Nebezpečí polévka okamžitá spotřeba potravin


Nebezpečí polévka okamžitá spotřeba potravin

Zajímavé skutečnosti nudle nebo instantní polévky - fast food, která se stala velmi populární v posledních letech. Jedná se o jednoduchý a levný možnost pro lidi, kteří mají příliš málo času na přípravu a jíst něco užitečného. Dokonce i lidé, kteří jedí je, nemusí být nutně zvažovat je užitečné, mají tendenci se domnívat, že tyto pokrmy jsou užitečné pro hamburgery, burritos, hranolky nebo další fast food. Nicméně

, lidé nevědí, že to není nutně vhodná alternativa, protože výzkumu, jako je například pokusů provedených Dr. Braden Kuo nemocnice Massachusetts, ukázaly, že tyto polévky jsou obvykle negativní vliv na tělo .V tomto článku se budeme sdílet některé překvapivé skutečnosti o nebezpečí rychlé vaření polévky, tak čtěte dál.

Instantní nudle špatně vstřebávají

Studie ukázaly, že instantní nudle zůstává v žaludku i po dvou hodinách. To je mnohem více času v porovnání s jinými druhy domácích nudlí. To způsobuje několik problémů kvůli špatnému trávení. První

trávicí systém může dojít k vážnému stresovou, protože by to mělo fungovat po dobu několika hodin, aby se strávit tyto zpracované potraviny. Když jídlo zůstává v zažívacím traktu po dlouhou dobu, ale také ovlivňuje vstřebávání živin, nicméně nudlemi a instantních polévek nenabízejí mnoho nutričních výhod. Místo toho živiny, tento typ potravin má dlouhý seznam přísad, z nichž některé obsahují toxické konzervační terciární butilhidrohinon (TBHQ).

Je velmi pravděpodobné, že přísada je v žaludku nudle, což může vést k vážným zdravotním problémům v průběhu doby, potřebné k trávení nudle.

pouhých 5 gramů konzervačního TBHQ mohou být fatální

Pro ty z vás, kteří nevědí, co konzervační terciární butilhidrohinon (TBHQ), dovolte mi říci, že se jedná o vedlejší produkt ropy, která se často skrývá pod pojmem „antioxidant“, ale spotřebitelé by měli pochopte, že ačkoli syntetické chemikálie mohou mít antioxidační vlastnosti, toto není stejné jako přírodní antioxidanty, které jsou přínosné pro vaše tělo. Tyto typy syntetických „antioxidanty“ se zabránilo oxidaci tuků a olejů, která se rozprostírá trvanlivost zpracovaných potravin.

TBHQ je ve většině zpracovaných potravin prodávány, bez ohledu na obchodní značky. Kromě toho, že je členem skupiny laků, insekticidy, kosmetiky a parfémů pro snížení rychlosti odpařování a aby byly stabilní.

když odborníci na potravinářských přísad zjištěno, že lidé zvládne nízké dávky TBHQ, bylo zjištěno, že 5 g aditiva mohou být fatální. Vskutku, potravinové doplňky slovník říká, že jeden gram TBHQ může způsobit určité příznaky, jako je nevolnost a zvracení, zvonění v uších, delirium a pocitu dušení.

okamžitá spotřeba vaření polévka je spojena s metabolickým syndromem

Nedávná studie publikovaná v „Journal of Nutrition“, zjistili, že ženy, kteří jedli více polévku nebo nudle měly vyšší riziko vzniku metabolického syndromu ve srovnání s těmi, kteří jedli méně bez ohledu na jiné stravovací návyky nebo fyzické cvičení.

Podle této studie, ženy jíst polévku rychlé vaření dvakrát týdně bylo 68% větší šanci dostat metabolický syndrom, což vede k mnoha dalších více závažných onemocnění, jako je obezita, hypertenze, vysoké hladiny krevního cukru, triglyceridů a nízká hladina dobrého HDL cholesterolu. Navíc, lidé, kteří jedí více instantní polévky, nižší množství důležitých živin, jako jsou bílkoviny, vápník, fosfor, železo, draslík, vitamin A a vitamin C, v porovnání s těmi, kteří nemají jíst. Navíc, úrovně špatných tuků, kalorií a sodíku byly vyšší.

nejlepší - zdravá strava, pokud si chcete užít dobrý zdravotní

Řídké používání rychlého vaření polévky bude velmi nebezpečné pro vaše zdraví, ale jeho nadměrná konzumace může způsobit vážné zdravotní problémy v budoucnu. Je lepší vybrat čerstvé produkty, které jsou pro tělo přirozené a prospěšné. Musíte odstranit ze svého jídelníčku potraviny zpracované jednodušší, pokud máte v plánu předem, co byste jedli a následovat tento plán v průběhu týdne.


7 Důvodů, proč špatné kousal nehty

7 Důvodů, proč špatné kousal nehty

Zajímavá fakta To není jen estetický problém, protože kousání nehtů může vést ke zdravotním komplikacím, jako jsou bakterie a deformovaných prstů. ○ Oniofagie, běžně známá jako zvyk hýčkat nehty, je běžným problémem v jakémkoli věku. V tomto článku budeme vysvětlovat, proč špatné nibbling nehty a proč byste se měli zdržet tohoto.

(Zajímavosti)

ŠKodlivé potraviny, které se mají vyhnout v naší stravě

ŠKodlivé potraviny, které se mají vyhnout v naší stravě

Každý ví, že výživa je klíčem k našemu zdraví. Použití určitých druhů potravin nám může přinést dobrý pocit, zatímco jiní mohou mít opačný účinek. Kromě toho existují produkty, které mohou dokonce vést k vážným zdravotním problémům (zejména pokud je konzumujete nadměrně). To je důvod, proč v tomto článku vám řekneme o některých škodlivých potravinách , které byste se měli vyvarovat ve stravě.

(Zajímavosti)