Nebezpečí používání konzervovaných potravin


Nebezpečí používání konzervovaných potravin

Zajímavá fakta velké množství potravinářských výrobků prodávaných v supermarketech v podobě konzerv. Zdá se, že je to normální a není škodlivé. Nicméně, některé studie ukazují, že tento materiál produkuje toxické látky škodlivé pro zdraví. Můžete se dozvědět o nebezpečích konzumace potravin v našem článku.

plechovky mají speciální povrchovou úpravou, která produkuje pryskyřice obsahující bisfenol A. Není nutné si pamatovat název látky, ale být vědomi toho, že se hromadí v těle a má škodlivé účinky. Studie Harvard University ukázaly, že lidé, kteří jedli konzervovaná polévku po dobu pěti po sobě následujících dnů byla spousta bisfenolu A v moči. Při provádění výzkumu pro příštích pět dní bez spotřeby konzervovaných polévek, zjištěná látka nebyla.

Je toxický bisfenol?

Bisfenol A (BPA) je studován mnoha vědci. Zveřejnění časopisu „Medical Association“ znamená, že tato složka se používá pro výrobu plastových pryskyřic a plechovek. SvIT způsobilo, že vědciUnited zápasů, Shože u kojenců, dětí a plody nalezenoHigh ing th en b BPA.

Kanada se stala první zemí na světě, která ohlásila tuto látku toxickou. Za ním byl v Evropské unii, kde to bylo zakázáno používat tento produkt při výrobě kojeneckých lahví. Nicméně, BPA pryskyřice , ale je ještě použit při výrobě jiné produkty, například pro potahování kovůplechovky skladování jíst a píta.

stále není dostatek důkazů k prokázání škodlivé účinky bisfenolu hromadění v těle. Cvičení u zvířat vykazují alarmující výsledky. Například, to bylo hlásil, že bisfenol vyvolat endokrinní poruchy, což znamená, že může pracovat rozladzhuvaty hormonální systém. To platícukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a obezity.

Takže problém není ani tak o to, co se plechovky (i když je třeba také věnovat pozornost), stejně jako INTERACT produkty a bisfenol A. Prostřednictvím některých experimentech vědci, aby všechny, , aby se odstranilyBPA konzervovaných potravin nebo neumožňují prodej potravina v bankách, které obsahují BPA.

Nebezpečí konzervovaných potravin

Kromě plechovek je BPA obsažena v plastových a vakuových obalech pro skladování potravin. „Zbaven této látky“ pouze na obaly nebo nádoby ze skla nebo papíru (pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak změnit chuť jídla, v závislosti na tom, jak se balí?)

syntetických chemických produktů, které jsou používány pro balení, skladování a zpracování jídloa - to tichéničení nepřátel. Nikdo neví, co obsahují a jak ovlivňují vaše zdraví (nebo zdraví vaší rodiny). Většina těchto složek nemá žádný vliv, takže jsou bez problémů filtrována do jídla.

Lidé, kteří jedí hodně konzerv jsou náchylnější k nám již bylo zmíněno látky, které mohou způsobit obezitu, hormonální změny, problémy se srdcem a diabetes.

Ve skutečnosti existuje jen málo spolehlivých informací o této problematice, a málo je známo o nejdůležitějších procesů v těle způsobených látky obsažené v materiálu pro výrobu plechovek. Aleprávě potvrdil, že banky mají „populární“ toxické látky, jako je například , formaldehyd, která je známá mezi vědci jako karcinogen. Je také v plastových lahvích (v menších množstvích). Nebezpečí

konzervovaný tuňák není pochyb o tom, že konzervovaný tuňák je jednou z nejčastěji používaných produktů, protože není potřebné k přípravě a mohou být přidány do jakékoliv recept. Užitečné vlastnosti ryby (obsahujících omega-3 mastných kyselin a fosforu) jsou ztraceny, protože rtuti, která je v plechovkách. Mercury

- metal je toxickáth akci, stejněje díky poškození nervů První systém. Kromě toho, že je v plechovkách, je také zjištěn ve vodách v oblastech, kde jsou chyceny některé druhy ryb. Může zvýšit riziko vývoje infarktu, neurosenzorických poruch, poruch neurologického vývoje (to platí pro ovoce) atd.

nebezpečí hliníkový povlak plechovky

většinu plechovky používané pro skladování potravin a prodávané v supermarketech, s obaly z umělých hmot, vnější strana je známo, že obsahuje epoxidovou pryskyřici. To se provádí, aby produkty zůstaly v interakci a že kyseliny obsažené v nich nezpůsobují erozi materiálu. bankám sloužil dlouhá, jsou vyrobeny zprvním koleforem a, a hlásí nejvyšší místowimples.

konzervy Otrava - je „starý“ problém

Pokud si myslíte, že problém byl nedávno konzervy, měli byste se seznámit s historií fatální John Franklin expedice do Arktidy, během nichž mnoho členů posádky zemřel jíst konzervy.

Lidé se o tom dozvěděli mnoho let po výsledcích různých studií. Důvodem byla otrava olovem, která byla použita k utěsnění konzerv pro uchování. Ačkoli tento příběh může být mýtus a postupy pro skladování produktů se změnily, měli bychom vědět, že problém konzervováníproduktů nejsou nové.


Přestaňte jíst tyto 7 produktů, které způsobují rakovinu!

Přestaňte jíst tyto 7 produktů, které způsobují rakovinu!

Výživa hraje důležitou roli v našem zdraví. Existuje mnoho výživných potravin, které mají mnoho užitečných vlastností a chrání tělo před nemocemi. Existují však i škodlivé produkty, které saturají tělo nebezpečnými sloučeninami a vedou k vzniku tak závažných onemocnění jako je rakovina . Výrobky, které způsobují rakovinu, lze nalézt v mnoha chladničkách a lidé nevědí, co způsobují jejich zdraví při každém jídle.

(Zajímavosti)

Jak se vyhnout problémům s roztoči domácího

Jak se vyhnout problémům s roztoči domácího

Zajímavé skutečnosti Roztoči jsou jednou z nejčastějších příčin alergií, z nichž trpí každý den více a více lidí. Klíšťata žijí převážně ve vlhkých oblastech a na podzim se obzvlášť obtěžují. V tomto článku vám nabízíme několik tipů, které vám při správném použití pomohou vyhnout se chybným problémům .

(Zajímavosti)