Přírodní léčba spánkové apnoe přírodní


Přírodní léčba spánkové apnoe přírodní

Dnes v noci znamená poruchu považována za „závažné“, protože se zastaví tok kyslíku do různých částí těla, když se naše tělo odpočívá. Spánek apnoe vede k několika faktorům. Typickými příznaky této poruchy jsou mdloby, chrápání, dušnost a somnambulismus. Zjistěte více o tomto článku přirozené metody léčby apnoe ve snu.

Apnea ve snu: uznání problému

Tato porucha ovlivňuje práci plic, když usneme; může to vést k povrchnímu dýchání nebo krátkým přerušením normálního proudění vzduchu, který trvá 15-20 sekund.

Apnoe brání lidem snadno spát v noci, způsobuje velmi lehký spánek nebo noční můry a neumožňuje tělu plně obnovit sílu. To vede k nižší úrovni energie, nízké produktivitě, špatné náladě, podrážděnosti a snížené koncentraci.

Je-li správně zacházet s spánkové apnoe, nepořádek může způsobit ospalost během dne, zpomalené reflexy a vyšší riziko nehod u těch, kteří trpí. Navíc způsobuje zdravotní potíže, jako je obezita, hypertenze, cukrovka a srdeční onemocnění.

Příznaky spánkové apnoe mohou být obtížné určit, protože se vyskytují v noci, když spíme. Pouze člen rodiny nebo váš partner zjistí určité změny ve vašem spánku, pokud trpíte apnoe.

Některé příznaky, že můžete trpět tímto problémem:

 • Dýchání.
 • Velmi silné chrápání.
 • Dýchavičnost.
 • Denní ospalost.
 • Neklidný spánek.
 • Pocit závratě, když se probouzíte v noci.
 • Častá návštěva koupelny je velmi brzy ráno.
 • Probuďte se s suchostí v ústech nebo krku.
 • bolesti hlavy ráno
 • Nemůžeš se soustředit na práci.
 • změny nálady.
 • podrážděnost.
 • Deprese.
 • Spánek v podivných pózách.
 • Nadměrné pocení v noci.
 • Noční můry.
 • Dýchání ústami.
 • Špatný celkový výkon.

Některé rizikové faktory, které mohou vyvolat spánkovou apnoe: kouření, nadměrná konzumace alkoholu, obezita, zduřené mandle nebo jazyk, nos a dědičnost. Mimoto ženy mají tento problém častěji než ženy.

Návyky, léky a tipy pro léčbu apnoe ve snu

Během spánku existují dvě základní tělesné polohy, které byste měli věnovat pozornost:

Bočně

Spánek na boku, ať už je to vpravo nebo vlevo, dovoluje většímu množství vzduchu do plic. Opak se stane, když spíte na břiše nebo na zádech.

Je to náhoda, že během spánku nemůžete ovládat svoji pozici, umístěte tak pod záda velký podušku nebo přejetím zády ke zdi, abyste zůstali na boku.

Jiný trik, který si můžete vyzkoušet: šití nebo kravat něco na pyžamě zezadu a před sebou, takže když se vrátíte k žaludku nebo zpět, opraví tuto pózu.

Zvednutá hlava

Použijte více než jeden polštář, abyste zvýšili hlavu nad normální výšku. Zlepšuje vaše dýchání v noci. Pokud máte pocit, že tato postavení není velmi pohodlné, můžete postupně zvyšovat výšku polštářů.

Měli byste také zajistit, aby vaše hrudník byl zvednutý. Například, pokud si koupíte nové postele, můžete najít postel s díly, které stoupají odděleně. Další možnost - položte něco pod přední nohy postele tak, aby to bylo v úhlu. Mnoho odborníků říká, že je ještě účinnější než použití několika polštářů.

Další tipy pro léčbu apnoe ve snu:

Zlikvidujte hmotnost

Nadměrná hmotnost nebo obezita může zhoršit příznaky spánkové apnoe. Začněte tím, že konzumujete výživné potraviny, cvičíte alespoň dvakrát týdně, jíte více ovoce a zeleniny, vyvarujete se smažených potravin, cukru a tuků a pijete dva litry vody denně. Chudnutí výrazně zlepší příznaky a umožní vám otevřít dýchací cesty.

Ukončete kouření

Cigarety - Dalším faktorem, který zhoršuje spánkovou apnoe. Kouření způsobuje hromadění tekutiny v krku a může vést k edému v horních cestách dýchacích cest. Navíc, pokud přestanete kouřit, celkové zdraví vašeho zdraví se výrazně zlepší.

Vyhněte se konzumaci alkoholu

Alkoholické nápoje, stejně jako sedativum, uvolněte hrdlo svalů, a tím změna jejich funkce. Navrhujeme také vyhnout se nadměrnému příjmu kofeinu během dne, ale zejména na konci dne, protože může zabránit normálnímu spánkovým rytmům.

Vyhněte se těžkým večeří

Když půjdete spát s plným žaludkem, můžete pocítit zhoršení spánku. Navíc má vliv na to, jak vzduch vstupuje do plic.

Přírodní prostředky z spánkové apnoe

Valerian root

Tato tráva byla používána velmi dlouho, aby nám pomohla relaxovat a spát lépe, zlepšuje kvalitu našeho spánku. Je ideální pro lidi, kteří trpí nespavostí nebo nočními můry při apnoe.

Esenciální oleje

Nejlepším olejem pro zlepšení spánku jsou heřmánkový, levandule a primrose olej. Tato látka usnadňuje zánět dýchacích cest. Můžete jej aplikovat na svůj chrám jemnými masážními pohyby nebo použít sprej, který ho rozptýlí po celé ložnici. Pokud se chcete zbavit nosní nádivky, budete potřebovat eukalyptový olej. Přidejte několik kapek do hrnce s vařící vodou a vdechněte několik kapek.

Doufáme, že vám tento článek o přírodních metodách léčby apnoe ve snu!


Esenciální olej čajového stromu má mnoho výhod

Esenciální olej čajového stromu má mnoho výhod

Essential tea tree olej po staletí používal k léčbě nevýhod a kožních onemocnění. Nicméně, jeho užitečné vlastnosti nejsou omezeny na toto. Je zajímavé poznamenat, že tento esenciální olej pochází z Austrálie. To je místo, kde se poprvé začala vyrábět pomocí parní destilace z listů stromu zvaného Melalueca alternifolia (tea tree).

(Lidových opravné)

Krční spondylosis symptomy a jeho léčba přirozenými prostředky Přírodní znamená

Krční spondylosis symptomy a jeho léčba přirozenými prostředky Přírodní znamená

Cervikální spondylóza, nebo krku artritida může být z mnoha různých důvodů. Je to však velmi častá porucha spojená se stárnutím. Páteř - to je překvapivě složitá struktura. Formuje soubor tenkých kostí. Na rovnováze a síle těchto kostí přímo ovlivňuje špatnou polohu, intenzivní nebo asymetrický pohyb a ve skutečnosti tok času.

(Lidových opravné)