Naučte se dělat terapeutický mentol krém


Naučte se dělat terapeutický mentol krém

Menthol krém je dobře známý po celém světě kvůli schopnosti odstranit otok. Pomáhá vám snadné dýchání a také zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Jednoduchá masáž s malým množstvím tohoto léku pomůže odstranit nosní pasáže, takže proces obnovy se výrazně urychlí. Chcete vědět, jak vařit takový mentolový krém sami? Přečtěte si další informace v našem článku.

Charakteristika mentolového krému

Hlavní složky tohoto výrobku jsou: mentol, kafr a eukalyptový olej. Zmírňuje otoky způsobené zlepšení chladných receptorů v nosu, a to dává velký pocit svěžesti do dýchacích cest a zvyšuje množství vzduchu, které může procházet skrze ně.

Na druhé straně, tento lék pomáhá léčit suchý kašel, stejně jako rychle zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Měl by být aplikován lokálně masážemi nebo inhalací. To pomůže odstranit nepříjemné pocity během pouhých pěti minut.

VapoRub mentol krém, který se prodává v lékárnách není určen pro osoby s chronickým onemocněním plic, rozedma plic, astma, křečovitý kašel, recidivující obstrukční bronchitidy, jakož i pro těhotné ženy a děti do šesti let.

Proč jinak mohu použít Menthol Cream?

Pomáhá nejen léčit nachlazení, nosní kongesce a chřipku, mentolový krém lze také použít k jiným účelům.

nohy, když se dostanete domů po dlouhé náročném pracovním dni, se snaží dát dostatečně velký počet vozidla na svoje kopačky a vzbudilstop (aby bylo snazší dát polštář). Můžete ji také použít před spaním: položte ponožky na nohy a nechte krém v noci.

Bolesti hlavy

Tento nástroj založený na mentolu a eukalyptu dokonale odstraňuje migrény. Použijte malé množství krému na váš chrám nebo na čelo s masážními pohyby. Napětí a bolest se sníží během několika minut.

vyrážka, akné a černé skvrny na

pleti „věda“ není prokázáno, ale existuje mnoho lidí, kteří používají tento lék pro pleť obličeje. Aplikujte malé množství na problémovou oblast před spaním a neopláchněte - nechte smetanu celou noc.

Bolavé svaly

Když děláte v posilovně nebo hrát ve sportu, další denjistě svaly bolí. Masáže s mentolovým krémem jsou skvělým řešením tohoto problému. Navíc také pomůže zlepšit krevní oběh.

Podráždění kůže Tento nástroj je často používán. Aplikujte krém na pokožku, abyste vyléčili měkkou a červenou skvrnu. Používejte ji jako masku večer před spaním a ráno, před odchodem do domu, aby lépe chránit pokožku před větrem a dalšími negativními vlivy.

Recepty doma mentolový krém

S těmito jednoduchými recepty s přísadami, které mohou být snadno zakoupené kdekoliv, můžete připravit plnou verzi slavného mentolu krému VapoRub se stejnými výkonnými funkcemi!

domácí mentol krém recept №1

bude třeba následující složky:

 • 100 ml kokosového oleje (také vhodné olivový nebo mandlový olej)
 • 20 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • 10 kapek rozmarýnové silice
 • 20 kapek esenciálního oleje z máty
 • 200 g

Umístěte kakaové máslo kakaové máslo v parní lázni nebo malého ohně. Když se to stane kapalina, vyjměte plyn a přidat kokosový olej (nebo ten, který se vám líbí). Nezapomeňte neustále míchat, aby bylo vše dobře smícháno. Nakonec přidejte esenciální oleje a pokračujte v mixování. Když se dostanete homogenní směs, nalít ji do skleněné nádoby neprůhledné, který je hermeticky uzavřen.Dejte na tmavé místo a počkejte, až se krém zesiluje. V takovém kontejneru může být skladován po dobu jednoho roku. Použití mentolu krém podle potřeby a kolik chcete.

domácí mentol krém recept №2

Složení tohoto krému obsahuje více složek, ale nebojte se, protože jsou snadno k nalezení. Zde jsou:

120

 • ml olivového oleje 240 ml kokosový olej
 • 170 ml včelího vosku (strouhaný)
 • 35 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • 30 kapek esenciálního oleje z máty
 • 15 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
 • 15 kapek levandulového esenciálního oleje 10 kapek
 • kafr silice nalijeme malé množství vody v malé pánvi a smíchejte všechny ingredience v něm.

Zahřejte ve vodní lázni a nezapomeňte neustále míchat, až se dostanete homogenní hmotu, a vosk roztaví není dobré. Směs se nalije do skleněné nádoby a nechá se při teplotě místnosti, takže se ochladí a zahuštěný. Nedoporučujeme používat krém pro děti do dvou let.domácí mentol krém recept №3

Tento recept je vhodný pro děti, na rozdíl od předchozích dvou.

domácí opravné prostředky - je to dobrý způsob, jak zmírnit nachlazení u malých dětí, protože nemáte zavést jedy nebo chemikálie ve svém mladém těle. Budete potřebovat následující ingredience: 1/4 šálku (60 ml), kokosový olej

 • 12 kapek esenciálního oleje z eukalyptu
 • Zahřejte kokosového oleje a přidejte olej z eukalyptu. Důkladně promíchejte a nechte vychladnout. Médium vysuší a zahustí za hodinu. Pokud nemůžete najít olej z eukalyptu, levandule může trvat nebo daisy (pro děti do dvou měsíců).


6 Léky proti pálení žáhy

6 Léky proti pálení žáhy

Pálení žáhy je velmi častým problémem v moderním světě. Je také znám jako gastroezofageální reflux nebo peptický vřed. K tomuto problému dochází, když žaludeční kyseliny vrátit do krku, což způsobuje pálení , někdy tak silná, že mnozí lidé ho zaměňují s infarkt. Lidé, kteří trpí pálením žáhy, jsou také náchylní k jiným nepříjemným účinkům v různých částech těla.

(Lidových opravné)

Nejlepší infuze střevního plynu

Nejlepší infuze střevního plynu

Přírodní produkty Protože tyto extrakty mají vlastnosti, které pomáhají odstranit plyny, můžete se zbavit nepříjemné pocity ve střevě. Aby byl účinek těchto činidel maximální, je lepší je vypít na prázdný žaludek. Střevní plyn nebo nadýmání - to je velmi nepříjemné a obtěžující symptom , k němuž dochází při trávení potravy.

(Lidových opravné)