Přítomnost člověka vyžaduje 7 hodin více práce


Přítomnost člověka vyžaduje 7 hodin více práce

Sex a vztahy Možná, že název tohoto článku, hněval mnoho lidí. „Přítomnost nebo nepřítomnost člověka není přímou příčinou, že má více či méně zodpovědnosti doma“ - dalo by se říct.

právě hovoříme o nerovnostech, které stále isnuvaye mnoho rodin. Byla to její univerzita v Michiganu analyzována ve své studii.

Výsledky byly předvídatelné a velmi přesvědčivé: dnes ženy stále zodpovědné za většinu domácích povinností.

Samozřejmě, že je třeba vyjasnit situaci, ale nejsou omezeny na obecná tvrzení.

Všechny rodiny jsou případy, kdy opak je pravdou, a lidé předpokládají, téměř všechny na domácí práce. K dispozici jsou také páry, které téměř dokonale a rovnoměrně domácí práce.

Podívejte se však na výsledky této zajímavé studie.

Nerovnost pohlaví mezi mužem a ženou

Tato zpráva není nová. Ve skutečnosti, University of Michigan používá databázi rodinné dynamice, které tvořily Institute pro společenský průzkum od roku 1968.

myšlenkou bylo provádět pokročilé studium dynamiky změn v rodinných povinnostech v posledních několika desetiletích.

Výsledky zveřejnila agentura Reuters. Mohou být shrnuty několika body.

nerovnost v rozdělení odpovědností

I když časy se mění, nové vědomí a probouzí place legislativních reforem, které přispívají k rovnováze rodinného života a kariéry, muži ještě vzít domů větší plat.

  • Většinou jsou to ženy, kdo se rozhodnou opustit své kariérní úspěchy a pracovní povinnosti dočasně nebo trvale věnovat se výchově dětía domácí péči.
  • Pokud jsou stejné podmínky, tj oba partneři jsou hlavně oddaná manželka pořád na domácích pracích a péči o děti více hodin týdně.
  • Tento trend se liší podle generace. Více než 60 žen každý týden tráví na domácí péči až 28 hodin.
  • Ženy s třemi dětmi se věnuje také vzdělávání dětí a domácí práce je mnohem delší než jejich manželé.
  • zbývající vdané ženy v průměru stráví na domácí práce po dobu 7 hodin týdně více než jejich manželé či partneři. Tentokrát se věnují péči o děti a realizaci domácích povinností.

A určitě nebude překvapen, v minulosti byl tento rozdíl ještě markantnější. V roce 1976, například, průměrný počet hodin, které věnuje ženu nahoru na domácí práce, bylo asi 26, zatímco lidé strávili na tomto pouhých 6 hodin svého času.

nerovnost v oblasti péče o starší a zdravotně postižené osoby

Je to jeden z nejvlivnějších faktorů. Pár může také distribuovat své povinnosti spojené s výchovou malých dětí a péči o ně.

Ale pokud jde o péči o osoby se zdravotním postižením či starší lidé často odpovědnost padá na ženyrameno.

To odráží tradice a systém, v němž ženy vždy hrají roli přiřazené k nim. Ženy jsou zodpovědné za osobní sféře a dům, kde péči pro všechny členy rodiny a vykonávat mnoho domácích záležitostí.

Opět platí, že chceme, aby si uvědomit, že každé dvojice a její zvláštní vztah s jeho dynamiky. Existují tisíce mužů a partnerů převzít odpovědnost za domácí práce. Nicméně, podle studie zveřejněné na University of Michigan, rozdíl je stále patrný.

jak změnit vědomí a zvýšit porozumění

rovnosti Přestěhovali jsme se mírně dopředu v době, kdy naše babičky a matky myšlenka starat domu - to je jejich hlavním úkolem a rolí volených v domácnosti. Nicméně

by také neměli zapomínat, že každý pár se musí dohodnout na tomto problému, individuální a rodina potřebuje najít rovnováhu.

  • Jestliže oba členové rodiny práci, odpovědnost domácí péče by měly provádět i za muže a ženu. Rovné podmínky - rovné příspěvky.
  • Pokud se pár souhlasí s tím, že jeden z partnerů zůstat doma a starat se o děti a další vydělávat peníze, protože má lepší práci, je třeba respektovat, že rozhodnutí.
  • skutečný rozdíl nastane, když dva jsou spárovány stejně, ale každý přispívá a věnuje čas na domácí práce a rodiny, a druhý bere jako samozřejmost, jako normální distribuce a neměnné věci jako samozřejmost.
  • To je úplně špatné. nutné změnit můj pohled a přispívají k rovnosti žen a mužů, rovnosti mezi odpovědností a schopností.

Toho lze dosáhnout pouze prostřednictvím kvalitního vzdělání jako děti od útlého věkuučit, musíte být součástí týmu. Ženy a muži mají stejná práva. Všichni jsme lidé se stejnými potřebami a povinnostmi.


Slova, která se uzdravují: zkuste! Sex a vztahy

Slova, která se uzdravují: zkuste! Sex a vztahy

říCi, že síla slov polovina náleží osobě, která je pronese, zatímco druhá polovina náleží k publiku. Nicméně v tomto článku nechceme mluvit o komunikaci s ostatními. Ne Dnes vám chceme vyprávět o některých slovech, která se uzdravují. Těchto pět fráze, které lze říci sám najít sílu každý den cítit motivováni a musí být schopen řešit problémy, které často odnést štěstí a dokonce i zdraví.

(Sex a vztahy)

Vyhnout lidé, kteří se týkaly jen o sobě

Vyhnout lidé, kteří se týkaly jen o sobě

Sex a vztahy pro jejich vlastní prospěch, zkuste tak málo, jak je to možné komunikovat s lidmi, kteří nechtějí být nedílnou součástí vašeho života. Ano, možná vám dali čas a pozornost, ale když si uvědomíte, že člověk začne od vás vybíhat energii, je lepší omezit komunikaci s ní. Takoví sobeční lidé jsou často označováni jako toxickí lidé nebo energetickí upíři.

(Sex a vztahy)