Přírodní prostředky pro zlepšení paměti


Přírodní prostředky pro zlepšení paměti

Často zapomínáte na to, kde máte klíče, kterým jste měli zavolat, nebo proč jste se dostali ze stolu? Máte nějaké problémy s ukládáním důležitých informací? Zapomínáte na čísla, která používáte každý den, nebo máte problémy s pamětí? Pak si přečtěte tento článek, ve kterém najdete některé z nejlepších přírodních prostředků pro zlepšení paměti.

Příčiny zapomínání

Nejen starší lidé trpí problémy s pamětí, ale i mladí lidé a dospělí jsou stále obtížněji zapamatovatelní. Zapomínají na všechno: zapomínají si vzít kabelku, nemohou si vzpomenout na jméno, nepamatují si, co se předtím naučili. Pokud trpíte špatnou pamětí, může to být způsobeno několika důvody, jako jsou požadavky na zaměstnání, soukromí a vliv známého nepřítele - stres.

Ale kromě toho existují i ​​další důvody, proč se naše paměť může být „zataženo“: Lékařské

Některé léky, jako jsou antihistaminika, anestetika, pilulky a hubnutí drog na úpravu krevního tlaku, může " potenciálně "matoucí mozku, což vede ke ztrátě paměti o specifických detailech.

Hormonální změny

Mohou být spojeny s těhotenstvím, menopauzou nebo jinými změnami hormonů (prostřednictvím různých léků), ale to je normální.

Nedostatek spánku

Když nedostaneme dostatek odpočinku, možná si všimneme jistých problémů s uchováváním informací, stejně jako změny v paměti a reflexích. Buďte opatrní s nespavostí, spánek by měl být alespoň šest hodin denně, neměl byste spát bez spánku před úsvitem každý den atd.

Hypertenze

Lidé s vysokým krevním tlakem po 45 letech mají větší pravděpodobnost, že trpí kognitivní problémy a problémy s pamětí, protože malé mozkové tepny začnou oslabovat.

Domácí léky na zlepšení paměti

Pokud máte problém se zapamatováním, podívejte se na tyto domácí léčby ke zlepšení paměti:

 • vypít denně infuze šalvěje (dát hrst sušených listů na šálek vroucí vody, nechte stát po dobu několika minut a poté před použitím napněte).
 • Napijte čaj s rozmarýnem a medem (připravte, jak je popsáno v receptu výše, přidáním lžíce čistého medu před použitím).

 • Každý den jíst tři sušené meruňky, tři švestky a tři mandle.
 • Konzumujte ořechy po dobu devíti po sobě jdoucích dnů. První den jíst šest ořechů a každý den zvyšovat jejich počet, takže v poslední den musíte jíst patnáct.
 • Přidejte čerstvý zázvor do pokrmů (strouhaný nebo nakrájený na velmi tenké plátky), je vhodný pro saláty, polévky, omáčky apod. Můžete jej také přidat do čaje. Buďte opatrní s množstvím, protože zvyšuje krevní tlak.

 • Jezte každý den nečisté červené jablko.
 • jíst lžíci pivovarských kvasnic smíchané s lžičkou pylu a lžíci sojového lecitinu (můžete koupit tyto výrobky v obchodech se zdravou výživou).
 • Smíchejte lžíci cukru, lžíci královského želé a lžičku pylu v šálku sójového mléka. Dobře promíchejte a pijte teplé nebo studené ráno.
 • Připravte chutnou šťávu na 125 g fíků, 250 g fíků a 3 mrkve. Když dostanete směsnou jednotku, musíte ji napnout a napít, nejlépe ráno a na prázdný žaludek.
 • K přípravě krk budete potřebovat sklenici vody, dva hlavní syrové mandle, pomerančový džus, tři vlašské ořechy a mangový džus (s buničiny, aby krémovou chvění). Vše promíchejte a pijte každé ráno.

 • Smíchejte 5 g každé z těchto složek: mátou, bazalkou, malinou, dřevem a slabou. Vložte do hrnce s vodou a nechte na pár minut vařit. Poté by měla být směs ochlazena a napnutá. Píjte každou noc po večeři a před spaním, opakujte proceduru po dobu dvou týdnů. Zastavte pití směsi po dobu dvou týdnů, pak začněte znovu. ① Varejte litr (4,2 šálků) vody a přidejte 7 čajových lžiček anýzu.
 • Omezte oheň na minimum a vařte, dokud obsah neklesne na 700 ml (3 šálky). Mícháme a přidáme čtyři lžíce medu. Pijte 2 lžíce tohoto konzervačního prostředku třikrát denně. Kombinujte gingko biloba (můžete nakupovat zdravé potraviny) s rozmarýnem,
 • chránit mozek před poškozením způsobeným volnými radikály a zabránit zhoršení životních funkcí. Artyčok zakryjte, vložte do nádoby a nalijte ji vodou. Uzavřete víko a vložte do hrnce s vroucí vodou. Nechte na dvě hodiny nízkou teplotu (v případě potřeby přidávejte více vody do nádoby). Pak musíte odstranit a napnout obsah. Pijte 3 lžíce třikrát denně.

 • Nechte čtyři slivky namočené ve vodě (ve sklenici) po dobu 12 hodin.
 • Slivková směs se sklenicí teplého mléka a fíků. Pít přes noc před spaním, aby pomohla uchovat paměť (také se používá pro mražené potraviny).Nalijte šťávu z grapefruitu a pomeranče.
 • Čistěte a nakrájíme jablko. Dejte vše do mixéru. Píjejte denně, zvláště před zkouškou. Je to živina, která zlepšuje paměť a je ideální pro spotřebu během cvičení, protože vám umožňuje lépe se soustředit.


  šťáVa nastavit alarm

  šťáVa nastavit alarm

  Přirozenou cestou moderního životního stylu, že většina lidí jsou dnes plné četných povinností, což mnoho lidí trpí úzkostí. Tento problém může být zacházeno jako s jakoukoli jinou problematiku zdraví, protože pokud nechcete dostat správné léčby, může dojít ke snížení kvality života a vést k vážnému fyzické a emocionální problémy.

  (Lidových opravné)

  Přírodní prostředky z kukuřice na nohou

  Přírodní prostředky z kukuřice na nohou

  Lidské nohy jsou velmi obtížné zvládnout. Oni mohou být nazýváni nějakým technickým zázrakem, protože mají velkou fyzickou aktivitu. V jistém smyslu je to dokonce velmi dobré, protože naše nohy jsou součástí těla, které nejvíce používáme a nadužíváme. Jejich povaha je dobře promyšlená, ale ani to jim neumožňuje odolat všem nákladům.

  (Lidových opravné)