozku

Výsledky byly založeny na skutečnosti, že anomálie mozku často u lidí s poruchami spánku a nízké hladiny kyslíku v krvi.


V konečné analýze, vědci zjistili, že pacienti, kteří měli mezi 77% a 99% spánkového cyklu s nízkou úrovní kyslíku byly 4 krát větší pravděpodobnost vzniku poškození mozku.

Došli k závěru, že lidé s nízkými hladinami kyslíku během spánku je větší pravděpodobnost, že trpí mozkové abnormality podobné demence.

Vedoucí výzkumu, dr Rebecca P. Gelber (Hawaii), uvedl, že výsledky ukázaly, že nízké hladiny kyslíku a problémy se spánkem může způsobit poškození mozku a demence.

Uznává, že je zapotřebí dalšího výzkumu propojit problémy se spánkem s demencí, ale tyto výsledky jsou velmi zajímavé, a to zejména s ohledem na skutečnost, že počet lidí s problémy se spánkem se v posledních letech zvyšuje.

Jejich studie byla zveřejněna v lékařském časopise Journal of American Academy of Neurology

s názvem „Jak mozkové léze při pitvě se polysomnography před smrtí“ a obsahuje důležité informace o době trváníspánku, nasycení krve kyslíkem a přítomností apnoe během spát Co způsobuje nízkou krevní kyslík?

Podle odborníků je nízká hladina kyslíku v krvi může být způsobena následujícími faktory:

chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

  • anémie s syndrom akutní respirační tísně (ARDS)
  • fibróza
  • vrozenou srdeční
  • emfyzém
  • Jak můžete zvýšit hladinu kyslíku v krve?

Chcete-li zvýšit hladinu kyslíku v krvi, měla dodržovat dietu s vysokým obsahem vlákniny a se zdravou množství ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na draslík, hořčík a vitamin C. Mezi nejlepších možností: banánu

  • celer a petržel, zelí, špenát
  • citrusové plody okurky
  • brokolice, zelené jablko brusinka
  • také důležité snížit příjem sodíku, vyhnout se tuk, cukr a zpracované potraviny. Je třeba naslouchat doporučení lékařů o problémech se spánkem, které mohou rovněž ovlivnit váš mozek a mají jiné negativní účinky, včetně nízké nálady, únava, obtížné soustředění, stres a další.


7 Potraviny, které by nikdy neměly být v teple

7 Potraviny, které by nikdy neměly být v teple

Domácí Zajímavosti budete s největší pravděpodobností řídit pravidly nekazí jídlo zadarmo. Každý den se hodí produkty, zatímco v jiných částech světa lidé hladoví a nedostávají dostatek jídla. Vždy doporučujeme, abyste v chladničce udržovali potraviny a zahřejte je, abyste se vyhnuli tomu, že byste je mohli vložit do koše.

(Zajímavosti)

8 Náznaky možných zažívacích potíží

8 Náznaky možných zažívacích potíží

Zajímavá fakta Když se trávicí systém nefunguje na optimální úrovni, může být přetížena toxiny. A ona vám o tom sdělí, i když někdy je to velmi tenký náznak. Břicho - velmi inteligentní tělo, které je do určité míry odpovědné za péči o zdraví všech vnitřních funkcí. Je to o rovnováze a o vědomém výběru živin, pokud jde o zdraví trávicího systému.

(Zajímavosti)