Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta


Nedostatek spánku způsobuje demenci Zajímavá fakta

Znovu a znovu, varují experti o návyky, které mohou narušovat kvalitu spánku, včetně opožděného večeři, sledování televizespaním a používat notebook nebo smartphone v posteli. Většina lidí ignoruje tyto faktory, ale změny v biologických hodinách mohou mít vážné důsledky.

Nedostatek spánku a poruchy spánku mohou ovlivnit tělesné a duševní zdraví. Navíc, nedávná studie zjistila, že nedostatek spánku a dalších zdravotních problémů může způsobit vývoj mozkových abnormalit podobných těm, které se vyskytují u pacientů s demencí.

Tento objev byl učiněn skupinou výzkumníků na Havaji, které shromažďují údaje o 167 lidí ve věku 84 let, kteří byli sledováni, dokud nezemřou v průměru do šesti let.

posmrtná část zaměřenou na mozku při hledání malých výdutí nebo změny v mozkové tkáni, které se vyskytují častěji u lidí, kteří spí špatně, protože faktorů, jako je spánkové apnoe a rozedma plic. Studie ukázala, že lidé se změnami v mozkové tkáni měli také nízkou hladinu kyslíku v krvi spojenou s nástupem demence.

Nízké hladiny kyslíku spojená s abnormalitami mozku

Výsledky byly založeny na skutečnosti, že anomálie mozku často u lidí s poruchami spánku a nízké hladiny kyslíku v krvi.


V konečné analýze, vědci zjistili, že pacienti, kteří měli mezi 77% a 99% spánkového cyklu s nízkou úrovní kyslíku byly 4 krát větší pravděpodobnost vzniku poškození mozku.

Došli k závěru, že lidé s nízkými hladinami kyslíku během spánku je větší pravděpodobnost, že trpí mozkové abnormality podobné demence.

Vedoucí výzkumu, dr Rebecca P. Gelber (Hawaii), uvedl, že výsledky ukázaly, že nízké hladiny kyslíku a problémy se spánkem může způsobit poškození mozku a demence.

Uznává, že je zapotřebí dalšího výzkumu propojit problémy se spánkem s demencí, ale tyto výsledky jsou velmi zajímavé, a to zejména s ohledem na skutečnost, že počet lidí s problémy se spánkem se v posledních letech zvyšuje.

Jejich studie byla zveřejněna v lékařském časopise Journal of American Academy of Neurology

s názvem „Jak mozkové léze při pitvě se polysomnography před smrtí“ a obsahuje důležité informace o době trváníspánku, nasycení krve kyslíkem a přítomností apnoe během spát Co způsobuje nízkou krevní kyslík?

Podle odborníků je nízká hladina kyslíku v krvi může být způsobena následujícími faktory:

chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

  • anémie s syndrom akutní respirační tísně (ARDS)
  • fibróza
  • vrozenou srdeční
  • emfyzém
  • Jak můžete zvýšit hladinu kyslíku v krve?

Chcete-li zvýšit hladinu kyslíku v krvi, měla dodržovat dietu s vysokým obsahem vlákniny a se zdravou množství ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na draslík, hořčík a vitamin C. Mezi nejlepších možností: banánu

  • celer a petržel, zelí, špenát
  • citrusové plody okurky
  • brokolice, zelené jablko brusinka
  • také důležité snížit příjem sodíku, vyhnout se tuk, cukr a zpracované potraviny. Je třeba naslouchat doporučení lékařů o problémech se spánkem, které mohou rovněž ovlivnit váš mozek a mají jiné negativní účinky, včetně nízké nálady, únava, obtížné soustředění, stres a další.


8 Návyků, které mohou vést k depresi

8 Návyků, které mohou vést k depresi

Zajímavosti Víte, že každodenní návyky, jako je dodržování určitého diety, cvičení, kontaktu s přírodou, dýchání a dokonce i vaší mysli může mít vliv na zdraví a nakonec i způsobit depresi? faktory Deprese může být hodně, takže pokud jste již změnit některé každodenní návyky v krátkém časovém úseku všimnete zlepšení.

(Zajímavosti)

Ještě aromatické vlastním WC tablety domácí

Ještě aromatické vlastním WC tablety domácí

Zajímavosti Tyto aromatické toaletní pilulka je efektivní a hospodárné řešení zápach na toaletách, díky němu Koupelna je čistá a svěží. Pokud máte rádi přírodní prostředky, které můžete udělat doma, přinášejí malou představivost, trpělivost a pozornost, tyto malé pilulky pomohou čistit a dezinfikovat toaletu klempířské práce.

(Zajímavosti)