Negativní emoce má své „výhody“


Negativní emoce má své „výhody“

Zajímavá fakta Učíme se od dětství, žepřináší jen bolest, frustrace, úzkost, strach, stres, slzy a řadu dalších špatných pocitů.

Ale je to pravda? Je negativní emoce tak strašná, jak se nám to zdá?

Musíme být šťastní po celou dobu?

Existuje určitá domněnka, že člověk musí vždycky cítit radost, aby se spokojil se svým životem. Ale je to nepřirozené! Jsou všichni šťastní po celou dobu? Když celá existence je bez mráčku, není místo pro negativní emoce.

Dokonce i když jsme spokojeni se životem, stále procházíme ponurými obdobími. Z nějakého důvodu většina lidí považuje za špatné, ale ve skutečnosti to není. Navíc, negativní emoce jsou dokonce potřeba.

Pokud si představujete svět, kde jsou všichni vždy šťastní, pak bychom čelili dalšímu problému. Byly chvíle, kdy bychom nemohli pochopit, zda děláme všechno správné nebo naopak.

Nemusíme být vždycky šťastní. Místo toho je třeba se naučit vnímat jejich emoci, bez ohledu na to, zda jsou pozitivní nebo negativní. Velkým problémem je to, že máme tendenci odmítat a uniknout těm nepříjemným emocím, protože nás vyděsili.

Ujišťujeme, že to nemělo být provedeno, protože jak uvidíme, mají své výhody. Otázkou je, že když se setkáváme s negativními emocemi, cítíme se špatně, takže jsme dospěli k závěru, že je to špatné!

Ve skutečnosti uvolňujeme jeden důležitý aspekt: ​​ jen prochází nepříjemnými pocity a činí nás lidskou.

Opravdu negativní emoce

Hlouběji do tohoto tématu musíme být vědomi a schopni rozlišovat mezi "normálními" emocemi od skutečných negativních.

Někdy jsme pod vlivem pocitů, které vnímáme jako špatné a které nechtějí být propuštěny z naší kontroly. V tomto článku se podíváme na některé z těchto „negativní“ emoce, které jsou ve skutečnosti normální, ale existuje nebezpečí, že by mohly být začátek mnohem vážnější a nebezpečných pocitů a stavů.

Úzkost a úzkost

Obavy jsou naprosto normální emoce, vůbec to není negativní.

Toto je pocit, který nastává, když děláme něco lhostejného, ​​když se v životě stane něco důležitého. Máme také strach, když musíme rozhodnout a mít pochybnosti o jeho správnosti.

Problém začíná již v okamžiku, kdy obavy zmizí z kontroly a roste do něčeho jiného - úzkosti. V tomto stavu úzkosti již nemůžeme najít řešení jejich problémů

, myslíme si, že dělá něco špatného. To zase působí špatně na naše reakce a činy.Někdy se lidé obávají, že jejich porucha nestojí za to, a to způsobuje velké obavy.

smutek a smutek deprese

- zcela normální stav,

protože všichni jsou melancholické dny nebo období zvýšené citlivosti. Nicméně, co se stane, když je období bolesti delší dobu zdrženo? Nebo ještě hůře, co se stane, když nám něco

zasáhne tak, že ztratíme sebevědomí nebo spustit podceňovat sám sebe? Ano ... pak k nám přichází deprese.

naštvaný na sebe a pocit viny

ocitáme nespokojený, když chtěli něco udělat jeden po druhém, ale pak se něco pokazí. Nebo se často stává, že jsme na sobě naštvaní kvůli tomu, že někomu někdo vyslovil. Přesto je to jeden z nich, aby se rozhněvali, ale viny jsem si zcela jiný.

Pocit viny - to je jen opravdu negativní emoce.

Pokud hněv zkušeností pomáhá analyzovat a vyvodit závěry, self-odsouzení z nás dělá více nejistou a začneme ho podceňovat. Je třeba si uvědomit, že nadměrná obvinění nevedou k ničemu dobrému.

Podráždění a vztek

Nespokojenost je normální emocí. Ve skutečnosti je to jen přirozená reakce na to, co se nám nelíbí. Je však třeba probudit

ostražití k podráždění přerostla hněvu, protože tak jsme znehodnotit jinou osobu. Navíc, jestliže některé podráždění dokonce pomáhá zbavit se nadměrného stresu, hněv způsobuje spoustu emočního a duševního stresu.

Jak můžete vidět, mnoho

běžné a normální emoce může proměnit v opravdu negativních a nebezpečných podmínkách jen proto, že nevíme, jak se s nimi vypořádat. Kromě toho lidé často zaměňují různé pocity, jako je nespokojenost a hněv nebo zármutek s depresí. Tak se ukazuje, že ty emoce, které můžeme považovat za negativní, jsou ve skutečnosti zcela přirozené a nezbytné. Je těžké si dokonce představit, že bychom se o něco nestarali nebo nikdy necítili smutek. Pro nás by v životě vůbec nebylo nic důležitého?

Nyní jsme viděli, že stačí přehodnotit vaše vnímání negativních emocí a naučit se, jak je správně vnímat.


Nevyhazujte krabici s vejci

Nevyhazujte krabici s vejci

Zajímavá fakta Recyklace se stala důležitou součástí domácnosti, protože to je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak snížit množství odpadu, který znečišťuje životní prostředí. Mnoho lidí dnes už ví, že existuje mnoho věcí, které mohou být také znovu použity, pokud použijete malou kreativitu. V dnešním článku se chceme soustředit na balení vajec nebo krabice, jejichž materiál usnadňuje tvorbu užitečných a dekorativních předmětů.

(Zajímavosti)

Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Tato metoda může odhalit rakovinu žaludku jen dvě hodiny

Rakovina Zajímavá fakta Žaludek je pátým nejčastějším zhoubným nádorem na světě. I když odborníci nevědí, co způsobuje tento typ rakoviny, oni věří, že klíčem k účinnému potírání - schopnost rozpoznat, že brzy stadiyah.Nayskladnishe, že pacienti mají často příznaky vnímána jako součást normálního života.

(Zajímavosti)