12 Alternativa využívá cibule, která překvapí


12 Alternativa využívá cibule, která překvapí

přírodních produktů Díky vlastnostem cibule, je to mnohem víc než jen složky potravin nebo koření. Může pomoci zmírnit mnoho denních věcí.

Cibule jsou jednou z nejslavnějších zeleninve vaření i v alternativní medicíně.

Jeho antibiotika, čistící a antioxidační vlastnosti byly používány po stovky let k přirozenému léčení některých poruch.

Velmi málo lidí ví, že kromě jedinečné chuti a vysoký obsah živin, tato funkce je zajímavé použití doma, v péči a krásu na zahradě.

nejlepší, že cibule může nahradit spoustu peněz prodává na trhu, takže je levnější a šetrnější k životnímu prostředí možnost.

Přečtěte si více o 12 alternativních cibulových aplikacích, které vás mohou překvapit!

1. Cibule čištění grilování a pánvím

Pro odstranění usazeniny karbonu z grilu, pánve a další kuchyňské nádobí, pomocí vlastnosti této zeleniny.

Její antibakteriální sloučeniny nejen odstraňují špínu, ale také dezinfikují a neutralizují zápach. Držte kus cibule na vidličce a protřepte misku, kterou chcete vyčistit. Potom odstraňte nadbytek vlhkým utěrkem nebo mycím prostředkem.

2. Odstranění skvrn

Šíření potu na oblečení lze snadno odstranit pomocí čerstvě nakrájené cibule.

působí jako peroxid vodíku, pronikající do tkaniny, aniž by poškodil oblečení.

Naneste ho přímo na skvrnu. Namočte do studené vody a poté se umyjte v pračce.

3. hmyzu Možná

,

silný cibulový pach nepříjemný pro mravence, komáry a různé hmyzu, které pronikají do zahrady a pokoje. Namísto použití toxických a škodlivých insekticidy, naplňte mísu nakrájenou cibuli a dát do cesty hmyzu.

Kromě toho můžete přidat několik plátků malého množství horké vody, nalijte tekutinu do rozprašovače a sprejem okolí. 4. Eliminuje

barva zápach nepříjemný zápach z barvy nebo laku mohou být odstraněny s malým množstvím čerstvé cibule. Jediné, co musíte udělat, je nakrájet cibuli na několik částí a nechat ji tam, kde je vůně nejvíce koncentrovaná.

5. Očistí boty

Abyste odstranili nečistoty a bylinné skvrny z bot, je třeba nakrájet kus surové cibule a otřít ji do bot na několik minut.

Potom odstraňte přebytek vlhkým hadříkem a v případě potřeby aplikujte malé množství mýdla.

6. Odstraňuje rzi

Mnoho železných předmětů může být poškozeno kvůli hromadění hrdze. Chcete-li je obnovit, utřete je cibulí a poté se protřete čistou látkou.

7. Redukuje nepříjemné pocity z uhryznutí

Prozánětlivé a čerstvé cibule vlastnosti mohou být použity jako

lék na podráždění způsobené kousnutí hmyzem.

Nakrájejte kus cibule a otřete postiženou oblast. Kromě toho můžete použít čerstvou cibulovou šťávu. 8. Odstraní podráždění hrdla

Pampeliška cibule a vody

snižuje zánět krku a bolest.

Pokud se vám nelíbí chuť, přidejte trochu citronu a medu. 9. Ošetří povrchové popáleniny Aby se zabránilo kožním infekcím způsobeným spálením slunce, zasuňte postiženou oblast čerstvou cibulí.

Jeho sloučeniny síry

urychlují regeneraci a snižují hoření a zarudnutí.

10. Eliminuje břicho Připojte kus cibule přes místo, kde máte hřebík. Počkejte hodinu a rychle jej vyjměte.

11. Redukuje akné

Antibakteriální vlastnosti cibule jsou užitečné pro léčbu akné. Díky svým vlastnostem snižuje přebytečný olej a eliminuje tyto neprůhledné černé skvrny, které zkazují krásu.

Ale před aplikací jako maska ​​je důležité nejprve prověřit, že nemáte alergickou reakci nebo citlivost.

12. Bojuje se ztrátou vlasů

Antibakteriální vlastnosti eliminuje lupy a podporuje růst nových vlasů.

Jeho antioxidační sloučeniny zastavují vypadávání vlasů a stimulují růst silných, hustých vlasů.

Je nutné pouze vařit infuzní cibuli a vařící vodu a před opláchnutím šamponem použijte oplachovou tekutinu. Věděli jste o těchto alternativních způsobech používání cibule? Pokud tomu tak není, využijte mnoha výhod doma!


Pět důvodů, aby přijaly hořčíku každý den

Pět důvodů, aby přijaly hořčíku každý den

Natural znamená Hořčík je nezbytný minerál pro naše zdraví, protože nedostatku hořčíku v těle souvisí s velkým množstvím potíží, včetně bolesti svalů, změny nervových , závratě, časté migrény a problémy se spáry. Takže v tomto článku se budeme vysvětlit základní důvody, které by vás povzbudit k použití hořčíkových každý den, a zjistit, které by měly být použity potraviny a doplňky , získat potřebnou denní dávku pro vaše tělo minerály jako je hořčík.

(Lidových opravné)

Jak vyléčit špatný tělesný pach pomocí přírodních prostředků

Jak vyléčit špatný tělesný pach pomocí přírodních prostředků

Tepla, pocení, šaty nejsou pro počasí, konstantní ruch po celý den, syntetické ponožky ... To vše (a více) může způsobit zápach z jakékoliv části těla . Dobrou zprávou je, že existují přírodní prostředky pro léčbu špatného tělesného zápachu, který by měl být vyzkoušen. Informace o nich naleznete v tomto článku.

(Lidových opravné)