Naučte se diagnostikovat rakovinu kůže


Naučte se diagnostikovat rakovinu kůže

Rakovina kůže je nejčastěji se vyskytující onemocnění po celém světě. Kůže je největším orgánem lidského. Vystupuje mnoho různých funkcí v těle. Zejména pokožka chrání tělo před účinky mikroorganismů, které mohou mít fatální účinky na člověka. Kromě toho pokožka funguje jako vodní úložiště a interaguje s tukovou tkání (podkožní tuk) a reguluje tělesnou teplotu.

Existuje řada faktorů, které vyvolávají vzhled rakoviny kůže. Například ultrafialové záření vzniklo při nadměrném slunečním světle. Ultrafialové paprsky způsobují mutaci v DNA kožních buněk, změnu jejich genetické struktury a přeměně zdravých buněk na zhoubné. Rakovina kůže nejčastěji postihuje světlé pleny.

Typy rakoviny kůže

Bazální buněčný epitel

Tento typ rakoviny obvykle postihuje tvář osoby, včetně místa čela a nosu. Mnoho lidí je vystaveno riziku smrti tohoto typu rakoviny kvůli dědičnému faktoru. Pokud je někdo v rodině nemocný rakovinou, pak ostatní členové této rodiny jsou vystaveni riziku vzniku rakoviny kůže.

Ultrafialové paprsky a expozice určitým chemikáliím (např. Arzenu) mohou také vyvolat vzhled maligních novotvarů.

Rakovina epidemie

Tento typ rakoviny často postihuje ty oblasti těla, které jsou nejdelší vystaveny přímému slunečnímu záření, protože ultrafialové paprsky snadno pronikají do pokožky. Nicméně, neexistuje žádná záruka, že rakovina ovlivní výhradně tuto oblast kůže.

V počátečním stadiu je epidermoidní rakovina podobná jednoduchému zčervenání kůže nebo bradavice. Tento typ rakoviny obvykle postihuje pouze oblast pokožky, ve které se vyskytuje, protože je zaměřena na tkáně v této postižené oblasti. Existuje však riziko, že se rakovina může rozšířit na naši kůži, získat vážnější formu a vést ke smrti.

Melanom

Tento typ rakoviny se rozvíjí v buňkách, které obsahují pigmenty - melanocyty. Obvykle vypadá jako tmavě zbarvený nádor. Taková barva je dána melaninem - pigmentem, který je vylučován buňkami a dodává pokožce tmavou barvu; To je on, kdo vede k vzhledu černé nebo hnědé skvrny na kůži.

Melanom je nejčastější příčinou úmrtí než rakovina kůže, a to má vliv obvykle světlou pletí lidí (zástupců kavkazské). Každý rok na celém světě zhruba 165.000 diagnostikovaných případů melanomu formace, z nichž 48.000 jsou fatální.

se infikované buňky se objeví maligní nádory, které mohou metastazovat a šířit po celém těle. Melanomy mohou také ovlivnit střeva a oči. Že umírá melanomu asi 75% lidí, kteří jsou s diagnózou rakoviny kůže.

Obecně platí, že hlavní příčinou rakoviny kůže je přímé sluneční záření. Existují však i jiné zdroje podobné škodlivé účinky na tělo - soláriem. Pokud budeme hovořit o způsobech prevence rakoviny, musíme vzít v úvahu rizika spojená s těmito postupy umělé opalování. Abyste zabránili rakovině kůže, měli byste používat různé postupy péče o pleť.

tipů, které vám pomohou diagnostikovat rakovinu kůže

největší riziko rakoviny kůže jsou lidé, kteří jsou často vystaveny přímému slunečnímu svitu. Proto, pokud chcete chránit před touto hroznou nemocí, bychom měli jít ven jen s takovými věcmi:

  • kapuce
  • Caps
  • Klobouky
  • Opalovací

nejvíce náchylné k rakoviny kůže jsou kůže lidé s blond nebo modrýma očima ve věku asi 50 let, měli by se vyvarovat dlouhého pobytu na slunci na prvním místě.

Abychom to shrnuli výše uvedené, následující by mohly být hlavními faktory, které mohou vést k rakovině kůže: pobyt

  • dlouho na přímém slunci nebo umělé. Chráněn před UV zářením za použití opalovací krém.
  • Světlá kůže a modré oči.
  • oslabený imunitní systém. Genetické změny, které mohou způsobit výskyt tohoto typu rakoviny kůže.
  • Zůstaňte pod vlivem arzenu.
  • Zůstaňte pod vlivem vysoké dávky radiace.
  • Nezapomeňte na opatrnost a nutnou ochranu před slunečním zářením!


Problémy s štítné žlázy 14 symptomy

Problémy s štítné žlázy 14 symptomy

Zajímavých faktů Problémy s štítné žlázy se vyskytují častěji, než si myslíte. Jsou zpravidla většinou ženy. Příznaky nemusí být patrné. Je však důležité vědět o příznaky a symptomy onemocnění štítné žlázy. V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších. Co byste měli vědět o problémech se štítnou žlázou Štítná žláza je malá žláza se nachází nad klíční kostí, který je zodpovědný za vylučování dvou důležitých hormonů (T3 a T4).

(Zajímavosti)

Jak udělat oblečení a vyčistit skříň

Jak udělat oblečení a vyčistit skříň

Zajímavá fakta Chcete-li pomoci uklidit do skříně a využití prostoru, je důležité vědět, jak se dělá oblečení. Problém začíná, když se hromadí oblečení, které nepoužíváme. Pak se všechno zhoršuje, což ztěžuje udržení pořádku. Dnes doporučujeme zkusit nějaké nápady a tipy pro zjednodušení tohoto úkolu.

(Zajímavosti)