Naučte se dělat terapeutický mentol krém


Naučte se dělat terapeutický mentol krém

Menthol krém je dobře známý po celém světě kvůli schopnosti odstranit otok. Pomáhá vám snadné dýchání a také zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Jednoduchá masáž s malým množstvím tohoto léku pomůže odstranit nosní pasáže, takže proces obnovy se výrazně urychlí. Chcete vědět, jak vařit takový mentolový krém sami? Přečtěte si další informace v našem článku.

Charakteristika mentolového krému

Hlavní složky tohoto výrobku jsou: mentol, kafr a eukalyptový olej. Zmírňuje otoky způsobené zlepšení chladných receptorů v nosu, a to dává velký pocit svěžesti do dýchacích cest a zvyšuje množství vzduchu, které může procházet skrze ně.

Na druhé straně, tento lék pomáhá léčit suchý kašel, stejně jako rychle zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Měl by být aplikován lokálně masážemi nebo inhalací. To pomůže odstranit nepříjemné pocity během pouhých pěti minut.

VapoRub mentol krém, který se prodává v lékárnách není určen pro osoby s chronickým onemocněním plic, rozedma plic, astma, křečovitý kašel, recidivující obstrukční bronchitidy, jakož i pro těhotné ženy a děti do šesti let.

Proč jinak mohu použít Menthol Cream?

Pomáhá nejen léčit nachlazení, nosní kongesce a chřipku, mentolový krém lze také použít k jiným účelům.

nohy, když se dostanete domů po dlouhé náročném pracovním dni, se snaží dát dostatečně velký počet vozidla na svoje kopačky a vzbudilstop (aby bylo snazší dát polštář). Můžete ji také použít před spaním: položte ponožky na nohy a nechte krém v noci.

Bolesti hlavy

Tento nástroj založený na mentolu a eukalyptu dokonale odstraňuje migrény. Použijte malé množství krému na váš chrám nebo na čelo s masážními pohyby. Napětí a bolest se sníží během několika minut.

vyrážka, akné a černé skvrny na

pleti „věda“ není prokázáno, ale existuje mnoho lidí, kteří používají tento lék pro pleť obličeje. Aplikujte malé množství na problémovou oblast před spaním a neopláchněte - nechte smetanu celou noc.

Bolavé svaly

Když děláte v posilovně nebo hrát ve sportu, další denjistě svaly bolí. Masáže s mentolovým krémem jsou skvělým řešením tohoto problému. Navíc také pomůže zlepšit krevní oběh.

Podráždění kůže Tento nástroj je často používán. Aplikujte krém na pokožku, abyste vyléčili měkkou a červenou skvrnu. Používejte ji jako masku večer před spaním a ráno, před odchodem do domu, aby lépe chránit pokožku před větrem a dalšími negativními vlivy.

Recepty doma mentolový krém

S těmito jednoduchými recepty s přísadami, které mohou být snadno zakoupené kdekoliv, můžete připravit plnou verzi slavného mentolu krému VapoRub se stejnými výkonnými funkcemi!

domácí mentol krém recept №1

bude třeba následující složky:

 • 100 ml kokosového oleje (také vhodné olivový nebo mandlový olej)
 • 20 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • 10 kapek rozmarýnové silice
 • 20 kapek esenciálního oleje z máty
 • 200 g

Umístěte kakaové máslo kakaové máslo v parní lázni nebo malého ohně. Když se to stane kapalina, vyjměte plyn a přidat kokosový olej (nebo ten, který se vám líbí). Nezapomeňte neustále míchat, aby bylo vše dobře smícháno. Nakonec přidejte esenciální oleje a pokračujte v mixování. Když se dostanete homogenní směs, nalít ji do skleněné nádoby neprůhledné, který je hermeticky uzavřen.Dejte na tmavé místo a počkejte, až se krém zesiluje. V takovém kontejneru může být skladován po dobu jednoho roku. Použití mentolu krém podle potřeby a kolik chcete.

domácí mentol krém recept №2

Složení tohoto krému obsahuje více složek, ale nebojte se, protože jsou snadno k nalezení. Zde jsou:

120

 • ml olivového oleje 240 ml kokosový olej
 • 170 ml včelího vosku (strouhaný)
 • 35 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • 30 kapek esenciálního oleje z máty
 • 15 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
 • 15 kapek levandulového esenciálního oleje 10 kapek
 • kafr silice nalijeme malé množství vody v malé pánvi a smíchejte všechny ingredience v něm.

Zahřejte ve vodní lázni a nezapomeňte neustále míchat, až se dostanete homogenní hmotu, a vosk roztaví není dobré. Směs se nalije do skleněné nádoby a nechá se při teplotě místnosti, takže se ochladí a zahuštěný. Nedoporučujeme používat krém pro děti do dvou let.domácí mentol krém recept №3

Tento recept je vhodný pro děti, na rozdíl od předchozích dvou.

domácí opravné prostředky - je to dobrý způsob, jak zmírnit nachlazení u malých dětí, protože nemáte zavést jedy nebo chemikálie ve svém mladém těle. Budete potřebovat následující ingredience: 1/4 šálku (60 ml), kokosový olej

 • 12 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • Zahřejte kokosového oleje a přidejte olej z eukalyptu. Důkladně promíchejte a nechte vychladnout. Médium vysuší a zahustí za hodinu. Pokud nemůžete najít olej z eukalyptu, levandule může trvat nebo daisy (pro děti do dvou měsíců).


Užitečné vlastnosti ovesných vloček k léčbě artritidy přírodní prostředky

Užitečné vlastnosti ovesných vloček k léčbě artritidy přírodní prostředky

V našem blogu jsme často hovořili o užitných vlastností ovesné vločky . Odborníci na výživu ji superyizheyu volat, určitě je třeba přidat do svého jídelníčku, a to nejen pro své zdraví, ale i ve prospěch celé rodiny. Můžete se rozhodnout jíst ovesné vločky se zbavit nadbytečných kilogramů nebo snížit hladinu škodlivého cholesterolu.

(Lidových opravné)

6 Užitečných produktů pro přirozené čištění jater

6 Užitečných produktů pro přirozené čištění jater

Jíte jídlo, které pomáhá vyčistit játra? Víte, co je vůbec možné? Žijeme ve světě, kde případy onemocnění jater a dalších komplikací se stále více a více. Faktem je, že neustále prožíváme účinky toxických sloučenin z vody, vzduchu a potravin. Dalším způsobem, jak se toxiny dostanou do těla, je prostřednictvím plodin, které rozprašují pesticidy.

(Lidových opravné)