Incredible novinky: Afrika nakonec vzdal ženskou obřízku


Incredible novinky: Afrika nakonec vzdal ženskou obřízku

Zajímavá fakta novinku, která ochotně se s vámi podělit: Africa odmítl ženskou obřízku. ❑ V srpnu se Panafrický parlament nakonec dohodl a rozhodl se zakázat tento tragický a diskriminační rituál.

Nedávno nám bylo řečeno, že některé země, včetně Nigérie, již začaly tento problém řešit a začaly potrestat takový obřad.

První zrnka dává semínko a doufám, že získá ještě větší podporu při řešení tohoto problému.

Panafrickému parlamentu, která se koná v Jižní Africe,

rozhodla převzít kontrolu, aby prošetřila a konečně zastavit tu hrůzu, která je podle UNICEF, které jsou postiženy asi 200 milionů žen. V tomto článku budeme hovořit o tom podrobněji.

Ženská obřízka - hrůza s extrémně velkým počtem obětí

Tento problém je neodmyslitelný nejen u afrických národů. Odstranění klitorisu se praktikuje ve většině muslimských zemí Asie.

Obřad se provádí zejména v kurdských komunitách, v Afghánistánu, Tádžikistánu, Bruneji, Malajsii a Indonésii. Kromě toho se v těchto zemích provádí nejobvyklejší druh obřízky.

Dělají infiltraci, která zahrnuje odstranění klitorisu a pysků.

zajímavé čtení: 3 dospívající vzdělávací strategie

Rozhodně jsme si uvědomili, že bitva ještě není vyhrát, ale alespoň pro tuto chvíli, že podepsala smlouvu s úmyslem nakonec přijmout zákon, Afrika učinil obrovský krok směrem k vyřešení tohoto problému.

V současné době je to jen

návrh, který ještě není zapsán v právním dokumentu. Nicméně, jak jsme již řekli, je to stále významný úspěch a krok k zastavení hrůzy, z níž tolik žen utrpělo.

Není to obřad, je to porušení lidských práv

Ženská obřízka je součástí procesního průvodu dívky v plodném věku.

Předpokládá se, že tato praxe pochází ze starověkého Egypta, i když má rituál kořeny v Asii, Evropě, Oceánii a dokonce i Americe.

 • Takže i když je rituál nyní spojován s islámem,
 • v minulosti to bylo také neodmyslitelné v animistické kultuře, islámu, křesťanství a judaismu. Bez ohledu na jeho původ je to hrubý rituál. Jeho cílem je především zbavit ženy pocitu spokojenosti.
 • Metoda obřízky neprochází od pradávna významnými změnami. Klitor je odstraněn pomocí skla, nože nebo žiletky.
 • Hygienické a hygienické podmínky jsou velmi minimální. Proto je riziko infekce extrémně vysoké. Tento rituál způsobil mnoho úmrtí.

Všechno to přináší rezonující závěry. Ženská obřízka není rituální praxí, ale porušení lidských práv. Je to obskurní a divoký čin, který postihuje miliony dívek, někdy dokonce ještě před dosažením věku pěti let.

Smlouva a světlo naděje

Afrika řekla "NE" ženské obřízce a tato zpráva se rozléhá po celém světě. Zvažte tuto událost podrobněji.

Dohoda se konala po nesčetných diskusích o Úmluvě o odstranění všech forem diskriminace žen (CEDAW) za účasti všech sociálních a politických sil na kontinentu.

 • Vše se stalo s podporou Fondu OSN pro populace (UNFP).
 • V důsledku toho byl dohodnut akční plán.
 • Zahájit provádění mechanismu akčního plánu, 250 podpisů
 • zástupců Panafrického parlamentu. Je nutné vytvořit koordinační kanály s vnitrostátními a místními orgány. Například zdravotnické oddělení bude vyžadovat, aby rodiny podepsaly potvrzení, že své dcery nevystaví obřízkovým obřadům.
 • Téměř 90% všech rituálních činů na kontinentu se uskutečňuje v zemích jako Egypt, Súdán, Eritrea, Džibutsko, Etiopie a Somálsko. Cílem je zvýšit povědomí o problému a změnit mysl lidí.
 • Tento obtížný boj trvá hodně času a úsilí

Účelem této dohody je dosáhnout stejných výsledků, které byly dosaženy v Nigérii. Tito signatáři si uvědomují, že to bude velmi náročný úkol.

V některých zemích, například v Guineji, ◊ navzdory odmítnutí obřezání žen obřad stále drží. Populace má pro to jasné důvody.

Mnoho žen a mužů věří, že tento rituál je předpokladem k tomu, aby byl členem komunity. Cvičení a tradice jsou součástí složité společenské reality s dlouhou historií. ○ Navzdory všem obtížím humanitární organizace tvrdí, že

 • změna vědomí již začala.
 • Nyní pozitivní změny v řešení tohoto problému dávají důvod k naději, že po několika desetiletích bude ženská obřízka nakonec odstraněna.

No ... věř a doufáme!


19 Tvůrčích způsobů, jak znovu použít plechovky

19 Tvůrčích způsobů, jak znovu použít plechovky

Recyklace se stala jedním z nejlepších návyků ke snížení nadměrného odpadu. Ačkoli jsme zvyklí na to, že některé materiály odkazujeme na "odpad", můžete recyklovat plechovky pro opakované použití různými způsoby. Ačkoli někteří lidé si stále neuvědomují, jak důležitá je, lidé, kteří do velké míry recyklují , přispívají ke snížení množství odpadků, které škodí životnímu prostředí.

(Zajímavosti)

Proč se probouzíte třetí noc?

Proč se probouzíte třetí noc?

Ve skutečnosti se mnoho lidí probudí o třetí noci nebo o něco později. Toto není mystická nebo nadpřirozená jev, ale velmi častým problémem v důsledku poruchy spánku související s úzkostí. Tento jev by však měl být podrobně vysvětlen, abyste mu lépe porozuměli a odolali mu. Lezení v těchto ranních hodinách ráno a neschopnost usnout může být velmi vážným problémem, pokud dojde během několika dní.

(Zajímavosti)