Nebezpečné ryby, které byste neměli jíst


Nebezpečné ryby, které byste neměli jíst

zajímavých faktů ryby - jeden z nejužitečnějších a chutné jídlo na světě, takže je to logický doplněk k běžné stravě. Může dokonce zlepšit zdraví, což dává lékařům a odborníkům v oblasti výživy dostatek důvodů, aby to považovali za doporučený zdroj užitečných prvků. Existuje však i nebezpečná ryba. Existuje mnoho negativních faktorů souvisejících s rybami, které většina z nás neví. Jedním z nich je rtuť.

Rtuť a ryby

Již řadu let byly publikovány různé studie potvrzující přítomnost těžkých kovů v rybách. Mezi těmito těžkými kovy je významný podíl methyl ortuť (organická sloučenina odvozená z rtuti).

To je velmi nebezpečná složka pro lidi

.Nicméně, rtuť není jediná věc, která může ovlivnit lidské zdraví.

V rybím oleji existuje další škodlivá směs. Jedná se o špinavé částice z prostředí ryb. Předměty, jako jsou plasty nebo silné chemické prvky, infikují ryby, které se nakonec ocitnou na stole jako "zdravý" oběd.

Kromě toho lidské tělo nemůže zvládnout takové prvky, jako je rtuť. Kov se hromadí k dosažení nebezpečných úrovní. Také číst

9 typů zbytečných zdraví ryb

nebezpečné ryb, které se nedají jíst

S vědomím, že existují určité druhy jedovatých ryb, musíme také pochopit, o jaké druhy ryb, nejvíce postiženém rtuti. Seznamujeme je níže.

Červený tuňák

Červený tuňák je jedním z nejoblíbenějších druhů ryb v odvětví rybolovu. Existuje mnoho jeho typů. Vzhledem k nebezpečí rtuti lidé nemohou pravidelně jíst červený tuňák.

Toto varování platí zvláště pro děti a těhotné ženy. Tato ryba může být jedena maximálně jednou týdně.

Navštivte tento příběh: 14 prostředky pro odstraňování těžkých kovů z Pangasius jater

seznam nejnebezpečnějších druhů na světě najdeme Pangasius. Pochází z Vietnamu a je populární, protože je snadné vařit.

Protože nemá kosti, může se snadno jíst. Jako blatník můžete také jíst jako filé, ale pangasius je levnější. Navzdory své lehkosti a ceně chybí živiny. Pangasius obsahuje málo omega-3 mastných kyselin.

Kromě toho, pesticid, známý jako trifluralin, kontaminuje tuto rybu.

To je látka, která může být škodlivá pro lidské zdraví. Sea dog

Tato ryba je jednou z nejběžnějších ve španělské kuchyni. Je dokonce použita jako levná alternativa k mečounu. Jeho velká velikost je však velkou nevýhodou.

Vzhledem k jeho velikosti se tuku akumuluje kadmium (škodlivý kov) a rtuť. Oba kovy nemají žádné zdravotní výhody, takže nejlepší možností je vyhnout se jejich spotřebě.

Makrela

Na mnoha místech pravidelně konzumují makrely, zejména v restauracích. Navzdory své popularitě

Světová zdravotnická organizace (WHO) uznává, že je to nebezpečné. Tato nebezpečná ryba obsahuje jedno z nejvyšších množství rtuti ve svém masa. Vzhledem k tomu je třeba se vyvarovat makrely, nebo je alespoň čas od času sníst.

Tiliapia

Pokud je makrela populární, co můžete říct o tilapii? Nepochybně je to jeden z nejoblíbenějších druhů ryb pro rybolov, obchod a spotřebu. ◊ Navzdory své prevalence

může být také jednou z nejnebezpečnějších ryb pro lidské zdraví.

Ještě horší je, že tyliapium je dokonce ve srovnání s tukem kvůli vysokému obsahu tuku. To vede k vysokým hladinám cholesterolu (LDL), nebo jinými slovy k "špatnému cholesterolu". S ohledem na tuto skutečnost byste se měli pokusit jíst co nejmenší tyliasii, zvláště pokud máte artritidu, astma nebo srdeční onemocnění. Swordfish

Vzhledem ke své velké velikosti se mečouna po celý život živí jinými menšími rybami.

V důsledku toho se hromadí velké množství tuku, které může také obsahovat vysoké množství rtuti.

Vzhledem k těmto vysokým úrovním byste radši neměli rybí meč a zcela jej odstranit z diet. 11 neuvěřitelných způsobů, jak používat citrony

Všechny užitečné vlastnosti citronů jsou obtížné dokonce vypsat v jednom článku. Rozhodli jsme se ovšem překvapit a shromáždili 11 neuvěřitelných způsobů, jak používat citrony, které jste dosud neusvěšili. Věřte mi, teď se vaše citrony usazují ve vašem domě, protože mohou být použity k řešení mnoha domácích problémů.


Pět důvodů, proč pijí kávu každý den

Pět důvodů, proč pijí kávu každý den

Zajímavá fakta Pokud jste vždycky myslel, kávy jako škodlivý nápoj, budete rádi, že vědět, že káva skutečně pomůže být veselý a zdravý v mírném jeho použití. A Pokud sportujete, kofein obsažený v kávě vám může přinést ještě více přínosů pro zdraví. Existuje mnoho diskusí o tom, zda pít kávu, že tělo přináší prospěch nebo škodu.

(Zajímavosti)

6 Stravovacích návyků, které způsobují úzkost a deprese

6 Stravovacích návyků, které způsobují úzkost a deprese

Mnoho lidí si obvykle myslí, že správná strava je potřebná pouze pro zdravé a zdravé tělo. Není to však jediný přínos, který lze odvodit z dobrých stravovacích návyků. Když jíte správně, pomáhá udržovat duševní zdraví. Samozřejmě, existuje mnoho faktorů, které ovlivňují pohodu. Někdy se však můžete cítit bezmocně, unaveni, smutní nebo zbaveni motivace bez jakýchkoli zřejmých důvodů.

(Zajímavosti)