Přírodní prostředky pro léčbu zánětu dásní domů


Přírodní prostředky pro léčbu zánětu dásní domů

přírodní prostředky Pokud zaznamenáte krev pokaždé, když si čistíte zuby, může to znamenat výskyt zánětu dásní. Dalším znakem zánětu dásní může být otok a zčervenání dásní. Důvodem je nadměrná akumulace plaku - tenká vrstva, která se vytváří mezi zuby a dásní. V tomto článku vám řekneme, jak vyléčit onemocnění dásní (zánět dásní) pomocí přírodních prostředků.

Co je gingivitida a co způsobuje její vzhled?

výskytem symptomů zánětu dásní je otok a krvácení z dásní, které se vyskytují v důsledku hromadění velkého množství plaku - lepkavé látky, která se tvoří, když příjem potravy a rozmnožování bakterií v ústech.

Dále může dojít k plaku v důsledku nedostatečné péče o ústní dutinu a zneužití některých přípravků (např. Kávu). Výsledkem je, že se deska změní na nažloutlou sloučeninu, která se nazývá zubní kámen.

V důsledku tohoto procesu vyrábí toxiny, které dráždí dásně a kazí, což vede k vytvoření velkých mezer mezi zuby, které se potom šíří infekci. V důsledku toho jsou zuby velmi poškozené a zkažené. Taková infekce může zuby zpomalit a dokonce způsobit jejich vypadnutí.

Mezi nejčastější příčiny vzniku zánětu dásní jsou:

 • Nesprávné kartáčování, například použít kartáček na zuby s příliš tvrdými štětinami. Také může dojít k zánětu dásní, pokud si po každém jídle nezakřejete zuby a nepoužívejte nit, atd.
 • emoční stres hormonální porucha, která může nastat v průběhu těhotenství a při menstruaci av dospívání
 • nedostatku živin v těle
 • určitých onemocnění, jako je osteoporóza nebo cukrovka
 • Užívání léku nebo spotřeby určitých produktů. Například zánět dásní může vést k krve ředidla, antibiotika, antihypertenzní činidla, imunosupresiva nebo antiepileptik.

Jaké přírodní léky jsou nejlepší pro léčbu zánětu dásní?

 • připravit domácí zubní prášek, směs peroxidu ve stejné části vodíku a jedlé sody, a pak opatrně čištění zubů s touto směsí. Věnujte zvláštní pozornost oblastem kolem dásní. Soda z pečení pomůže z úst odstranit zuby a špachtlí a dokonce i vyčistit zuby tím, že je vrátí na staré oblečení.
 • Každou noc vypláchněte ústa teplou vodou a polovou lžičkou soli.
 • Několikrát denně otírejte gelem aloe vera gumy nebo fíky vařené v mléce.

 • Po hlavním jídle (např oběd nebo večeře), jíst jeden nebo dva plátky sýra odrůd zralé „čedar“ nebo „švýcarské“. Můžete také jíst kus syrových a nečistých jablek.
 • Připravte si čaj smícháním lžičku sušené máty, anýzu, rozmarýnu a 3/4 šálku vody. Vroucíme směs na 10 minut, přetáhneme a opláchneme čajem každou hodinu.
 • Vytvořte si vlastní ústní vodu smícháním šálku vody a lžičky jablečného octa. Každý den ráno vypláchněte ústa touto tekutinou nebo jí pijte při jídle.
 • vypláchnout ústa s čajem, udělal tři kapky levandulového oleje a lžíci medu rozpuštěné v teplé nebo studené vodě.

 • Vytvořte roztok sklenice horké vody a dvě kapky myrhy (aromatická pryskyřice). Pijte tuto tekutinu před jídlem a poté, co ji vezmete do jídla, pomůže vám perfektně vyčistit vaše ústa.
 • Házet několik šalvějových listů na sklenici horké vody. Pokrýt a nechat pro infuzi, a v případě, že směs se ochladí, poté se opláchne ústa. Tato tekutina má antiseptické a antimykotické vlastnosti, ale také pomáhá zmírnit zánět dásní a čistí zuby dobře.
 • Dvě polévkové lžíce pelargonium listů sklenici vroucí vody. Nechte stát 15 minut. Léčte kapalinu a dvakrát denně ji protřejte ústy.

 • Vroucí sklenici vody se dvěma lžíci sušeného kořene sladu na 5 minut. Počkejte, dokud se kapalina nepatrně ochlazuje a několikrát denně jej nečistíte nad ústy.
 • beat v mixéru půl šálku jakéhokoliv ovoce, půl šálku mléka, lžičky vanilkového extraktu a nakrájené banány do homogenity. Napijte tento pruh na snídani, vždy ho používejte na hladový žaludek. Bobule pomáhají zabíjet bakterie, které způsobují výskyt zánětu dásní.
 • Nalejte několik listů manga na litr vroucí vody. Zakryjte nádobu s touto kapalinou a nechte ji vychladnout. Opláchněte tuto dutinu ústní dutiny jednou denně. Můžete také umýt jeden mango, nakrájet na kousky a žvýkat dva kusy ovoce po dobu pěti minut.
 • Mix 30 g medu se 7 kapkami citronové šťávy a 7 kapek esenciálního oleje z máty peprné perechnoyi. Tento nástroj používejte denně.
 • Teplo lžíce přesličky a arniky sléz kořen ve sklenici vody. Nechte tuto směs rozstřikovat po dobu 10 minut. Zpracujte kapalinu a přidejte 5 kapek esenciálního oleje z šalvěje. Nalít kapalinu do jakékoliv skleněné nádobě (nebo banky láhev), zavřete víko, třepe mixování dobře plavidlo kapaliny a vypláchnout ústa při každém spuštění krvácení dásní.

 • Mix 30 g vlákniny z aloe vera, 30 g medu a 8 kapek peroxidu vodíku. Díky této směsi můžete dvakrát denně vypláchnout ústa.
 • Připravte čaj s jedním litrem vody a hrstkou rukojetí. Tento leštící prostředek lze použít třikrát denně: ráno, oběd a večer.
 • Mix plátky rajčata, špenát, petržel, dvě stroužků česneku a brokolice v mixéru, přidá se sklenicí vody. Pijte každý den jednu sklenici takového pásku.
 • Odhodit hrst jahod a malou máta. Přidejte trochu vody, pokud se směs zdá příliš hustá. Po každém hlavním jídle pijte.

Doufám, že se vám líbil náš článek o přírodní prostředky pro léčbu zánětu dásní!


5 Produktů s aloe vera pro přírodní uhličitá produktů

5 Produktů s aloe vera pro přírodní uhličitá produktů

Natural V dnešní době stále více a více lidí přemýšlet o tom, že je třeba pravidelně očistit tlustého střeva. Především díky tomu se práce tohoto těla zlepšuje. Kromě toho, čištění pomůže přivést tělo toxinů a škodlivých odpadních , se schopností akumulovat ve vnitřních orgánech. Ačkoliv funkce tlustého střeva jen jeden - pravidelně vylučovat zbytky nestrávené, někdy to tělo nemůže správně vyrovnat.

(Lidových opravné)

6 Skvělé způsoby, jak používat jedlou sodu

6 Skvělé způsoby, jak používat jedlou sodu

Natural znamená vodu obohacenou kyslíkem, jablečný ocet, strava soda a kokosový olej jsou nástroje, které mohou být použity v různých způsobů, jak díky své univerzálnosti, nízkým dopadem na životní prostředí a dostupnost. Dnes se zaměříme na potravinové sody. To je to, co najdete na pultech v téměř každé kuchyni po celém světě.

(Lidových opravné)