Následky psychické týrání, které by měl vědět


Následky psychické týrání, které by měl vědět

Sex a vztahy psychické týrání - což je druh násilí, které má vliv na emoční stabilitu oběť. To způsobí, že takové účinky citového zneužívání, jako jsou pocity strachu, viny a dokonce naprosté bezvýznamnosti.

Obvykle je agresor manipulátor. On nebo ona má lásku nebo náklonnost, že jiná osoba cítí, kterým se zavádí téměř úplnou kontrolu nad svým životem.

Navzdory těmto silným účinkům psychické týrání, tento druh násilí velmi obtížné určit, protože většina z těch, kteří trpí, ani o něm dozvěděl.

Navíc mají tendenci ospravedlnit nebo vysvětlit nepřijatelné chování pachatele. To je emocionální závislost, která se cítí ke svému pronásledovateli (ať už je to partner, rodinný příslušník nebo přítel)

Ale je to velmi znepokojující. I když to může být překonána s právem pomoc, emocionální zneužívání může vést k oběti je vlevo s emoční zátěž. Dříve nebo později, často neočekávaně, se projevuje v přírodě nebo lidského chování.

Z tohoto důvodu je důležité se dozvědět o účincích emočního zneužívání. Je také důležité si uvědomit, co dělat, aby je opravit tak, aby se nestaly další překážkou zdravého životního stylu po citové rozhořčení.

Zde se podíváme podrobněji na pět běžných příznaků, které jsou někdy mylně přehlíženy.

1. Účinky emocionální zneužívání hledání schválení druhých

stálou touhu po schválení od ostatních, je jedním z tradičních dlouhodobých účincích psychického násilí.

Často se objeví najednou na takové chování, jako jsou:

 • zoufalou snahu potěšit ostatní
 • pidlashtovuvannya subjektivitu podle způsobu bytí další
 • nadměrné dobroty
 • opomíjejí své vlastní zájmy, aby vyhovovaly potřebám druhých

potřebují cítit přijat do společenského prostředí, včetně s nejbližšími lidmi, pochází z pocitu podřadnosti. Pachatel zpravidla navrhuje oběť během násilných vztahů.

Nicméně nesmíme zapomínat, že naše pravá hodnota není pouze na základě toho, co děláme pro ostatní. Ve skutečnosti mohou být takové chování v dlouhodobém horizontu slabé.

Co má dělat

 • Prvním a nejdůležitějším krokem je plné pochopení, že tyto systémy nejsou vhodné, a to zejména v případě, že zvýší svou bolest.
 • Když si uvědomíte, že máte co do činění s takovým chováním je normální, že chce jen schovat před světem. Nicméně, to není odpověď.
 • turn by se sám nutit, aby obnovit svou důstojnost a pohodlí je nejlepší způsob, jak se pohnout kupředu. 2. Insult

Po psychologickou agresi často zášť. To může být jak samy o sobě a osoba, která způsobila zranění.

Hromadí se v průběhu času. Kromě toho mohou nakonec projeví v pocitu viny, podrážděnost a frustrace.

V některých extrémních případech oběť cítí i změny krevního tlaku a může upadnout do deprese.

Co dělat

 • Jeden způsob, jak uzdravit duši obrazu - skrze odpuštění.
 • Není to udělat rychle, ale to může být dosaženo, pokud uděláte úsilí o zastavení krmení negativní emoce, které si všimnete. 3.

úzkosti a deprese Úzkost a deprese - duševní poruchy, které obvykle mají vliv na lidi, kteří byli pod vlivem fyzické nebo psychické týrání.

sebedestrukce a konstantní pocity vytvářet negativní spirálu emocí, které je možné přímo na cestu sebezničení.

Pokud nechcete mít je pod kontrolou, mohou tyto pocity dokonce způsobit touhu zemřít. Stejně tak i mezi lidmi v této situaci velmi časté pocity beznaděje a spánkem problémy.

Co dělat

 • Pokud jste si vědomi žádných takových pocitů, nebo znáte někoho, kdo je tak důležité, aby vyhledali odbornou psychologickou pomoc.
 • K dispozici jsou také léčebné postupy, které může předepsat specialista.

4. Problémy v komunikaci s ostatními lidmi je velmi velký důsledek

citové zneužívání je obava, že by to mohlo jít. Oběti mohou být velmi obtížné navázat nové vztahy, protože se obávají vrátit do situace, ze které uprchli.

ničivé následky psychické týrání a vlivu emocí může dokonce zabránit lidé pracují na denní bázi a mluvit s ostatními.

Navíc, protože problematika sebeúcty a pocitu bezpečí se konají ještě dlouho po psychické týrání, oběti jsou více na riziko vzniku toxických vztah v budoucnu.

Přečtěte si více: Jedovatá rodina jako příčina duševního onemocnění

Co s tím dělat

 • Nejlepší vztahy jsou ty, které se shodují s dobou, kdy se oba lidé vezmou sebe samých a druhých tak, jak jsou.
 • Práce na sebeúctě a známosti s ostatními lidmi před založením vztahů je důležitým prvním krokem pro ty, kteří chtějí budovat zdravé vztahy po emocionálním zneužívání. 5. Pocit necitlivosti

Po bolestivých situacích, které napadly vaše sebevědomí,

často existuje blok, který vám nedovolí cítit a vyjadřovat své emoce. V takových případech se oběť nemusí cítit dobře, ale necítí se šťastná, i když má mnoho důvodů být šťastná.

Zdá se, že navzdory překonání agrese stále existuje vnitřní překážka, která neumožňuje cítit plné emoce, které spontánně vzbuzují násilí.

Co dělat s tímto

Tento pocit necitlivosti může být překonán.

 • Všechno je otázkou času a vůle. Ve skutečnosti pocit necitlivosti může zpočátku významně pomoci. To vám může pomoci udělat lepší a spravedlivější rozhodnutí. Zpočátku to může být obtížné. Avšak v průběhu času si všimnete, že se rány uzdraví a máte pocit, že se vám to jednou líbí.
 • Obklopující lidé v tomto okamžiku mají zásadní význam. Ujistěte se, že jste obklopeni lidmi, kteří vám pomáhají zcela zbavit negativních emocí.
 • Účinky emočního zneužívání nezmizí v jedné noci. Léčení, pohyb a rozvoj je proces, který vyžaduje podporu, porozumění a vůli.

Nejdříve se vše může zdát špatné a můžete se obávat, že zranění zranění nebude nikdy uzdravena. Ovšem vězte, že s láskou a časem můžete prožít tento zážitek a žít život, který si zasloužíte.

Rakety, které se nikdy nehojí: neuropsychologie obětí násilí

Každý se musí zapojit do boje proti násilí. Nedávno byla založena Organizace žen OSN pro boj proti sexuálnímu zneužívání.


Pokud jste unaveni, budete muset začít znovu

Pokud jste unaveni, budete muset začít znovu

Sex & Vztahy Někdy prostě unaví a uvědomit si, že tam byl jen jednu možnost: budete muset začít znovu. Už se nám unavuje stěžování, které nás obklopuje. Od neslušných slov, stejně jako z prostředí a lidí, kteří nás nepodporují. Navíc jsme unaveni sami. Období, kdy nejsme efektivní, nezajímaví nebo nerespektovaní, nás obtěžují.

(Sex a vztahy)

Jak se myšlenky stávají onemocněním?

Jak se myšlenky stávají onemocněním?

Mysl je tak silná, že může ovlivnit váš fyzický stav. V posledních letech se objevilo mnoho knih o vztahu mezi myslí a tělem, které dokazují, že jsou mnohem těsněji spojeny, než bychom si mohli představit. Každý z nás byl jednou nemocný a pocit, že se fyzická porucha shodovala s mentální neschopností nebo uvězněním.

(Sex a vztahy)