Nebezpečné ryby, které byste neměli jíst


Nebezpečné ryby, které byste neměli jíst

zajímavých faktů ryby - jeden z nejužitečnějších a chutné jídlo na světě, takže je to logický doplněk k běžné stravě. Může dokonce zlepšit zdraví, což dává lékařům a odborníkům v oblasti výživy dostatek důvodů, aby to považovali za doporučený zdroj užitečných prvků. Existuje však i nebezpečná ryba. Existuje mnoho negativních faktorů souvisejících s rybami, které většina z nás neví. Jedním z nich je rtuť.

Rtuť a ryby

Již řadu let byly publikovány různé studie potvrzující přítomnost těžkých kovů v rybách. Mezi těmito těžkými kovy je významný podíl methyl ortuť (organická sloučenina odvozená z rtuti).

To je velmi nebezpečná složka pro lidi

.Nicméně, rtuť není jediná věc, která může ovlivnit lidské zdraví.

V rybím oleji existuje další škodlivá směs. Jedná se o špinavé částice z prostředí ryb. Předměty, jako jsou plasty nebo silné chemické prvky, infikují ryby, které se nakonec ocitnou na stole jako "zdravý" oběd.

Kromě toho lidské tělo nemůže zvládnout takové prvky, jako je rtuť. Kov se hromadí k dosažení nebezpečných úrovní. Také číst

9 typů zbytečných zdraví ryb

nebezpečné ryb, které se nedají jíst

S vědomím, že existují určité druhy jedovatých ryb, musíme také pochopit, o jaké druhy ryb, nejvíce postiženém rtuti. Seznamujeme je níže.

Červený tuňák

Červený tuňák je jedním z nejoblíbenějších druhů ryb v odvětví rybolovu. Existuje mnoho jeho typů. Vzhledem k nebezpečí rtuti lidé nemohou pravidelně jíst červený tuňák.

Toto varování platí zvláště pro děti a těhotné ženy. Tato ryba může být jedena maximálně jednou týdně.

Navštivte tento příběh: 14 prostředky pro odstraňování těžkých kovů z Pangasius jater

seznam nejnebezpečnějších druhů na světě najdeme Pangasius. Pochází z Vietnamu a je populární, protože je snadné vařit.

Protože nemá kosti, může se snadno jíst. Jako blatník můžete také jíst jako filé, ale pangasius je levnější. Navzdory své lehkosti a ceně chybí živiny. Pangasius obsahuje málo omega-3 mastných kyselin.

Kromě toho, pesticid, známý jako trifluralin, kontaminuje tuto rybu.

To je látka, která může být škodlivá pro lidské zdraví. Sea dog

Tato ryba je jednou z nejběžnějších ve španělské kuchyni. Je dokonce použita jako levná alternativa k mečounu. Jeho velká velikost je však velkou nevýhodou.

Vzhledem k jeho velikosti se tuku akumuluje kadmium (škodlivý kov) a rtuť. Oba kovy nemají žádné zdravotní výhody, takže nejlepší možností je vyhnout se jejich spotřebě.

Makrela

Na mnoha místech pravidelně konzumují makrely, zejména v restauracích. Navzdory své popularitě

Světová zdravotnická organizace (WHO) uznává, že je to nebezpečné. Tato nebezpečná ryba obsahuje jedno z nejvyšších množství rtuti ve svém masa. Vzhledem k tomu je třeba se vyvarovat makrely, nebo je alespoň čas od času sníst.

Tiliapia

Pokud je makrela populární, co můžete říct o tilapii? Nepochybně je to jeden z nejoblíbenějších druhů ryb pro rybolov, obchod a spotřebu. ◊ Navzdory své prevalence

může být také jednou z nejnebezpečnějších ryb pro lidské zdraví.

Ještě horší je, že tyliapium je dokonce ve srovnání s tukem kvůli vysokému obsahu tuku. To vede k vysokým hladinám cholesterolu (LDL), nebo jinými slovy k "špatnému cholesterolu". S ohledem na tuto skutečnost byste se měli pokusit jíst co nejmenší tyliasii, zvláště pokud máte artritidu, astma nebo srdeční onemocnění. Swordfish

Vzhledem ke své velké velikosti se mečouna po celý život živí jinými menšími rybami.

V důsledku toho se hromadí velké množství tuku, které může také obsahovat vysoké množství rtuti.

Vzhledem k těmto vysokým úrovním byste radši neměli rybí meč a zcela jej odstranit z diet. 11 neuvěřitelných způsobů, jak používat citrony

Všechny užitečné vlastnosti citronů jsou obtížné dokonce vypsat v jednom článku. Rozhodli jsme se ovšem překvapit a shromáždili 11 neuvěřitelných způsobů, jak používat citrony, které jste dosud neusvěšili. Věřte mi, teď se vaše citrony usazují ve vašem domě, protože mohou být použity k řešení mnoha domácích problémů.


7 Příčin bolesti na hrudi u žen

7 Příčin bolesti na hrudi u žen

Mnoho žen považuje bolest prsu za znamení rakoviny prsu a to jim způsobuje úzkost. Nicméně, ve většině případů, bolest na hrudi není spojena s onemocněním. Takže, potřebuješ vědět , proč můžeš mít bolest na hrudi. Většina žen má tendenci opakovaně pociťovat bolest na hrudi po celý život, neboť je častým příznakem hormonálních změn způsobených menstruací nebo těhotenstvím.

(Zajímavosti)

Potos zařízení na čištění vzduchu ve vaší domácnosti

Potos zařízení na čištění vzduchu ve vaší domácnosti

Zajímavá fakta Potos šplhavnice nebo zlata - společný popínavé rostliny, které dnes mohou být viděny v mnoha domácnostech, ale dva z jejích hlavních terapeutických dávek jsou stále relativně neznámé. Potos čistí vzduch v místnosti, kde roste, a pomáhá uvolnit své oči, když máte pocit, ohromen, nebo pokud jsou jen trochu podrážděný.

(Zajímavosti)